اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در نواب میدان جمهوری برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

هماهنگی ها با مسئولان مکان مراسم ختم

همواره از دست دادن عزیز جدا از سن و شرایط آن مرحوم سخت است.در ساعات و روزهای اول نزدیکان مرحوم در شوک به سر میبرند و در بیقراری بزرگ فرو رفته اند.بهتر است در چنین شرایطی تنها نمانند و افرادی برای همدلی و دلداری دادن به آنها در کنارشان باشند و دردهای آن ها را تسکین دهند.

یکی دیگر از راه های تسکین درد این افراد کمک کردن به برگزاری مراسم ترحیم و خاکسپاری است.برنامه ریزی برای این مراسم بار سنگینی بر دوش افراد عزادار است و وداع با عزیز سفر کرده برای آنها بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود.برگزاری یک مراسم ختم آبرومند مرهم بسیار خوبی بر دل داغ دیده آنها است.

بعد از برگزاری مراسم خاکسپاری و پذیرایی های مربوط به آن،یکی از مهمترین مراسم ها،مراسم سوم  یا همان ختم است که اکثر افراد فامیل،دوستان و همسایگان حتما در آن شرکت میکنند و برای عرض تسلیت در مسجد یا حسینیه محل برگزاری مراسم حضور پیدا میکنند و یاد شخص سفر کرده را گرامی میدارند.

برای برگزاری مراسم ختم برنامه ریزی هایی باید انجام داد و تدارکی اتخاذ کرد تا همه کارها آبرومندانه و در شان خانواده برگزار شود. 

در ابتدا می بایست مسجد یا حسینیه ایی نزدیک محل سکونت مرحوم،برای اجرای مراسم ختم رزرو کرد.دقت کنید مسجد در محدوده طرح ترافیک نباشد،سپس امکانات مسجد را به خوبی بررسی کنید که اولا ظرفیت مسجد با تعداد مهمانانی که احتمال می دهید در مراسم شرکت کنند مغایرت نداشته باشد،برای ورود به مسجد مهمانان مجبور به بالا رفتن از تعداد زیاد پله نباشند،تعداد کافی صندلی برای نشستن افراد وجود داشته باشد،محل مناسبی برای قرار دادن وسایل پذیرایی وجود داشته باشد،معمولا خادمینی برای پذیرایی از مهمانان در مسجد حاضر هستند می بایست قبل از برگزاری مراسم با آنها درباره تمام موارد پذیرایی صحبت کنید و هماهنگی های لازم را برای بهتر برگزار کردن مراسم انجام دهید بهتر است شماره موبایل آنها را برای هماهنگی های لازم داشته باشید تا بتوانید در موقع لزوم سردرگم نشوید. 

از آنجایی که خادمین مساجد تجربه برگزاری مراسم ختم را به دفعات زیاد داشته اند میتوانند راهنمایی های خوبی برای بهتر برگزار کردن مراسم برای شما داشته باشند.

آنها میتوانند برای پخش کردن پک های پذیرایی و سینی های حلوا و خرما کمک شما باشند تا بتوانید بدون کاستی از مهمانانی که از راه دور و نزدیک قبول زحمت کرده اند و در مراسم یادبود عزیز سفر کرده شرکت کرده اند پذیرایی خوبی داشته باشید.

در این مراسم در ماه های گرم سال با شربت و آب میوه های خنک و در ماه های سرد سال به وسیله نوشیدنی های گرم مانند نسکافه و چای از حاضران پذیرایی می شود.

اکثر مساجد و حسینیه ها برای پذیرایی چای و نسکافه استکان و کتری قوری در اختیار مراجعه کنندگان قرار میدهند در غیر اینصورت باید از منزل وسایل لازم را به مسجد انتقال داد.

برگزاری چنین مراسمی نیاز به همکاری تعداد زیادی افراد با مسئولیت پذیری بالا دارد تا به بهترین شکل از همه پذیرایی شود و شخصی بدون پذیرایی از مراسم خارج نشود.

بهترین کار برای برگزاری مراسم ختم و خاکسپاری این است که انجام تمام کارها را به یک موسسه خوب و معتبر تشریفاتی سپرد تا بدون کوچکترین کاستی به پذیرایی مهمانان بپردازند.

 موسسات تشریفاتی تعداد زیادی از افراد مجرب و کارآزموده در زمینه پذیرایی در کادر خود دارند که به خوبی می توانند هر مراسمی را پوشش دهند.

تیم های تشریفاتی میتوانند پک های میوه و دیگر موارد پذیرایی(سینی های حلوا و خرما) را به بهترین شکل و آبرومندانه تزیین کنند و مراسم باشکوهی را برای فرد فوت شده برگزار کنند.

تخصص تیم های تشریفاتی برگزار مراسم های مختلف با هر مضمونی است که نیاز به برنامه ریزی ها و تدارک خاص دارد و تعداد زیاد مهمانان را شامل می شود.برگزاری مراسم های داخل منزل را نیز این موسسات پوشش میدهند و انجام تمام کارها را به کمک تیم متخصص خود بر عهده میگیرند و به بهترین نحو از همه حاضران در مراسم پذیرایی میکنند.

مراسم هایی که این موسسات پوشش می دهند شامل مهمانی های بزرگ خانوادگی،جشن تولد ها،نامزدی،مراسم عقد و عروسی،مراسم های مختلف خاکسپاری،ختم،هفتم،چهلم،سالگرد و… هستند که تمام امور از صفر تا صد مراسم ها را با کمک گرفتن از افراد متخصص در برنامه ریزی و اجرایی را برعهده می گیرند و بهترین نتیجه را ارائه می دهند.

برخی افراد برای سالگرد ازدواج خود برنامه ریزی یک مهمانی بزرگ را انجام میدهند و تقریبا به مانند یک عروسی با کمی تفاوت مراسم باشکوهی را ترتیب می دهند و افراد نزدیک فامیل و دوستان خود را برای به اشتراک گذاشتن چنین روز زیبایی به جشن خود دعوت میکنند.

برنامه ریزی برای سالگرد ازدواج شباهت زیادی به یک عروسی دارد و باید برای برنامه ریزی آن از مدتی قبل اقدام کرد و وسایل و مقدمات آن را فراهم کرد.

مطمئنا برگزاری چنین مراسمی نیاز به تخصص و مهارت خواهد داشت تا بتوان به درستی از مهمانان پذیرایی کرد.

مکان،وسایل جانبی،گل آرایی،نورپردازی،رزرو عکاس و فیلمبردار و…..همه لازم است تا یک مراسم برگزار شود و تازه بعد از آماده شدن تمام این ها تازه بحث پذیرایی از مهمانان نیز وجود دارد که به تنهایی این کار غیر ممکن است و به همکاری گروهی ماهر برای این کار احتیاج است.

برای اینکه در برپایی چنین مراسم خاطره انگیزی دچار مشکل نشوید و به درستی تمام قسمت های مهمانی برگزار شود بهتر است از یک تیم تشریفاتی خوب و شناخته شده در امر پذیرایی و تشریفات کمک بگیرید و انجام تمام امور را به آنها بسپارید.

کافی است شما خواسته های خود را از برگزاری مراسم تان با آنها در میان بگذارید و میزان بودجه خود را نیز به آنها بگویید آنها می توانند طبق تجربه برگزاری هزاران مراسم از این دست میتوانند بهترین ایده های پذیرایی را نیز در اختیارتان قرار دهند و یک مراسم خوب و باشکوه را نیز برایتان تدارک ببینند.

شما نیز بدون خستگی و استرس در کنار دیگران از جشنتان لذت ببرید و خاطره های زیبا بسازید.

موسسات تشریفاتی گذشته از بهره بردن از افراد خبره در امر پذیرایی و تدارکات،وسایل پذیرایی مورد نیاز مهمانی های مختلف را نیز در اختیار دارند و می توانند در اسرع وقت جشن ها و مراسم های مختلف را هماهنگ و آماده سازی کنند.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید