باشگاه بدنسازی بانوان در شهران - باشگاه TRX و CX در شهران

مربی بدنسازی خوب از نگاه افراد مختلف، تعریف متفاوتی دارد اما مطمئناً خصوصیات مشترکی نیز به چشم می خورد. اگر شما مایلید برای انتخاب بهترین مربی بدنسازی، پارامترهای تاثیرگذار را بدانید، پیشنهاد می شود این مطلب را تا انتها مطالعه کنید و آگاهی خود را افزایش دهید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۹۱۲۸۰۲۷۴۳۸ خانم فیروزه پروازوند تماس حاصل نمائید، یا برای مشاهده این مرکز روی این لینک کلیک کنید

چاقی معضلی برای مردمان امروز

داشتن چاقی و اضافه وزن تنها سلامت جسمانی را تحت تاثیر قرار نمی دهد بلکه نداشتن تناسب اندام می تواند روحیه فرد را نیز متزلزل کند به طوری که اعتمادبنفس شایانی برای حضور در اجتماع نیز نداشته باشد و همواره خود را حقیر بپندارد. 

با پیشرفت جامعه رفاه مردم روز به روز بیشتر می‌شود به طوری که برخی متاسفانه همواره با میل کردن انواع غذاهای سرخ کردنی با اضافه وزن مواجه شده اند و حال تعداد افراد چاق روزبه‌روز بیشتر می‌شود البته اطلاع از سلامت جسم و ارتباط آن با روحیه و اعتماد به نفس نیز نباید فراموش شود.

استقبال از ورزش های مختلف به ویژه بدنسازی نیز دوچندان شده است می توان با حضور در باشگاه های مربوطه زیر نظر یک مربی به فعالیت پرداخت اما مطمئنا تمامی مربیان نمی توانند نتیجه کار آمد را ممکن کنند که به هدر رفتن وقت و هزینه نیز منجر خواهد شد.

اگر می خواهید یک مربی تناسب اندام عالی را بشناسید، باید به دانش و مهارتهای ورزشی واقف باشد تا کمک کند از طریق تکنیک‌ها بدنسازی نه تنها عضله سازی صورت گیرد بلکه شاهد کاهش وزن، شکل دهی عضلات و افزایش اعتماد به نفس نیز بود.

لزوم شناخت مربیان بدنسازی حاذق و توانمند

برای داشتن آمادگی جسمانی خوب نخستین گام داشتن مربی آگاه و باتجربه است. حال سبک زندگی مدرن فرصت چندانی را به افراد نمی دهد تا بتوانند با آزمون و خطا در شناخت بهترین مربیان اقدام کنند.

داشتن اندام خوب و رها شدن از چربی های انباشته شده رویا بسیاری از افراد است که ممکن است هزینه های هنگفتی نیز برای خلاص شدن از چنین وضعیتی داشته باشند اما با محدودیت های زیادی مواجه شده اند. ورزش کردن تنها برای سلامت جسم مفید نیست، از این طریق می توان تنش های فکری و روحی را نیز آزاد کرد و شاهد ارامش بی‌نظیری بود.

تجربه مربیان می تواند به همراهی بیشتر افراد جهت انجام تمرین ها و تکنیک های بدنسازی نیز منجر شود. اگرچه برخی تنها به دنبال لاغری هستند و استفاده از رژیم های غذایی سخت را انتخاب می‌کنند، اما مطمئناً تنها چنین اقداماتی نه تنها کارآمد نیست بلکه می تواند به سلامت فرد نیز آسیب وارد کند.

بدنسازی شرایط مهیا می‌کند تا از طریق تمارین پیوسته بتوان به سوزاندن چربی ها امیدوار بود، علاوه بر آنکه عضله‌سازی نیز کسب شود.

تفاوت مربیان غیر حرفه‌ای و با تجربه

شناخت مربیان حاذق جهت تناسب اندام و بدنسازی برای افراد عادی چندان ساده نیست، با توجه به آن که بسیاری از افراد ممکن است خود را مربی بنام معرفی کنند و حتی مدارک آموزشی قابل قبول را نیز داشته باشند اما به این مفهوم نیست که دارای تمام شرایط قابل قبول باشند که یک مربی خوب بدنسازی می‌بایست کسب کرده باشد.

مطالعه این نوشتار کمک می‌کند تا افراد تشخیص دهند که در انتخاب مربی خود به چه نکاتی توجه کنند و از کدام علایم هشداردهنده به سادگی عبور نکنند. 

بهترین زمان برای انتخاب مربی بدنسازی

برخی با این پرسش مواجه هستند که چه زمان می بایست برای انتخاب مربی اقدام کرد؟ اضافه وزن می تواند به عنوان یک چالش جسمانی مطرح باشد. برخی از افراد در ابتدای رژیم غذایی خود برای انتخاب مربی اقدام می کنند، مطمئناً چنین حالتی نتیجه بهتری را نیز به همراه خواهد داشت با توجه به آن که شرایط بدنی را به درستی بررسی می‌کنند و برای تقویت نقاط قوت و کمرنگ کردن نقاط ضعف نیز برنامه منظمی را پیشنهاد می دهند.

برخی، فکر می‌کنند مربیان با شاگردان نباید رابطه دوستانه‌ای داشته باشند، اگرچه دوستی به مفهوم عامیانه که احساسات قوی وجود دارد مانعی برای دستیابی به اهداف ورزشی نیاز نیست اما می‌تواند فرآیند کسب پیشرفت را نیز ممکن کند.

مربیان معمولاً به صورت دقیق و جزئی، بازخورد صادقانه از تمارین را بیان می کنند تا افراد بتوانند برای انجام این تکنیک‌ها و تمارین، بازدهی های بیشتری را شاهد باشند.

شرایط بدنی تمامی افراد یکسان نیست باید بتوانند متناسب با نیازهای فردی، برنامه انعطاف‌پذیری را صورت دهند، با توجه به آن که برخی ممکن است عادات غذایی مانند های گیاهخواری داشته باشند و یا با چالش هایی همچون عدم تحمل غذایی مانند گلوتن دست و پنجه نرم کنند.

چالش های انتخاب مربیان بدنسازی

در سال‌های اخیر با افزایش تعداد افرادی که ورزش را برای سلامت جسم و روح انتخاب می‌کنند، مربیان بدنسازی بیشتری نیز در سالن های مختلف فعالیت می کنند.

شاید شما نیز برای تناسب اندام به دنبال مربی حاذق و با تجربه باشید، مطمئناً دوستان و آشنایان می توانند منابع اطلاعاتی قابل اعتمادی باشند اما برای انتخاب و تایید نهایی نیاز به پارامترهای بسیاری بوده و باید ارزیابی نمود.

فرقی ندارد که مایلید در باشگاه‌های خصوصی به تمرین بپردازید و یا محل زندگی را به عنوان فرصت ویژه انتخاب کرده اید، می توانید از تجربه و دانش مربیان استفاده کنید. البته برخی قیمت را به عنوان یک فاکتور تاثیرگذار بیان می‌کنند اما بسیاری از افراد بیان کردند که علی رغم تجربه ورزش با مربیانی که هزینه‌های هنگفتی دریافت می‌کردند چندان بازدهی شایانی، مشاهده نشد.

گروهی از مربیان نیز اگر چه آوازه آموزش حرفه‌ای و تجربه بسیار آنها در شبکه های اجتماعی نیز پیچیده است اما ممکن است نسبت به سایر مربیان حتی بی حوصله و بی‌تفاوت نیز باشند که مانع بزرگی را برای کسب تناسب اندام و دستیابی به اهداف اینچنینی صورت می دهد.

مربیان باید بتوانند راهنمایی‌های لازم را ارائه کنند، در غیر این صورت نمی‌توان انتظار تأثیرگذاری کارآمد از رژیم غذایی و تمرینات بدنسازی را داشت.

اگر مدتهاست به دنبال مربی خوب بدنسازی هستید و میخواهید پیشرفت شایانی را شاهد باشید، در ادامه به ویژگی های مهم که در شناخت این افراد کمک کننده هستند، اشاره کرده ایم که می بایست آنها را جدی بگیرید.

معیار شناخت بهترین مربی بدنسازی

اگر همواره برای انتخاب مربی مردد هستید باید علاوه بر مهارت های حرفه ای، چشم خود را باز نگه دارید تا ببینید که این خصوصیات نیز وجود دارد یا خیر؟

داشتن اندام ایده آل، رویای بسیاری از افراد به ویژه نسل جوان است، اگر چه تکنیک های ورزشی تاثیر گذار هستند اما باید مربی اطلاعاتی درباره جزئیات رژیم غذایی کارآمد نیز بدهد تا بتوان موتور چربی سوزی را با سرعت بالاتری روشن نگه داشت.

متاسفانه برخی از مربیان تمام دانش حرفه‌ای خود را به ورزشکاران منتقل نمی کنند که می تواند به عنوان یک محدودیت جدی تلقی شود. از دیگر خصوصیاتی که برای مربی خوب بدنسازی اهمیت دارد، دلگرمی است تا بتوان متناسب با شرایط فردی، شاهد پیشرفت نیز بود.

عملکرد مربی بدنسازی خوب چگونه است؟

اگرچه داشتن رابطه دوستانه بین مربی و ورزشکاران می‌تواند فرآیند نتیجه‌گیری را سرعت بخشد اما باید جدیت و مسئولیت‌پذیری برای ادامه برنامه ورزشی نیز فراهم شود تا افراد چشم اندازه درستی داشته باشند و برای انجام تمام این تکنیکها، انگیزه لازم را حفظ کنند.

متاسفانه برخی از مربیان، فرصت چندانی را برای آموزش اصولی اختصاص نمی‌دهند، بنابراین آسیب دیدن دور از انتظار نیست. شما باید اطمینان یابید که مربی همواره به صورت جدی و مسئولانه تمامی این نکات را بیان می کند علاوه بر آنکه انجام تمارین و تکنیک ها به صورت منظم نیز اهمیت بالایی دارد.

خوشبختانه حال در کشور نیز مربیان حرفه ای بسیاری فعالیت می‌کنند که توانسته‌اند افراد مختلفی را فارغ از این شرایط و درگیری با چالش های سلامتی کمک کنند نه تنها به تناسب اندام دست یابند بلکه روحیه شادابی نیز کسب نمایند.

برای انتخاب مربی خوب بدنسازی چه باید کرد؟

داشتن تناسب اندام، رویای بسیاری از افراد است به همین دلیل باشگاه‌ها مختلفی دایر شده اند تا کمک کنند که چنین آرزویی دست یافتنی شود. شاید در ظاهر برخی اندام مربی را به عنوان یک معیار نیز در نظر بگیرند اما مطمئناً پارامترهای بسیاری دخیل هستند که در ادامه به چند مورد اشاره خواهد شد:

داشتن دانش درباره تکنیک ها و تمارین تاثیرگذار برای کسب تناسب اندام و روشن کردن موتور چربی سوزی اهمیت بالایی دارد تا بتوان شاهد بود یک برنامه جامع آمادگی جسمانی برای ورزشکاران وجود دارد.

مطمئنا تمامی این افراد شرایط یکسانی ندارند بنابراین نیاز است شرایط فیزیولوژیکی آنها به طور دقیق بررسی شود به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی بسیار مهم است.

ارتباط رژیم غذایی و تناسب اندام

آشنایی با تاثیرات دقیق رژیم غذایی بر تناسب اندام نیز از مهمترین عواملی است که به بهترین مربیان بدنسازی کمک میکند. متاسفانه برخی علیرغم وفاداری نسبت به تمرین و تکنیک ها چندان دانش تغذیه ای را اطلاع ندارند و با خوردن غذاهای پرکالری زحمت خود را به باد می‌دهند. بنابراین باید به ورزشکاران درباره رژیم غذایی و اصول آن آموزش کارآمد ارائه شود تا بتوانند چالش‌های مسیر را پشت سر بگذارند.

آگاهی از تمام تکنیک ها و اصول انجام آنها نیز می‌تواند به ورزشکاران کمک کند تا با جنبه های مختلف آن آشنا شوند در غیر این صورت کسب تناسب اندام به رویای غیر ممکن تبدیل خواهد شد.

بهترین برخورد مربیان بدنسازی

مربی بدنسازی باید روحیه دلگرم‌کننده نیز داشته باشد تا بتوانند با تشویق ورزشکاران، شرایط کسب انگیزه و یادگیری را نیز فراهم کند، برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلفی ادامه تمرین و تکنیک ها را صورت ندهند اما یک مربی خوب بدنسازی باید شرایطی مهیا کند تا ورزشکاران به مسیر اصلی بازگرداند.

متاسفانه برخی برای تشخیص مرز بین تشویق و فشار، کارنامه درخشانی ندارند اما مطمئناً تشویق اصولی می‌تواند به فرد انگیزه بخشد تا از نظر حرفه‌ای و شخصی، پیشرفت کنند.

برخی نیز روحیه مربی را به عنوان یک فاکتور اساسی در نظر می‌گیرند، تمرین با فردی که پر انرژی است اگر چه می‌تواند انرژی مثبت بسیاری را منتقل کند و خواسته اغلب افراد است، میتواند به تداوم تمرین ها نیز منجر خواهد شد.

رابطه دوستانه با ورزشکاران مسیری را ترسیم می‌کند تا بتوانند راحت‌تر کنجکاوی ها و سوالات خود را مطرح کنند و از این طریق برای حل مشکلات و چالش‌های خود گام بردارند بنابراین مربی باید فضایی دوستانه مهیا کند تا نه تنها فرد دچار محدودیت نشود بلکه با کوچکترین چالشی نیز خود را از تله های فکری رها کند.

در تنظیم برنامه ورزشی مربیان چه اقداماتی باید صورت دهند؟

در تنظیم برنامه ورزشی باید اولویت بندی برای اجرای تمرینها و تکنیک ها وجود داشته باشد مطمئناً چنین اقدامی می تواند دستیابی به اهداف مختلف را کمک‌ کند، همچنین شرایط فردی و تاثیرگذاری توانایی و تکنیک ها را میتوان انتظار داشت.

مربی تصمیم می گیرد که کدام قسمت ها نیاز به تمرکز بیشتری دارد و باید بیشتر به آنها پرداخته شود. البته انعطاف پذیری کافی نیز می‌تواند از وقوع مشکلات و چالش‌های مختلف پیشگیری کند.

بی جهت نیست که متخصصان در این باره معتقدند مربیان بسیار مجرب روش های مفید متعددی را برای اولویت‌بندی نشان می‌دهند، همچنین همواره انگیزه های هیجان انگیزی را ارائه می‌کنند تا بتوان برای ارتقاء روحیه و نتیجه گیری بهتر از تمرین ها و تکنیک ها، نتایج کارآمدی را شاهد بود.

تشخیص فرصت ها توسط بهترین مربیان شاید چندان مهم جلوه نکند اما مطمئنا به رسمیت شناختن فرصت ها قبل از دیگران بخشی از وظایف یک مربی خوب بدن ساز است تا کمک کنند، افراد بتوانند به اهداف مورد نظر خود در زمینه تناسب اندام برسند و چالش کمتری را نیز تجربه کنند البته باید اهداف واقع بینانه ای را ترسیم کرد.

مربی بدنسازی سخت گیر خوب است یا بد؟

ورزش کردن باید فعالیتی مفرح باشد تا بتوان انگیزه لازم برای ادامه تمرین و تکنیک ها را همواره داشت بنابراین باید مربی بتواند رهبری دوستانه‌ای داشته باشد اما اقتدار زیاد نیز چندان مفید نخواهد بود.

اغلب شاگردان تمایل دارند دانش و تجربه را در فضایی دوستانه دریافت کنند و بتوانند برای دستیابی به اهداف شخصی تلاش کنند بنابراین باید مربی را انتخاب کنید که علی رغم داشتن مسئولیت پذیری برای اشتراک گذاری و کسب ایده ها نیز فضایی دوستانه را برقرار کند.

حال مربیان نیز همواره در تلاش اند که با حضور در دوره های آموزشی جدید، دانش و تجربه خود را افزایش دهند که می‌تواند برای شاگردان نیز مفید باشد.

چگونه می توان امیدوار بود که مربیان در مسیر آموزش درست هستند؟

علاقه به ورزش ربطی به سن و سال، رفاه اجتماعی و شرایط زندگی ندارد. حال سبک زندگی بشر به گونه ای رقم می‌خورد که علیرغم دستیابی به امکانات مختلف باید بتوان بدن سالم و روحیه شاداب نیز داشت. برخی با این سوال مواجه هستند که چگونه می توان مطمئن شد مربی همواره در حال به روز کردن دانش خود است.

اصول و پایه‌های بسیاری از تمارین ورزشی ثابت هستند اما فارغ از اینکه حرفه فرد، مدیریت، ورزش، آموزش و یا مربیگری است باید بتواند همواره با افزایش دانش، فرآیندی را ترسیم کند که بر زندگی دیگران نیز تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

نمی توان انتظار داشت که همواره با تکنیکهای قدیمی برای تربیت نسل های آینده نیز گام برداشت. بروز شدن به عنوان یک تلاش مادام‌العمر محسوب می‌شود که می‌تواند به بهبود مهارت‌های سایرین نیز منجر شود.

مربی باید بتواند همواره با اشتیاق آموزش دهد و کمک کند پیشرفت افراد نیز ممکن شود، متاسفانه تنها عملکرد فردی را عامل کسب مهارت می دانند در حالیکه مربی مسیری را ترسیم می‌کند که بتوان سریعتر شاهد اهداف شخصی نیز بود.

ارتباط قیمت و عملکرد مربی خوب بدنسازی چگونه است؟

ارتباط قیمت و عملکرد مربیان بدنسازی برای بسیاری از افراد سوال است. اگرچه نمی توان هزینه ثابتی را بیان کرد اما باید دانست که معمولاً گفته های قدیمی مادربزرگ ها در اینجا به واقعیت تبدیل می شود که "آنچه هزینه ای ندارد بی ارزش است." 

یک مربی خوب مطمئنا تجربه و مهارت خود را ارزان نمی فروشد اما نباید هزینه هنگفتی را نیز مدنظر قرار داد که می‌تواند برای بسیاری از افراد چالش برانگیز باشد به ویژه حال که مشکلات اقتصادی فشار زیادی را به خانواده های مختلف تحمیل می‌کنند.

احتمالا شما نیز با آگهی باشگاه‌های مختلف مواجه شده اید که قیمت های بسیار ارزان را برای آموزش مهارت های بدنسازی پیشنهاد می دهند اما باید در انتخاب خود سخت گیری داشته باشید.

البته همانطور که اشاره شد قیمت بالا نیز به مفهوم کیفیت ارزشمند خدمات نخواهد بود. نیاز است قبل از تصمیم گیری دقیق، با مربی تماس بگیرید و سوالاتی را درباره برنامه آموزشی و جزئیات نیز مطرح کنید.

استقبال از مربی آنلاین بدنسازی نیز روز به روز بیشتر می‌شود که می‌توان از طریق خدمات اینترنتی، متناسب با نیازهای فردی شاهد برنامه دقیق ورزشی نیز بود. در ادامه بیشتر درباره جزئیات چنین خدماتی اشاره شده است.

ورزش بدنسازی همراه با آموزش آنلاین مربی

آیا شما آماده امتحان کردن و آموزش آنلاین بدنسازی هستید یا همواره تمایل به روال قدیمی دارید؟ مطمئنا هر یک از افراد متناسب با شرایط خود می‌توانند انتخاب شایسته ای داشته باشند.

اینترنت به عنوان یکی از خارق العاده ترین ابداعات بشر، مطرح است که رفاه و مزایای بی شماری را به همراه آورده است به طوریکه حال نیز تحول عظیمی در خدمات گسترده، صورت گرفته است به طوری که بسیاری از افراد حتی از این طریق با مربیان آنلاین ورزشی در تماس هستند و برنامه‌های تاثیرگذاری را نیز اجرا می‌کنند.

مزایا بیشمار اینترنت کمک کرده است که حال برای اغلب نیازهای روزمره نیز به این پلتفرم وابسته بود. پرداخت‌ قبوض، خرید کردن، تحقیق و جستجوی کار نیز از این طریق صورت می‌گیرد به طوری که حال بسیاری برای یافتن مربی آنلاین بدنسازی نیز چنین شرایطی را ترجیح می دهند اما قبل از هر اقدامی باید شناخت درست از تجربه و مهارت مربیان صورت گیرد تا بتوان انتظار تاثیرگذاری شایان را داشت.

مهمترین پارامترها در انتخاب مربی آنلاین بدنسازی

سبک زندگی و میزان مهارت فردی می تواند تعیین کننده انتخاب بهترین مربیان باشد. مطمئنا افرادی که مبتدی هستند در مقایسه با گروهی که در سطح پیشرفته قرار دارند، نیاز به راهنمایی های متفاوتی دارند. یکی از سوالات چالش برانگیز برای کسب بیشترین بهره از مربیان بدنسازی شناخت مهارت و تجربه است.

به همین دلیل باید دانست که میزان هزینه، نوع خدمات، انگیزه شخصی، برنامه تغذیه ای و برنامه آموزشی چگونه است تا شاهد بازخوردهای سازنده نیز بود.

مربیان نیز مطمئناً شرایطی را مهیا می کنند تا در تعداد جلسات بیشتری، تجربه خود را منتقل کنند.

تاثیر بودجه در انتخاب مربی خوب بدنسازی

فرقی ندارد که شما مایلید در باشگاه همراه با مربیان حرفه‌ای ورزش کنید و یا از مزایای بیشمار جلسات آنلاین بهره مند شوید، باید بدانید بودجه مورد نیاز چقدر است تا شاهد تاثیرگذاری پشتیبانی موردنظر باشید. معمولاً انتخاب مربیان آنلاین از نظر اقتصادی، صرفه جویی بیشتری را به همراه دارد، با توجه به آنکه هزینه سالن بدنسازی کاهش می یابد علاوه بر آنکه برای رفت و آمد نیز نیاز نیست مبالغی را کنار گذشت، همچنین انعطاف بالایی برای تنظیم برنامه ورزشی وجود دارد و می‌توان متناسب با شرایط، انتخاب بهتری را صورت داد.

لزوم ورزش و دستیابی به سلامت جسم و روح

مدتهاست که محققان نیز اذعان کرده اند ورزش منظم می تواند به سلامت بدن منجر شود و طول عمر بسیاری را نیز به همراه داشته باشند. با این حال ممکن است برخی تمایل نداشته باشند و همواره در پارک ها یا فضاهای عمومی، بدوند و یا در سالن بدنسازی ورزش کنند اما داشتن فعالیت بدنی منظم به عنوان یک نیاز وجود دارد. مربیان آنلاین بدنسازی نیز شرایطی را مهیا کرده اند تا به تناسب اندام در خانه نیز دست یافت و حتی به سطح آمادگی جسمانی قابل توجهی نیز رسید.

فرقی ندارد که شخص چقدر سن دارد و یا میزان مهارت در چه سطحی است. شرایط آنلاین فرصتی است تا افراد متناسب با شرایط خود تمرین و تکنیک های مختلفی را انجام دهند و در زندگی روزمره نیز روحیه بالایی را کسب کنند. معمولاً ورزشکاران می توانند به طیف گسترده‌ای از اهداف خود دست یابند به شرط آنکه تعهد لازم نیست به تکنیکها را داشته باشند.

انتخاب مربی خوب بدنسازی بانوان

موفقیت در بدنسازی، بدون آموزش و اجرای برنامه‌های تمرینی وجود ندارد. مردان و زنان از نظر ظاهری، تفاوت‌هایی را دارند اما می‌توان با تعهد به اجرای تکنیک ها و تمارین در درازمدت شاهد نتایج کارآمدی بود.

مبتدیان ممکن است در جلسات ابتدایی نتایج چشمگیری را مشاهده نکنند اما رفته رفته با کسب تجربه های فردی پیشرفت مشاهده خواهد شد. مربیان زبده و باتجربه اطلاعات دقیق‌تری را درباره شیوه زندگی و عادات غذایی نیز کسب می‌کنند تا متناسب با چنین فاکتورهایی یک برنامه کارآمد را پیشنهاد دهند.

سخن آخر

مربی خوب بدنسازی کمک می کند افراد بتوانند متناسب با اهداف شخصی شاهد نتایج کارآمدی باشند، بنابراین باید برای شناخت این گروه از مربیان اطلاعات دقیقی را کسب نمود البته نقش فرد نیز بسیار پررنگ است. مطمئنا بدون نظم و تعهد، چندان موفقیتی مشاهده نخواهد شد علاوه بر آنکه انگیزه شخصی نیز کمرنگ می شود و فرد از نظر روحی نیز متزلزل خواهد شد.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید