اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در مهران برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

زمان وقوع مرگ عزیزی از هر خانواده بحرانی ترین زمان برای آنهاست.شوک و غم از دست دادن همه افراد خانواده را فرا خواهد گرفت و مطمئنا روبرو شدن با این مسئله برای همه سخت خواهد بود.لازم است در چنین مواقعی با همراهی افراد داغ دیده از آنها مراقبت شود.

تحمل افراد در زمان بروز غم و رنج از دست دادن متفاوت است،حتی برخی در این مواقع به مراقبت پزشکی نیاز پیدا می کنند.

 بنابراین دوستان نزدیک،اقوام درجه یک و حتی همسایگان نیز به کمک افراد داغ دیده می شتابند و در کنار آنها می مانند و با همدلی با آنها عبور از این مرحله را برای آنها کمی راحت تر میکنند. 

بعد از وقوع مرگ عزیزی از خانواده کارهای بسیاری وجود دارد که باید به ترتیب و مرحله به مرحله انجام شود تا تمام امور خاکسپاری و مجالس ترحیم آبرومندانه و در خور خانواده برگزار شود تا سبب تسلای دل بازماندگان باشد.

یکی از کارهای اولیه ایی که باید انجام داد،اطلاع رسانی به تمام دوستان و آشنایان است تا برای مراسم خاکسپاری و ختم حاضر شوند و با افراد خانواده همراه و با متوفی خداحافظی کنند.

معمولا فردی از فامیل که عموما بزرگتر فامیل است وظیفه اطلاع رسانی را بر عهده میگیرد و با تلفن یا گذاشتن پیامی در گروه های فامیلی در تلگرام و واتساپ به اقوام اطلاع رسانی انجام می شود.

مهم ترین وسیله اطلاع رسانی چاپ اعلامیه فوت مزین به عکس متوفی است.معمولا عکس با کیفیتی را انتخاب میکنند و با قطعه شعری در وصف غم هجران عزیز از دست رفته و همچنین قید زمان خاکسپاری و زمان و مکان مجلس ترحیم به همه دوستان و آشنایان اطلاع می دهند تا اگر مایل به شرکت در هر کدام از مراسم بودند به راحتی بتوانند شرکت کنند.

 معمولا اعلامیه ها را در اطراف محل سکونت متوفی و مغازه های اطراف می چسبانند و تعدادی را هم به درب منزل اقوام و آشنایان میبرند تا همه از این واقعه مطلع شوند. 

گروهی از خانواده های سرشناس و بزرگ از وسایل ارتباط جمعی و روزنامه های کثیر و الانتشار استفاده میکنند و خبر فوت عزیز سفر کرده را به اطلاع عموم می رسانند.

گروهی نیز با چاپ کارت دعوت هایی و ارسال آن به درب منازل اقوام اطلاع رسانی را انجام می دهند.معمولا کارت دعوت ها برای سالگرد و چهلم بیشتر مرسوم است.

شاید راحت ترین کار اطلاع رسانی به اقوام باشد،تازه کارها پس از آن شروع می شود و باید برای انجام مراحل دیگر افرادی بسیج شوند و انجام کارها را برعهده بگیرند و خانواده داغ دیده را برای خاکسپاری عزیز از دست رفته همراهی و کمک کنند و برنامه ریزی برای مراسم سوم و هفتم را نیز انجام دهند.

انجام کارهای مراسم عزا سخت خواهد بود چرا که برای هماهنگی و تهیه وسایل و امکانات زمان کمی در اختیار است و باید در زمان کم تعداد زیادی کار انجام شود تا مراسم آبرومندی برگزار شود. 

برای اینکه با این حجم از کارها روبرو نشوید و نگران این موضوع نباشید که شاید مراسم در شان خانواده و متوفی برگزار نشود بهترین کار این است که تمام امور مربوط به مراسم را از خاکسپاری تا مراسم سوم و هفتم حتی سالگرد را به موسسات تشریفاتی بسپارید و خودتان در کنار خانواده به سوگ عزیز سفر کرده بنشینید و همراه خانواده و فامیل باشید.

موسسات تشریفاتی در طول سال بارها و بارها مراسمهای مختلف را برنامه ریزی و اجرا کرده اند و با تمام ریزه کاری ها و نیازهای مراسم آشنا هستند.اکثر آنها حتی وسایل جانبی(میز و صندلی،ظروف یکبار مصرف و…) برگزاری مراسم را در اختیار دارند و می توانند به بهترین نحو هر مراسمی را پوشش دهند و خدمات درجه یک به مشتریان ارائه کنند. 

برنامه ریزی برای هر مراسمی نیاز به زمان و وقت کافی برای آماده سازی دارد جشن ها و مهمانی های بزرگ خانوادگی نیز هماهنگی های خاص خود را می خواهد.

 اگر قرار باشد جشن و مهمانی در بیرون از خانه و در سالن یا تالار پذیرایی برگزار شود در ابتدا باید محل مورد نظر را رزرو و سپس تعداد مهمانان را مشخص کرد.با اطلاع رسانی به دوستان و اقوامی که میخواهید در جشن شما حضور داشته باشند تعداد دقیق آنها را مشخص کنید و در اختیار مدیریت قرار دهید معمولا برای چنین مراسمی کارت های دعوتی تهیه میکنند و زمان و مکان را با رسم کروکی محل به اطلاع مهمانها می رسانند. 

معمولا اگر برای جشن تم خاصی را انتخاب کنند در کارت دعوت ذکر و حتی کارت را به شکل تم انتخابی تزیین میکنند تا همه با تم آشنایی پیدا کنند.

از تم بیشتر در جشن تولد و مهمانی های خانوادگی استفاده می شود و مناسب نامزدی و عروسی ها نیست.

 کارت دعوت مهمانی هایی که برای بازگشت از اماکن زیارتی برگزار می شود با عکسی از محل زیارتی و یا کعبه مزین هستند و برای جشن تولد و مهمانی های خانوادگی تزیین ها متفاوت خواهد بود.برگزاری هر مراسمی قواعد مختص به خود را دارد و باید در انجام آنها دقت کافی صورت بگیرد.

امروزه تشریفات نقش بسیاری در برگزاری همه مراسم ها دارد برای آنکه بتوانید بدون نگرانی قواعد هر مهمانی را اجرایی کنید تنها لازم است نظرات و مقدار هزینه ایی که می خواهید برای اجرای مهمانی متقبل شوید را در اختیار یک موسسه تشریفاتی معتبر قرار دهید و از صفر تا صد مراحل را از آنها بخواهید 

چنین موسساتی با تجربه فراوان از برگزاری مهمانی های مختلف با مضامین مختلف(تولد،نامزدی،عروسی،عقد،ختم و….)میتوانند به بهترین شکل و البته کاملترین حالت از مهمانان شما پذیرایی کنند.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید