اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در احتشامیه برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

همه کودکان برای جشن تولد خود ذوق بسیاری دارند و هر روز از والدین خود می پرسند که چقدر دیگه مونده تا تولدشون بشه،کودکان تمام طول سال را برای رسیدن تولدشان انتظار می کشند.

سن کودک نقش مهمی در برگزاری جشن تولد ایفا می کند.کودک خردسال برای برگزاری جشن تولد خود ایده و نظری ندارد و کنار هم سن و سال های خود به بازی و خوردن شیرینی می گذراند.

 ولی با کمی بزرگتر شدن و شناخت اطراف و افراد مهم زندگیش تصمیماتی برای چگونگی برگزاری مراسم جشن تولد میگیرد و نظراتی ارائه میدهد که بسیار نقش مهمی در برگزاری مراسم دارد.چرا که جشن متعلق به اوست و باید باب میل او تمام برنامه ها انجام شود تا خاطره تولد سالها برای او به یادگار بماند. 

کودکان با بزرگتر شدن و آشنایی با شخصیت های کارتونی،از آنها الگو برداری میکنند و تمام وسایل،اسباب بازی ها و حتی لباس های خود را با توجه به شخصیت مورد علاقه خود انتخاب می کنند. در تزیینات جشن تولد نیز شخصیت کارتونی مورد علاقه خود را دخالت میدهند،تم تولد،تزیینات کیک،عکس روی لیوان یکبار مصرف و بسیاری دیگر از تزینات که با شخصیت کارتونی مورد نظرشان باید هماهنگ و ست باشد.

استفاده از این ایده های کارتونی روحیه شادی به جشن می دهد و همه بچه های شرکت کننده در مراسم را به وجد می آورد.

تشریفات جشن تولد کودکان بسیار متفاوت با بزرگسالان است تم،رنگ،موزیک،ساعت برگزاری مراسم،تزیینات و حتی نوع غذا ها و تنقلات با یکدیگر متفاوت است.

توجه به تمام تفاوت ها جشن شما را خاص و به یاد ماندنی میکند.با انتخاب درست تم جشن تولد که با سلیقه کودک شما هماهنگ باشد،استفاده از بادکنک آرایی مناسب با رنگ تم و روحیه کودکان و همچنین انتخاب درست تنقلات مورد علاقه کودکان برای میز پذیرایی جشن شما را ویژه و خاص خواهد کرد.

جشن تولد برای کودک باید در زمان مناسبی برگزار شود و تا دیر وقت طول نکشد کودکان نمی توانند تا دیر وقت با شادابی در جشن حضور داشته باشند.

موزیک هایی که برای برگزاری جشن تولد فرزندتان انتخاب میکنید مناسب کودکان باشد تا بتواند آنها را به وجد آورده و شاداب نگه دارد.استفاده از برنامه های سرگرم کننده نیز گزینه مناسبی برای کودکان است چرا که کودکان به سرعت خسته و بی حوصله می شوند برنامه سرگرم کننده و مسابقات کوچک آنها را سرحال نگه می دارد.   

برگزاری هر مهمانی و جشنی نیاز به تدارکات و آماده سازی هایی دارد که باید از قبل همه هماهنگی ها انجام شود.وسایل مورد نیاز آن تهیه و با برنامه ریزی درست پیش برود تا بتوان به درستی و بدون کاستی از مهمانها پذیرایی شود.

 برگزاری تولد و جشن های بزرگ با توجه به تعداد زیاد مهمان،نیاز به تدارکات بیشتر دارد که بسیار خسته کننده و پر استرس خواهد بود.

 با سپردن تمام امور به تیم های تشریفاتی میتوانید در زمان برگزاری جشن بدون کوچکترین خستگی و استرس در کنار مهمان ها با شادی حضور داشته باشید و بهترین مهمانی را برگزار کنید و مطمئن باشید که به بهترین شکل ازهمه پذیرایی می شود و خاطره انگیز ترین جشن تولد را برای دلبند خود خواهید داشت.

همواره غم و شادی در کنار هم وجود دارند و مکمل یکدیگر هستند.اگر روزهایی در تدارک برگزاری مهمانی های دورهمی و جشن تولد هستید روزی هم باید برای برگزاری مراسم ترحیم و خاکسپاری برنامه ریزی داشته باشید.

در زمان برگزاری جشن تولد و مهمانی ها با وجود کار زیاد و برنامه های متعدد خستگی کمتری وجود دارد چرا که در روز موعود شادی و پایکوبی تمام خستگی را از تن به در خواهد کرد ولی در زمان بروز غم فراق و از دست دادن عزیز حجم بالای اندوه و شوک از دست دادن و همچنین غم بسیار،عملا قدرت تصمیم گیری و فعالیت از انسان سلب می شود و نیازمند کمک از سوی اطرافیان خواهد بود تا بتواند این بحران را پشت سر بگذارد.

در فرهنگ ما ایرانی ها مرسوم است در زمان فوت فردی از خانواده،اقوام و آشنایان و حتی همسایگان همه به کمک و همراهی فرد مصیبت دیده می شتابند و در برگزاری مراسم کمک میکنند و این بسیار پسندیده است.

برگزاری چنین مراسمی نیاز به تدارکات بسیاری دارد که در توان خانواده متوفی به تنهایی نیست.به برخی از کارها را در این مقاله اشاره میکنیم. 

خاکسپاری:گرفتن گواهی فوت اگر متوفی در خانه دعوت حق را لبیک گفته باشد.انتقال متوفی به بهشت زهرا،تطهیر و کفن کردن جنازه،رزرو قبر،رزرو مداح و سیستم صوتی برای اجرای مراسم خاکسپاری،تهیه خرما،حلوا و نوشیدنی مناسب با فصلی که در آن هستید و همچنین رزرو سالن پذیرایی برای صرف ناهار مهمانانی که در مراسم خاکسپاری حضور داشته اند.

مراسم سوم(ختم):انتخاب مسجد و یا حسینیه در نزدیکی محل زندگی متوفی،رزرو مداح و سخنران،تهیه پک های پذیرای،تهیه سینی های حلوا و خرما،تهیه قاب عکسی از متوفی،تهیه گلدانی پر از گلهای سفید(برای گذاشتن رو ی شال ترمه در مسجد)،تهیه گلاب و گلدان و بسیاری از ریزه کاری های دیگر که برای پذیرایی از حجم بالای افرادی که برای عرض تسلیت و ابراز همدردی در مراسم حضور پیدا میکنند.

با توجه به حساسیت خانواده ها در برگزاری چنین مراسمی که می بایست در شان خانواده و متوفی باشد.توصیه میکنیم برگزاری مراسم خود را از صفر تا صد به موسسات تشریفاتی بسپارید و فقط توقعات خود را از چگونگی برگزاری مراسم با آنها در میان بگذارید و مطمئن باشید آنها با در اختیار داشتن افراد خبره و مجرب که تخصص در برگزاری مراسم های مختلف دارند،آبرومندانه ترین مراسم را برای عزیز سفر کرده شما برگزار خواهند کرد. 

موسسات تشریفاتی با در اختیار داشتن بیشتر وسایل مورد نیاز(میز و صندلی،سیستم صوتی،ظروف یکبار مصرف،سالن پذیرایی و…)برای برگزاری هر مراسمی می توانند در کمترین زمان جشن ها،مهمانی ها و حتی مراسم عزا و خاکسپاری را به بهترین شکل برگزار کنند.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید