اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در دروس برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

شام تولد از مهمترین قسمت های جشن تولد است و بعد از تم و تزیینات،کیفیت غذای جشن تولد بسیار نقش کلیدی در مهمانی شما ایفا میکند.

اگر تمام کارهای جشن تولد را به خوبی برنامه ریزی و به پیش ببرید ولی کیفیت غذایی که برای شام در نظر گرفته اید در حد عالی نباشد تمام قسمتهای دیگر نیز زیر سوال خواهد رفت.

معمولا بعد از هر مهمانی افراد درباره چندین مورد با یکدیگر صحبت میکنند و نظر میدهند.تمی که برای مهمانی در نظر گرفته شده است اولین مورد است چرا که زیبایی و رنگی که برای لباس ها در نظر گرفته می شود میتواند مورد توجه همه باشد.

تزیینات و گل آرایی دومین موردی است که توجه همه را به خود جلب میکند و درباره آن به صحبت می پردازند.

کیک و شامی که در آخر مهمانی سرو میشود مهمترین موضوعاتی هستند که مهمانان با یکدیگر درباره آن به صحبت می پردازند. 

تزییناتی که برای کیک انتخاب می شود باید با توجه به سن فرد و تم انتخابی مهمانی باشد و با تمام موارد جشن هارمونی داشته باشد.

نوع غذا و کیفیت بالای مواد غذایی باید در سطح ایده آل و خوب باشد تا در درجه اول سلامت و سپس در شان مهمانان و افراد شرکت کننده در جشن باشد.تا با خاطره خوب و طعم خوب،مهمانی به پایان برسد.

در انتخاب تنقلات مهمانی تیز باید دقت کافی داشت تا با حجم بالای تنقلات اشتهای حاضران برای صرف شام و کیک از بین نرود.

اگر برگزاری مراسم جشن تولد را به تیم های تشریفاتی بسپارید و از آنها کمک بگیرید از آنجایی که آنها تعداد زیادی جشن را برگزار کرده اند تجربه خوبی در این زمینه دارند و می توانند پیشنهادات خوبی درباره نوع غذا و دیگر موارد مهمانی داشته باشند.

موسسات تشریفاتی با در اختیار داشتن تعداد زیادی افراد متخصص در زمینه های مختلف برگزاری مراسم و جشن ها در سریعترین زمان  و به بهترین نحو جشن ها و مهمانیهای شما را برنامه ریزی و ساماندهی می کنند و در آخر پذیرایی در خور و شایسته ایی از مهمانان و اقوام شما خواهند کرد.کافی است به آنها اعتماد کنید و از صفر تا صد تمام مراسم های خود را به آنها و تیم های خوبشان بسپارید.

برخی موسسه های تشریفاتی آشپزخانه های تهیه غذا نیز دارند و می توانند در صورت تمایل مشتری از غذا ها و منوهای پیشنهادی آنها بهره ببرند.

عموما وسایل جانبی برگزاری مراسم های گوناگون برای هر نوع مهمانی نیز در موسسات تشریفاتی یافت می شود تا بتوانند در وقت و انرژی صرفه جویی کنند و بتوانند در زمان کم بهترین ارائه را داشته باشند.

تنها در مراسم تولد و جشن ها کیفیت و نوع غذا مهم نیست بلکه در مراسم عزا و ختم نیز درجه اهمیت بالایی دارد و بسیار مهم است که نوع مناسبی از غذا و با کیفیت عالی انتخاب شود تا بهترین مراسم در شان خانواده و متوفی برای مهمانان که از راه دور و نزدیک زحمت کشیده و برای عرض تسلیت آمده اند فراهم شده باشد. 

تنوع مواد خوراکی که برای پذیرایی در مراسم عزا و ختم مورد استفاده است زیاد نیست.تنها چای یا شربت،حلوا،خرما و در کنار آنها پک میوه شامل میوه و شیرینی برای پذیرایی وجود دارد و به مانند تولد و مهمانی های دیگر تنقلات متنوعی وجود ندارد.بنابراین در مراسم ختم و عزاداری ها اهمیت کیفیت غذا بسیار بیشتر خواهد بود بنابراین می بایست در زمان انتخاب نوع غذا دقت کافی به خرج داد و درباره کیفیت مواد استفاده شده در غذا حساسیت بیشتری داشته باشید.

تمیزی ظروف و محیطی که برای صرف شام مجلس ختم برگزیده اید نیز بسیار مهم است.بنابراین لازم است قبل از انتخاب سالن و یا تالاری برای مراسم خود کسی را برای بررسی تمام این نکات بفرستید.

و اگر چنانچه برگزاری تمام مراسم های مربوط به ختم و هفتم را به تیم های تشریفاتی سپرده اید دیگر نگران چیزی نباشید کافی است از قبل درباره انتظارات خود از برگزاری مراسم گفته باشید و انجام تمام کارها را به آنها بسپارید و بهترین پذیرایی از مهمان ها را داشته باشید.

 برخی موسسات تشریفاتی خوب و با سابقه سالن پذیرایی و آشپزخانه تهیه غذا نیز دارند و با در اختیار داشتن تعداد مناسبی آشپز و وسایل لازم برای پذیرایی خود تمام امور پذیرایی را تمام و کمال انجام می دهند و بهترین ارائه را خواهند داشت و آبرومندانه ترین مراسم را در شان خانواده و عزیز سفر کرده برگزار خواهند کرد.

تعداد مراسم هایی که بعد از مرگ عزیزی از خانواده باید برگزار شود زیاد است.و طبق رسوم خانواده خود را موظف می دانند که آنها را انجام دهند.مراسم خاکسپاری،ختم،هفتم،چهلم و سالگرد از جمله همین مراسم است.

برای مراسم خاکسپاری و ختم نمی توان به طور دقیق تخمین زد که تعداد مهمانان چند نفر خواهد بود. معمولا برای مراسم خاکسپاری افراد درجه یک فامیل و تعدادی از همسایگان شرکت میکنند که بعد از مراسم خاکسپاری باید برای صرف ناهار به رستوران دعوت شوند برای آنکه تعداد دقیق را نمی توان حدس زد لازم است تعدادی غذا بیشتر سفارش داده شود تا کسی گرسنه به منزل برنگردد.

در مراسم ختم،اگر تصمیم به پذیرایی برای شام باشد بعد از مراسم داخل مسجد به انتخاب صاحب عزا تعدادی و یا همه برای صرف شام دعوت می شوند.

معمولا برای مراسم چهلم و سالگرد کارت دعوت چاپ می شود.در روز چهلم و سالگرد اقوام درجه یک بر سر مزار متوفی حاضر می شوند و با نثار فاتحه و صلوات برای شادی روح تازه گذشته دعا می خوانند و سپس به اتفاق در سالن و یا تالار انتخابی خانواده جمع می شوند و در آنجا نیز با تلاوت قرآن و فاتحه برای شادی روح مرحوم و تسلی دل بازماندگان دعا می خوانند.

انجام تمام امور مربوط به مراسم عزاداری تا سالگرد را میتوان با خیالی آسوده به تیم های تشریفاتی با تجربه و شناخته شده سپرد و خود در کنار خانواده به سوگ عزیز سفر کرده نشست.موسسات تشریفاتی با اجرای تعداد بالای چنین مراسمی با تمام زوایای مراسم آگاه هستند و می توانند به راحتی و با کمک گرفتن از افراد با تجربه تیم خود بهترین پذیرایی را از شرکت کنندگان در مراسم داشته باشند. 

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید