اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در حشمتیه برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

پدیده ایی غم انگیز و ناراحت کننده تر از مرگ نیست.بعد از مرگ فردی از افراد یک خانواده همه با شوک بزرگی روبرو می شوند و غم سنگینی بر روح آنها مستولی خواهد شد.بنابراین لازم است برای عبور از این مرحله آنها را همراهی و به صبرو بردباری دعوت کرد.

در زمان وقوع مرگ شخصی از فامیل یا دوستان می بایست برای کمک به خانواده عزادار برای برگزاری مراسم خاکسپاری و کفن و دفن شتافت چرا که آنها با وجود حزن و اندوه از دست دادن عزیز عملا توانایی انجام کارهای مراسم را ندارند و به همراهی دوستان و اقوام خود نیازمند هستند. 

خوشبختانه مردم نوع دوست ایران از هر قومیت و مذهبی همیشه دوستان و اقوام خود را حمایت و همراهی می کنند.برخی اقوام حتی پا را فراتر نهاده و با پرداخت مبلغی و یا اجناسی از قبیل قند،چای،برنج و … خانواده عزادار را در برگزاری مراسم آبرومند حمایت میکنند.

در سراسر دنیا تقریبا این مراسم با کمی تغییرات وجود دارد و در کنار یکدیگر یاد فرد فوت شده را گرامی می دارند و در کنار اعضای خانواده به همدردی با آنها می پردازند تا گذر از این مرحله سخت برای آنها اندکی آسانتر شود.

مراسم شستشو و کفن کردن فرد در گذشته نیز با کمی تغییر در تمام دنیا مرسوم است در کشور ایران ابتدا پیکر مرحوم به طور کامل شستشو می شود و سپس با پارچه سفید طبق آیین اسلام کفن می شود و برای خاکسپاری آماده می شود.در کشور های دیگر هم شستشو و تمیزی پیکر را انجام میدهند و به جای کفن از بهترین لباس های وی استفاده میکنند.

در دین اسلام اگر فردی در راه خدا و جهاد دعوت حق را لبیک بگوید و به درجه رفیع شهادت برسد مرحله شستشو و کفن انجام نمی شود و با همان لباس مقدس نبرد وی دفن می شود و به دیدار حق روانه می شود.

در کشور های اسلامی برای جنازه بعد از تطهیر و کفن شدن نماز میت می خوانند که معمولا نماز میت بیرون از خانه و  در اماکن عمومی و یا میادین خوانده می شود و سپس به محل دفن بر روی دست حمل می شود.

حمل کنندگان میت با خواندن صلوات و ذکر الله و اکبر و لا اله الا الله مرحوم را تا  منزلگاه ابدی بدرقه میکنند.

هر کشوری با هر دینی این مراسم را به شیوه خود برگزار میکنند و با احترام تمام شخص فوت شده را به خاک می سپارند و برای شادی روح او طلب آمرزش و برای بازماندگان صبر و بردباری آرزو میکنند.

مسلمانان آیین خاصی برای خاکسپاری دارند از جمله به سمت راست و رو به قبله بودن میت در قبر و خواندن حمد و سوره و گفتن نام امامان معصوم در گوش جنازه و گاهی هم گذاشتن مهر و تسبیح ساخته شده از تربت کربلا که فقط توسط مسلمانان شیعه انجام می شود عزیز خود را به خاک می سپارند.

بعد از مراسم خاکسپاری با خواندن روضه و طلب آمرزش برای روح تازه گذشته خاکسپاری به پایان می رسد.

برگزاری مراسم خاکسپاری(تطهیر و کفن کردن و خاکسپاری)و سپس مراسم های دیگر مانند سوم،هفتم،چهلم و سالگرد نیز هستند که ایرانیان پایبند به اجرای تمام آنها هستند.

به طور قطع برنامه ریزی برای تمام مراسم ها بسیار دشوار و زمانبر خواهد بود برای اینکه به راحتی بتوانید در کنار دیگران و اعضای خانواده باشید و ذهنتان درگیر انجام کارهای مراسم نباشد از صفر تا صد مراسم ها را به موسسات تشریفاتی بسپارید و مطمئن باشید به بهترین شکل و آبرومندانه از تمام مهمانان شما پذیرایی خواهد شد.

موسسات تشریفاتی با استفاده از تخصص افراد خبره در امر پذیرایی و همچنین در اختیار داشتن تمام وسایل پذیرایی به بهترین نحو و در سریع ترین زمان تمام کارها را طبق خواسته شما انجام خواهند داد.

تخصص موسسات تشریفاتی تنها برگزاری مراسم ختم و عزاداری نیست بلکه می توانند مهمانی ها و جشن های شما را نیز به بهترین نحو برگزار کنند و با ثبت خاطرات شیرین مراسم بعد از سالها با به یاد آوری آن لبخند بر لبانتان بیاورند.

برگزاری مهمانی های ساده و کوچک خانوادگی با هماهنگی و تهیه اقلام مختلف باید انجام شود و لازم است دست کم از یک هفته و یا چند روز قبل برای آماده سازی محیط خانه و مواد غذایی زمان داشته باشید.

تصور کنید تعداد مهمان ها بسیار زیاد شود و حتی لازم باشد فضایی بزرگتر برای برگزاری مراسم داشته باشید وقتی برای مهمانی ساده آماده سازی قبلی لازم باشد برای مهمانی های بزرگ مانند جشن تولد و یا نامزدی و عروسی چه مقدار تدارک لازم است تا به بهترین نحو برگزار شود و خاطره انگیز ترین مراسم را داشت چرا که جشن تولد فقط در طول سال یکبار اتفاق می افتد و عروسی نیز فقط یکبار وجود دارد.

برای برگزاری جشن تولد و جشن های مربوط به ازدواج(نامزدی،عقد و عروسی)بهترین گزینه تیم های تشریفاتی هستند که با تجربه برگزاری مراسم های گوناگون در نقطه نقطه مختلف شهر و با سلیقه های مختلف می توانند بهترین جشن را برایتان برگزار کنند.

آماده سازی برنامه های مربوط به جشن های بزرگ و مهم نیاز به زمان و تدارک بسیار دارد بنابراین لازم است از چندین ماه قبل با موسسه معتبر و خوبی هماهنگی های لازم را انجام دهید و درباره اجاره مکان و سطح خواسته هایتان به نتیجه دلخواه برسید تا آنها زمان کافی برای بهترین خدمات را داشته باشند و جشن زیبایی برای شما تدارک ببینند.

تیم های تشریفاتی اکثر موارد برای برگزاری مراسم های مختلف را در اختیار دارند.وسایلی مانند:میز و صندلی،ظروف یکبار مصرف،سیستم صوتی،نورپردازی و…..افراد متخصص مانند:فیلمبردار،عکاس،متخصص گل آرایی و بادکنک آرایی،افراد خبره در امر پذیرایی،آشپز و کمک آشپز و….. که همکاری تمامی این افراد و استفاده از وسایل در اختیارشان بهترین جشن را برایتان به ارمغان می آورد.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید