اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در میدان حر میدان پاستور برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

در زمان اولیه وقوع مرگ عزیزی از افراد خانواده و نزدیکان بحرانی ترین زمان برای اعضای خانواده و افراد درجه یک فرد فوت شده است و با غم سنگین از دست دادن و حس بد تنهایی بعد از فوت عزیز روبرو هستند.

کم کم بعد از پخش شدن خبر فوت به تدریج بعد از گذشت چندین ساعت افراد دیگر فامیل و دوستان نیز با خبر شده و خود را برای کمک و ابراز همدردی به اعضای خانواده غم دیده می رسانند.

معمولا اولین افرادی که به کمک خانواده مصیبت دیده می شتابند همسایه ها هستند که برای همدردی و دلداری دادن حاضر می شوند و نقش کلیدی در آرام کردن افراد خانواده متوفی ایفا میکنند.

از همان ابتدای امر افراد حاضر شده در کنار افراد مصیبت دیده به شکل خودکار هر یک کاری انجام میدهند فردی وسایل نوشیدن چای را آماده میکند گروهی به مرتب کردن خانه و پوشاندن رخت عزا بر تن افراد خانه مشغول می شوند و اتوماتیک وار کارها انجام می شود.

با ورود افراد بزرگ فامیل تصمیم گیری برای مراسم تدفین و پذیرایی های مختص آن آغاز می شود و هر کس به نوبه خود انجام گوشه ایی از کار را برعهده میگیرد و سعی میکنند مراسمی در شان خانواده و مرحوم بر پا کنند.

مراسم تدفین تدارک و آماده سازی های خاصی را احتیاج دارد که به تعدادی از آنها اشاره میکنیم:

  • گرفتن گواهی فوت اگر فرد در خانه به دیدار حق لبیک گفته باشد
  • چاپ اعلامیه و اطلاع رسانی به اقوام و آشنایان
  • انتقال جنازه به بهشت زهرا  
  • انجام مراسم تطهیر و کفن کردن جنازه
  • رزرو قبر
  • انتقال جنازه به محل دفن و خانه ابدی
  • رزرو سیستم صوتی و مداح برای انجام مراسم تدفین
  • تهیه نوشیدنی مناسب فصل برای استفاده حاضران در مراسم خاکسپاری
  • تهیه سینی های حلوا و خرما برای پذیرای بر سر مزار
  • رزرو سالن و یا تالار پذیرایی برای صرف ناهار برای شرکت کنندگان مراسم خاکسپاری

درست است که افراد فامیل و دوستان صمیمی در چنین مواقعی به کمک می آیند و نمی گذارند در سخت ترین شرایط تنها بود.

 ولی برای اینکه مطمئن شد که کاری نیمه کاره انجام نمی شود و به درستی از همه افرادی که از دور و نزدیک به احترام خانواده در مراسم شرکت میکنند پذیرایی کامل انجام می شود،اجرای تمام امور مربوط به خاکسپاری و مراسم های پس از آن مانند:ختم،هفتم و چهلم را به یک موسسه تشریفاتی معتبر و با سابقه بسپارید و خود در کنار دیگر اعضای خانواده به سوگ عزیز سفر کرده بنشینید.

موسسه های تشریفاتی خوب و معتبر با داشتن سالها تجربه در امر پذیرایی در مراسم های مختلف و بهره بردن از افراد خبره و متخصص در انجام کارهای برگزاری مراسم میتوانند بهترین و باشکوه ترین مراسم را در شان خانواده و متوفی برگزار کنند و یاد عزیز از دست رفته را زنده نگه دارند.

برخی از موسسه های تشریفاتی دارای آشپزخانه های تهیه غذا نیز هستند و می توانند در صورت پذیرفتن مشتریان برنامه پذیرایی را به طور کامل با بهترین کیفیت در اختیار متقاضیان قرار دهند.

برای برپایی هر گونه مهمانی و مراسمی وسایل جانبی پذیرایی مانند میز و صندلی،ظروف یکبار مصرف،نورپردازی،گل آرایی،سیستم صوتی و … نیاز است که معمولا موسسه های تشریفاتی اینگونه وسایل را نیز در اختیار دارند و می توانند در کمترین زمان برنامه ریزی هرگونه مراسمی را ترتیب بدهند.

در برنامه ریزی برای مهمانی های بزرگ خانوادگی که تعداد زیادی مهمان دعوت شده باشند و منزل نیز فضای کافی برای پذیرایی از مهمانها  را نداشته باشد نیز میتوان از موسسات تشریفاتی برای برپایی آن کمک گرفت.

برخی خانواده ها سالن های پذیرایی یا تالارها را برای برگزاری مهمانی های بزرگ خانوادگی انتخاب میکنند.ولی گروهی نیز مایلند مهمانی باشکوه و مجللی داشته باشند و در باغ ها و یا باغ تالارها چنین مراسمی را برگزار میکنند.

مهمانی های مثل دعوت عروسی از نزدیکان و یا سالگرد عروسی از این دست مهمانی های بزرگ خانوادگی محسوب می شوند.

برنامه ریزی برای برگزاری هر مهمانی نیازمند وقت و هزینه و حتما انرژی بسیاری است تا بهترین نتیجه از آن حاصل شود از طرفی نوع پذیرایی از مهمانان این پروسه را تکمیل میکند و اگر تمام مراحل به خوبی اجرا شود ولی در امر پذیرایی کوتاهی صورت بگیرد کاملا بی نتیجه خواهد بود.

برای برگزاری مهمانی بزرگ با تعداد زیاد مهمان می بایست تعدادی از افراد برای پذیرایی و رسیدگی به مهمانان انتخاب شوند و بتوانند به درستی و در شان خانواده از همه مهمانان پذیرایی انجام شود.

اگر انجام امور مهمانی را به یک موسسه خوب تشریفاتی بسپارید نیازی نیست نگران درست اجرا نشدن قسمتی باشید و بدون خستگی میتوانید در کنار اقوام و دوستان خود از لحظه لحظه مهمانی لذت ببرید.

موسسه های تشریفاتی تخصص شان برگزاری چنین مراسم هایی است و با کمک گرفتن از افراد مجرب در کادر خدمات رسانی خود به درستی و بدون کوچکترین کاستی از تمام مهمانان شما پذیرایی انجام می دهند و اجرای هر قسمت از کارها را به درستی و در زمان مشخص انجام خواهند شد.

برگزاری مهمانی های بزرگ خانوادگی نیز تدارکات خاصی دارد و می بایست به ریزه کاری هایی در اجرای آن دقت کرد.تزیین میز ها برای پذیرایی با گلدانی از گل،استفاده از ظروف زیبا و شیک برای پذیرایی،گذاشتن سینی های شیرینی و میوه بر روی هر میز،استفاده از دستمال سفره های شیک،نوع و رنگ روکش صندلیها،قرار دادن نوشیدنی های مناسب فصل برای پذیرایی و در نهایت استفاده از دسر های خوب و مناسب با غذاهای انتخابی می توانند در برگزاری یک مهمانی بزرگ خانوادگی نقش اساسی ایفا کند که باید به آنها توجه کرد.

با استفاده از تجربه تیم های تشریفاتی در برگزاری مراسم خود می توانید ایده هایی خوبی برای بهتر برگزار شدن مراسم تان از آنها بگیرید و خاطره انگیز ترین مراسم را داشته باشید.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید