اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در داوودیه برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

در زمان از دست دادن فردی از خانواده بسته به نوع قومیت و اعتقادات خانواده مراسم هایی برای یادبود و گرامیداشت فرد متوفی برگزار می شود که تقریبا در تمام دنیا نیز با مقداری تفاوت انجام می شود.

معمولا در تمام دنیا زمان چنین اتفاقی افراد نزدیک فامیل،همسایگان و دوستان خانواده برای ابراز همدردی و ادای احترام به مرحوم کنار یکدیگر و اعضای خانواده متوفی جمع می شوند و یاد و خاطره فرد سفر کرده را گرامی می دارند و از کارها و صحبتها و خاطرات او با یکدیگر حرف میزنند.

در روز خاکسپاری نیز خانواده متوفی از همراهی دوستان و اقوام خود بهره می برند و هر یک به نوعی برای برگزاری بهتر مراسم کمک میکنند و نمی گذارند خانواده عزا دار با شرایط سختی که در آن به سر می برند دچار زحمت شوند.

برخی از اقوام هستند که در این مواقع از لحاظ مالی نیز خانواده عزادار را حمایت می کنند و با شکوه ترین مراسم یاد بود را برگزار میکنند.

در ایران نیز به همین صورت خانواده متوفی از حمایت و همراهی اقوام و دوستان خود بهره می برند و در تمام لحظات بروز مصیبت همراه اعضای خانواده خواهند بود.

ما مسلمانان بعد از مراسم خاکسپاری با برپایی مجلس ختم در حسینیه یا مسجد یاد عزیز سفر کرده را گرامی می داریم و به سوگ می نشینیم و دوستان و اقوام خود را در این مجلس پذیرا هستیم.

معمولا در مراسم ختم از مهمانان با خرما،حلوا،پک هایی میوه و شیرینی و حتی وعده غذایی پذیرایی صورت میگیرد.

برای انتخاب محل مسجد یا حسینیه ایی که قرار است مجلس ترحیم در آن انجام شود باید چندین نکته را مد نظر قرار داد تا افراد شرکت کننده در این مجلس به زحمت نیفتند.

عموما مسجد نزدیک محل زندگی متوفی اولین گزینه برای انتخاب محل برگزاری مراسم خواهد بود چرا که تعداد زیادی از اقوام نزدیک اول برای ادای احترام به منزل مرحوم مراجعه می کنند و سپس به اتفاق برای حضور در مسجد حرکت خواهند کرد.

در درجه اول دقت کنید نزدیکترین مسجد را برگزینید،سپس مطمئن شوید محل انتخابی شما در محدوده طرح ترافیک نباشد،ورود به این محدوده مجاز نیست و بدون شک اقوام برای حضور در مراسم دچار مشکل خواهند شد.

دقت کنید برای ورود به مسجد مجبور به بالا رفتن تعداد زیاد پله نباشید افراد بزرگ فامیل برای بالا رفتن از پله دچار رنج و درد خواهند شد و مطمئنا هیچ کس این را نمی خواهد.

با توجه به تعداد مهمانانی که احتمال می دهید در مجلس ترحیم شرکت میکنند مسجد را انتخاب کنید تا با کمبود جا روبرو نشوید.

امروزه بیشتر،مساجدی را برای برگزاری مراسم ترحیم انتخاب میکنند که حتما دارای صندلی به تعداد زیاد باشد تا رفاه حال حاضرین را فراهم کرده باشند.

معمولا همه مساجد دارای فضایی برای پذیرایی هستند توجه کنید بهداشت فضا و امکانات آن در حد ایده آل باشد تا در زمان پذیرایی دچار مشکل و کمبودی نشوید.

تقریبا تمام مساجد خادمینی برای پذیرایی دارند.این موضوع را نیز قبل از مراسم جویا شوید و با هماهنگی با این افراد بهترین پذیرایی را داشته باشید.

برگزاری مراسم ترحیم همیشه سنگین و پر رنج خواهد بود و با وجود غم بزرگ از دست دادن عزیز می بایست به نکاتی بسیاری توجه کرد تا آبرومندانه و در شان خانواده مراسم برگزار شود.

امروزه اکثر خانواده ها برای اینکه بتوانند در کنار خانواده به دور از دغدغه برگزاری مراسم به سوگواری بپردازند از صفر تا صد برگزاری مراسم های اینچنینی را به تیم های تشریفاتی می سپارند و همیشه بهترین نتیجه را از این اعتماد خود میگیرند.

چرا که این موسسات با در اختیار داشتن افراد خبره در امر پذیرایی و همچنین وسایل جانبی پذیرایی میتوانند در کمترین زمان با کیفیت ترین پذیرایی را از اقوام و آشنایان شما تدارک ببینند. 

همواره غم و شادی مکمل یکدیگرند و برای همه این امر وجود دارد.در کنار حساسیت های انتخاب محل مناسب برای مراسم ترحیم،انتخاب محل مناسب جشن ها و مهمانی های خانوادگی نیز وجود دارد.

برخی برگزاری جشن ها و مهمانی های خود را در تالارها و سالن های پذیرایی برگزار میکنند و گروهی نیز باغ یا باغ تالارها را انتخاب میکنند که خارج از شهر و در حومه شهرها قرار دارند در این حالت فضای سرسبز و هوای مناسب محیط باغ نیز مهمانی را باشکوه تر و دلچسب تر خواهد کرد.

برخی باغ ها با صندلی و تخت هایی برای نشستن مزین شده اند و نیازی به اجاره میز و صندلی برای نشستن مهمانان نیست ولی برخی این چنین نیستند و لازم است با هماهنگی تمام وسایل جانبی پذیرایی از قبل به محل برده و افرادی نیز محیط را برای پذیرایی آماده کنند.

برگزاری جشن های نامزدی،عروسی و تولد ها در باغ  و باغ تالارها بسیار زیبا و دلچسب خواهد شد.فضای سبز درختان و گلهای موجود در فضای چنین باغ هایی در فیلم و عکس های عروسی و نامزدی بسیار زیبا خواهد شد و اکثر عروس و داماد ها به دنبال استفاده از این نوع باغ ها برای مراسم خود هستند.

معمولا این مکان ها به سرعت اجاره می شوند و لازم است حتما از مدت زمانی قبل از مراسم به دنبال اجاره فضا باشید.

گذشته از آن اگر لازم باشد خود،محیط باغ را با میز و صندلی تزیین و آماده کنید تدارکات خاصی باید بچینید تا در زمان موعود با کمبود و یا مشکلی روبرو نشوید که جبران آن غیر ممکن خواهد بود. چرا که معمولا از شهر دور هستید و دسترسی به مکانی برای جبران کاستی ها تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

برای آنکه دچار اینگونه استرس ها نشوید و با خیال آسوده از لحظه لحظه جشن خود لذت ببرید کافی است انتظارات خود،از برگزاری جشن و هزینه ایی که می خواهید برای برگزاری جشن بگذارید را به اطلاع مدیر یک موسسه تشریفاتی خوب و معتبر قرار دهید و دیگر نگران چیزی نباشید.

تیم های تشریفاتی با کمک گرفتن از افراد متخصص در برگزاری جشن ها و افراد دیگر برای انجام کارهای پذیرایی تمام امور مجلس شما را به بهترین نحو مدیریت و برگزار خواهند کرد. 

حتی ممکن است برخی تیم های تشریفاتی برای رفاه حال مشتریان خود باغ تالارهایی نیز برای اجاره داشته باشند که با پیشنهاد به مشتریان خود،تمام کارها را در سریعترین زمان انجام و بهترین خدمات را ارائه می دهند.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید