اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در شریعتی برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

یکی از نکات مهم در برگزاری جشن تولد محل برگزاری جشن است.برخی اوقات وقتی تعداد مهمانان کم هستند میتوان به راحتی و بدون مشکل جشن را در منزل برپا کرد و یک تولد خودمانی و زیبا را تدارک دید.

ولی اگر تعداد مهمانان زیاد باشد باید برای برپایی جشن در یک فضای مناسب برنامه ریزی کرد.

گروهی در سالن های پذیرایی و تالارها این مراسم را برپا میکنند،برخی نیز باغ و باغ تالارها را ترجیح میدهند.

برخی خانواده ها تعداد افراد و هزینه بالای برگزاری جشن برایشان مطرح نیست و در سالن های مجلل و یا باغ جشن تولد خود را برگزار میکنند.

انتخاب مکان مناسب برای برگزاری جشن تولد بسیار حائز اهمیت است.دسترسی آسان مهمانان،فضای مناسب برای پذیرایی و نحوه درست پذیرایی از مهمانان نکاتی است که در برگزاری جشن تولد باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

خوشبختانه امروزه تعداد زیاد موسسات تشریفاتی خوب و معتبر وجود دارند که می توانند شما را در برگزاری هر مراسمی یاری کنند و بهترین خدمات را ارائه دهند.

موسسات تشریفاتی با برگزاری سالانه هزاران مراسم مختلف از قبیل جشن تولد،نامزدی،عقد،عروسی،مهمانی های بزرگ خانوادگی،ختم و مهمانی های بزرگ شرکت ها و کارخانه ها تجربه فراوان در این زمینه دارند و می توانند ایده های خوبی برای بهتر برگزار کردن مراسم داشته باشند که شاید به ذهن شما نمی رسید.

افرادی که در موسسه های تشریفاتی مشغول به کار هستند متخصص در امر پذیرایی و برگزاری مراسم هستند و می توانند به خوبی و با کیفیت بالا فضای مراسم را تزیین و طبق خواسته شما مراسم را ترتیب دهند و بهترین خدمات را ارائه دهند.

افرادی که در تیم های تشریفاتی مشغول به کار هستند هر یک مسئول انجام قسمتی هستند و در آن مهارت دارد.افرادی در قسمت تزیینات(گل آرایی و بادکنک آرایی)افرادی در قسمت نور پردازی،گروهی در تیم پذیرایی از مهمانان،گروهی در قسمت نقل و انتقالات برای چیدن و مرتب کردن میز و صندلی ها،گروه نیز تهیه و آماده سازی مواد خوراکی و آشپزی را برعهده دارند.هر یک با در دست گرفتن قسمتی از برگزاری مراسم سعی دارند بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه بدهند و موجب رضایت آنها باشند.

موسسه های تشریفاتی برای اینکه بتوانند به کار خود سرعت بدهند و کامل ترین خدمات را برای مشتریان داشته باشند وسایل برگزاری هر مراسمی را نیز در اختیار دارند و می توانند در کمترین زمان برگزاری جشن ها و مهمانیها را ترتیب دهند.

برای برگزاری جشن تولد خود قبل از انجام هر کاری با یک موسسه تشریفاتی صحبت کنید و توقعات خود از چگونگی برگزاری جشن را بیان کنید برخی از این موسسه ها تالار و باغ تالارهایی برای اجاره به مشتریان خود دارند و با پیشنهاد به مراجعه کنندگان در سریعترین زمان جشن ها را تدارک و خدمات را ارائه میدهند.

برگزاری هر مراسمی نیاز به زمان و برنامه ریزی درست دارد تا بتوان بهترین نتیجه را گرفت.بنابراین برای برپایی جشن های خود حتما از مدتی قبل و با برنامه ریزی درست اقدام کنید.

تنها مراسمی که نمی توان از مدتی قبل برای آن برنامه ریزی کردن مراسم ختم است.در زمان وقوع فوت عزیزی از خانواده افراد زیادی از دوستان و اقوام برای ابراز همدردی و تسلیت در کنار خانواده مرحوم حاضر می شوند و نیاز است برای وعده های مختلف و یا مراسم های مختلفی که در بین ایرانیان مرسوم است از آنها پذیرایی شود.

گذشته از آن مراسم خاکسپاری و ختم و هفتم هم باید اجرا شوند.برنامه ریزی برای تمام این مراسم ها برای افراد خانواده مصیبت دیده با حجم زیاد غم و رنج از دست دادن عزیز بسیار سخت خواهد بود.

معمولا در این مواقع دوستان و افراد نزدیک فامیل برای کمک به خانواده عزادار حاضر هستند و انجام تمام امور را بر عهده میگیرند و خانواده را تا آخر همراهی میکنند.

برگزاری جشن ها فقط یک مراسم است و با یک برنامه ریزی در یک شب تمام کارها تمام می شوند ولی در مراسم عزا چندین مراسم پیاپی باید برگزار شود.

در درجه اول برنامه ریزی برای مراسم خاکسپاری است،بعد از برگزاری مراسم خاکسپاری باید برای مراسم سوم و مهمترین مراسم بعد از فوت عزیز،برنامه ریزی کرد که در مسجد یا حسینه برگزار می شود.افراد زیادی در این مراسم شرکت میکنند و برای تسلیت به اعضای خانواده در کنار آنها حاضر می شوند و یاد و خاطره فرد فوت شده را گرامی میدارند.

مراسم هفتم و چهلم نیز با فاصله های معین بعد از مراسم ختم نیز وجود دارد که اکثر خانواده مایل به برگزاری آن هستند.

هر یک از این مراسم تشریفات خاص خود را دارد و باید به شیوه درست برگزار شود بسته به اعتقادات و قومیت هر خانواده با کمی تفاوت این مراسم برگزار می شود.

در مراسم خاکسپاری می بایست از قبل برای رزرو قبر اقدام کرد تا وقتی جنازه آماده دفن می شود افراد معطل برای مراسم تدفین نشوند.مراسم تطهیر و کفن کردن جنازه نیز قبل از انتقال به محل دفن باید انجام شود.

مسلمانان مراسمی نیز در زمان تدفین دارند و با مداحی و روضه خوانی بر سر مزار یاد و خاطره فرد سفر کرده را با حزن و اندوه فراوان گرامی می دارند و در آخر حاضرین در مراسم را به سالن پذیرایی دعوت میکنند و با غذا و دسر پذیرایی میکنند. 

بعد از مراسم خاکسپاری با یک روز فاصله مجلس ترحیم برگزار می شود که در اکثر مواقع در مسجد و یا حسینیه نزدیک محل زندگی متوفی برگزار می شود و از مهمترین مراسم عزا محسوب می شود و اکثر اقوام و دوستان سعی میکنند برای ابراز همدردی و عرض تسلیت در این مراسم حضور پیدا کنند.

در این مراسم با پک های میوه و شیرینی و همچنین حلوا و خرما از مهمانان پذیرایی انجام می شود.برخی خانواده ها بعد از مراسم ختم تعدادی یا همه حاضران را برای صرف شام یا ناهار به سالن های پذیرایی دعوت میکنند.

برگزاری مراسم عزا گاهی تا سالگرد نیز ادامه دارد و حتی با فرا رسیدن عید نیز افراد فامیل نزدیک به دیدن خانواده عزادار می روند و مراسم نوعید به پا میکنند.

برگزاری تمامی این مراسم ها باید با هماهنگی ها و تدارکاتی همراه باشد تا بتوان به بهترین شکل و آبرومندانه از حاضران پذیرایی انجام شود.

برای اجرای تمام این مراسم ها میتوان از موسسات تشریفاتی کمک گرفت و بدون کوچکترین نگرانی در کنار خانواده حضور داشت و به سوگ نشست.تخصص تیم ها و موسسه های تشریفاتی در برگزاری مراسم های مختلف است و با در اختیار داشتن کادر مجرب و کارآزموده در امر پذیرایی بهترین خدمات را به شما و مهمانان شما ارائه میدهند.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید