اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در میدان فاطمی برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

بسته به تعداد مهمانانی که به مراسم جشن تولد دعوت می شوند محل برگزاری جشن را باید انتخاب کرد.برخی اوقات افراد درجه یک و اعضای خانواده با برپایی یک جشن خودمانی و خانوادگی جشن تولد عزیزان خود را در منزل و در کنار خانواده برپا میکنند و زیبایی روز میلاد عزیزشان را به جشن می پردازند.

ولی اگر تعداد مهمانان دعوت شده به جشن زیاد شود دیگر برپایی مراسم در منزل امکان پذیر نخواهد بود و باید برای برگزاری مراسم به فکر مکانی مناسب بگردیم.

 برخی سالن های پذیرایی و برخی نیز تالارهای پذیرایی را برای برگزاری مراسم خود انتخاب میکنند.باغ ها و باغ تالارها نیز گزینه خوبی برای برگزاری مراسم باشکوه جشن تولد هستند و می توانند پذیرای مهمانان شما باشند.

برخی باغ ها به وسیله تخت هایی برای نشستن و پذیرایی آماده و مهیای مهمانی هستند ولی برخی نیز نیاز است که وسایل پذیرایی برای هر مهمانی را قبل از برگزاری مراسم به باغ انتقال داد تا برای پذیرایی و استفاده آماده شوند.

برگزاری مراسم تولد نیاز به برنامه ریزی و تدارکاتی دارد که می بایست از مدتی قبل از روز جشن به آنها رسیدگی کرد و مقدماتی را فراهم کرد.

برای برگزاری یک مهمانی ساده و کوچک خانوادگی لازم است از چند روز قبل تدارکاتی چید خانه را تمیز کرد مواد خوراکی برای پذیرایی و شام را تهیه و آماده کرد تا برای پذیرای چند نفر محدود آماده بود.

 در مقابل اگر تعداد مهمانان زیاد شود در نظر بگیرید چه مدت و چه میزان کار لازم است تا به درستی و در بهترین شرایط از مهمانان پذیرایی کرد و جشن را برای همه به خصوص فردی که جشن برای روز میلاد او برپا شده است خاطره انگیز و به یاد ماندنی کرد.

اگر تصمیم داشته باشید جشن تولد را در سالن ها و تالار پذیرایی برپا کنید باید کارهایی انجام دهید و از قبل هماهنگی هایی با مسئول و کارکنان سالن انجام دهید مانند انتخاب گل آرایی و بادکنک آرایی روی میزها و ورودی سالن،انتخاب منوی غذا و میز پذیرایی مخصوص جشن تولد،انتخاب موزیک یا دی جی برای بهتر شدن مراسم،سفارش کیک و…. که می بایست از مدتی قبل از روز جشن به تمام آنها رسیدگی کرد.

برپایی مراسم تولد در باغ بسته به نوع آمادگی محیط باغ برای پذیرایی متفاوت است باغ هایی که جای نشستن برای مهمانان داشته باشند بردن میز و صندلی پذیرایی از لیست کارها کم می شود ولی بسیاری از کارها وجود دارد که در قسمت تدارکات و آماده سازی باید به آنها رسیدگی کرد و زمان و انرژی بسیاری خواهد گرفت.

به قسمتی از کارهایی که باید قبل از مراسم به آنها رسیدگی شود اشاره میکنیم:رزرو میز و صندلی،تهیه ظروف یکبار مصرف،رزرو فیلمبردار و عکاس،انتخاب تم مهمانی،گل آرایی و بادکنک آرایی فضای باغ،تهیه وسایل و تنقلات میز پذیرای،انتخاب منوی غذا،سفارش کیک و….. 

تمامی تدارکات ذکر شده زمانبر و بسیار خسته کننده است و لازم است تعدادی با هماهنگی یکدیگر کارها را انجام دهند تا قسمتی فراموش نشود و مهمانی به بهترین شکل برگزار شود.

برای آنکه در روز جشن خسته و نگران چیزی نباشید بهترین کار این است که برگزاری تمام قسمت های جشن را به موسسه تشریفاتی خوب و معتبر بسپارید و همراه دیگر عزیزانتان یک شب خاطره انگیز را تجربه کنید.

موسسات تشریفاتی با کمک گرفتن از تعداد قابل توجهی از کارکنان خود که هریک در انجام کاری خبره هستند به بهترین نحو و در سطح عالی جشن شما را برنامه ریزی و از مهمانان شما پذیرایی خوبی خواهند کرد.

اینگونه موسسات در طول سال انواع مراسم را با هر مضمونی برگزار کرده اند و در برگزاری مراسم های مختلف خبره هستند و می توانند ایده های خوبی برای بهتر برگزار کردن مراسم در اختیارتان قرار دهند.

همه این موسسه ها وسایل اصلی برای پذیرایی را نیز برای استفاده در مراسم های مختلف در اختیار دارند و در کمترین زمان برگزاری مراسم ها را تدارک می بینند و تمام تلاش خود را برای رضایت مشتریان خود به کار میبرند.

معمولا در تیم موسسات تشریفاتی افراد مجرب و ماهر در قسمت های مختلف نیز وجود دارند و در صورت رضایت و انتخاب مشتریان به کمک هم بهترین خدمات را به مشتریان ارائه میدهند افرادی مانند متخصص گل آرایی و تزیینات،عکاس،فیلمبردار،دی جی،گروه سرگرمی مهمانی،متخصص آتش بازی و سرگرمی ها،نورپرداز،تیم پذیرایی،آشپز و کمک آشپز،مداح و سخنران مجالس ختم و…

اگر تنها یک بار از موسسات تشریفاتی برای برگزاری یک مهمانی کمک بگیرید دیگر هرگز خودتان را خسته و درگیر برگزاری هیچ مراسمی نخواهیدکرد.

یکی از آن مراسمی که میتوان به موسسات تشریفاتی سپرد،مراسم ختم و دیگر مراسم مربوط به فوت عزیزی از خانواده و فامیل است.

در زمان چنین اتفاقی و فوت عزیزی از خانواده و یا اقوام نزدیک با وجود غم فراوان و شوک تنهایی عملا انجام کارها دشوار تر و برنامه ریزی برای آنها سخت تر خواهد بود.زمان نیز در این مواقع بسیار محدود است و تعداد مراسمی که در ایران خانواده ها پایبند به انجام آن هستند نیز بسیار زیاد است(خاکسپاری،شام غریبان،ختم،هفتم،چهلم،نوعید،سالگرد).

اقوام درجه یک و دوستان صمیمی خانواده در این مواقع به کمک می آیند و هر یک برای انجام کاری به خانواده مصیبت دیده کمک میکنند و تلاش میکنند مراسم آبرومندی را برای یادبود فرد سفر کرده برگزار کنند. 

امروزه اکثر خانواده ها برگزاری مراسم های مختلف خاکسپاری و ختم را به موسسات تشریفاتی می سپارند و خود در کنار دیگر اعضای خانواده و مهمانان به سوگ می نشینند.

تیم های تشریفاتی با استفاده از تجربه فراوان در برگزاری مراسم های مختلف و تخصص افراد شاغل در کادر خود با هماهنگی درست به بهترین شکل مراسم های مختلف را برگزار میکنند و تنها هدف آنها جلب رضایت مشتریان در سطح عالی است.

برپایی مراسم خاکسپاری و ختم نیز تدارکات بسیاری دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • گرفتن گواهی فوت اگر شخص فوت شده در منزل دعوت حق را لبیک گفته باشد
 • انتقال متوفی به بهشت زهرا
 • تطهیر و کفن کردن متوفی
 • رزرو قبر
 • تهیه دسته گل برای سر مزار
 • تهیه وسایل پذیرایی از قبیل آشامیدنی و سینی های حلوا و خرما
 • رزرو صندلی و سایبان برای نشستن افراد شرکت کننده در مراسم خاکسپاری
 • رزرو سیستم صوتی و مداح در مراسم خاکسپاری 
 • چاپ اعلامیه 
 • رزرو سالن پذیرایی برای صرف ناهار حاضران در مراسم خاکسپاری
 • رزرو مسجد یا حسینیه برای برپایی مراسم سوم(ختم)

رزرو مداح و سخنران مراسم ختم

تهیه سینی های حلوا و خرما برای مراسم ختم

تهیه پک های پذیرایی برای مراسم ختم

تهیه قاب عکسی از متوفی برای گذاشتن روی شال ترمه در مسجد

تهیه گلدانی از گلهای سفید برای گذاشتن کنار عکس متوفی بر روی شال ترمه

تهیه گلاب و گلدان برای گذاشتن کنار عکس و گلدان روی شال ترمه در مراسم ختم

گذاشتن شمع هایی به رنگ مشکی روی شال ترمه

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید