سالن زیبایی ندا - ترمیم و ژلیش ناخن در سعادت آباد - نیل بار در سعادت آباد

۶۸ نفر در این نظر سنجی شرکت کرده اند
حرفه ای بودن (۱۰۰%)
مواد مورد استفاده (۹۰%)
هزینه (۸۰%)
وقت شناسی (۹۵%)
خوش خلقی (۱۰۰%)

اگر در حال مطالعه این مطلب هستید یعنی دنبال کلینیک ترمیم یا ژلیش ناخن در سعادت آباد هستید.

مجموعه زیبایی ندا با بیش از ۷ سال سابقه آموزش و کار در حوزه ناخن یکی از ویژه ترین گزینه های پیش روی شماست.

مدیریت این مجموعه با خانم ندا داننده است که در قسمت زیر می توانید پروفایل به همراه راه های ارتباط ایشون را مشاهده کنید.

ندا داننده
مدیر سالن زیبایی ندا

 

کاشت ناخن

کاشت ناخن با ایده های خاص می تواند جذابیت منحصر به فردی به دستان افراد ببخشد. طراحی های متفاوتی برای ناخن وجود دارد. با نگاهی دقیق به ایده های ناخن موجود در سراسر جهان، می توان شاهد رنگ و لعاب های متفاوتی بود که فارغ از ملیت و رفاه اجتماعی، انتخاب گروه های مختلفی هستند. انتخاب ناخن کار حرفه ای می تواند در زیبایی، دوام و ماندگاری آنها تاثیرگذار باشد.

استقبال از کاشت ناخن

کمتر کسی را می توان یافت که با اهمیت زیبایی ناخن ها در اعتماد به نفس و حس شادابی آشنا نباشد. مطمئنا شما نیز درباره کاشت ناخن و طراحی های متفاوت، زیاد شنیده اید. این هنر واقعی از طریق مختلفی نمایان میشود. 

افراد بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند اما باید تخصص و مهارت لازم را داشته باشند. مطمئنا انتخاب ناخن کار مبتدی نمی‌تواند در اجرای ایده، چندان موفقیت آمیز باشد علاوه بر آنکه احتمال آسیب به سلامت نیز وجود دارد.

پیشنهاد می شود اگر شما علاقمند به این هنر فاخر هستید، درباره طراحی های متفاوت ناخن و تکنیک های موثر اطلاعات خود را افزایش دهید تا بتوانید با خلاقیت، نوآوری و دانش ناخنهای منحصربه‌فرد و دیدنی را خلق نمایید. بی جهت نیست که می‌توان شاهد سبک ها و نمونه های متفاوتی بود که شگفتیهای خاصی را بر ناخن ها ایجاد می کنند.

چرا باید در انتخاب ناخن کار دقت داشت؟

علاقه‌مندان به کاشت ناخن، روز به روز افزایش می یابند. متخصصان این حوزه باید بتوانند ناخن هایی را که همیشه افراد به آن علاقمند بودند را خلق کنند و با انتخاب اشکال، طراحی ها و رنگهای خاص، رضایت آنها را جلب کنند. افراد زیادی از هنرمندان ناخن کار در این حیطه فعالیت می‌کنند اما موفقیت تنها نصیب گروهی می شود که با اختصاص زمان جهت یادگیری، تخصص لازم را کسب کرده اند. 

در این مطلب سعی شده است نکاتی تاثیرگذار درباره هنر کاشت‌ناخن و ریزه کاری های آن، به اشتراک گذاشته شود تا بتوانید شاهد خلق شاهکارهای واقعی باشید.

آشنایی با انواع کاشت ناخن

انواع کاشت ناخن برای گروه متفاوتی مناسب است بنابراین باید با جزئیات آن ها آشنا شد، علاوه بر آن که دقت زیادی در انتخاب شخص ناخنکار نیز داشت. مطمئناً افرادی که دانش و تجربه چندانی ندارند، نمی توانند تکنیک ها و اصول را به خوبی رعایت کنند و ممکن است آسیب‌هایی را نیز به فرد تحمیل کنند.

از نام آشناترین مشکلاتی که برای برخی از افراد دیده می‌شود، هواگیری ناخن است که اغلب به دلیل انتخاب افرادی است که چندان تخصص و مهارت لازم را ندارند به همین جهت، ایجاد قارچ نیز دور از انتظار نخواهد بود.

کاشت قالب

از مهمترین خصوصیات کاشت قالب باید نبود کیفیت مد نظر را اشاره کرد، به همین دلیل اغلب افرادی که چند سابقه زیادی در این عرصه ندارند، این چنین شیوه ای را پیشنهاد می‌کنند اما باید در نظر گرفت، گروه‌های خاصی به ویژه زنان خانه‌دار نباید چنین انتخابی داشته باشند که به دلیل تماس با آب می‌تواند چالش‌هایی را به وجود آورد.

برخی از افراد که دغدغه زندگی روزمره فرصت چندانی برای رسیدگی به ناخن ها نمی‌دهد، از کاشت قالب استقبال می‌کنند اما گروهی که ناخن های بسیار پراکنده و متفاوت دارند نیز باید این شیوه را صرف نظر کنند که در صورت اجرا، زیبایی چندانی دیده نخواهد شد.

کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری از دیگر شیوه هایی است که حال توسط هنرمندان ناخن کار برای خلق شاهکارهای متفاوت استفاده می شود. مهم ترین ویژگی آن استفاده از چسب ناخن برای قراردادن ناخن مصنوعی از زیر ناخن هست البته باید اصول را برای رعایت اندازه مد نظر قرار داد.

کاربرد مواد ضد قارچ نیز ریسک درگیری با چنین چالشی را از بین می‌برد. علت نامگذاری این شیوه استفاده از پودر کاشت بوده که در واقع همان مواد دندانپزشکی است، سپس هنرمند ریزه کاری هایی را برای قرار دهی در امتداد قالب صورت می‌دهد.

کاربرد سوهان‌برقی نیز به این فرآیند سرعت میبخشد اما مهمترین ضعف کاشت ناخن پودری، اختصاص زمان زیاد است، بنابراین باید گروهی که با چالش وقت مواجه نیستند، این نوع را انتخاب کنند که مزایای بیشماری به همراه دارد و می تواند این مشکل را کمرنگ جلوه دهد.

کاشت ناخن ژله ای

اگر از طرفداران پروپاقرص، کاشت ناخن پودری هستید، باید بدانید که انتخاب شیوه کاشت ناخن ژله ای نیز چندان متفاوت نیست بلکه جزئیاتی همچون نوع مواد مصرفی موجب تفکیک آنها شده است.

هنرمندان ناخن کار برای اجرای طرح‌های مختلف نیاز دارند، مواد ژل را که به صورت آماده در بازار موجود هستند، تهیه نمایند. استفاده از مواد ضد قارچ نیز میتواند اطمینان خاطری برای حفظ سلامت باشد تا پس از فرآیند خشک شدن توسط دستگاه یووی، شاهد دیزاین ناخن های جذاب بود.

کاشت ناخن با فرمر

فرمر به عنوان یک وسیله کاربردی به هنرمندان ناخن کار فرصت می‌دهد تا بتوانند به خلق طراحی های مختلف بپردازند. این وسیله از جنس کاغذ بوده و باید بر روی ناخن قرار گیرد. تناوبی بالایی از نظر اندازه نیز وجود دارد بنابراین متناسب با سلیقه و علاقه افراد، می توان مدل های مختلفی را شاهد بود.

هنرمندان ناخن کار متناسب با شرایط ممکن است از ژل های زیبا و یا پودرهای رنگی نیز بهره ببرند تا جذابیت ناخن ها دوچندان شود.

کاشت ناخن بیبی بومر

روش کاشت ناخن بیبی بومر بسیار خاص بوده و کمتر کسی را می توان پیدا کرد که وصف زیبایی های این نوع را نشنیده باشد اما مهمترین مشخصه آن شباهت با طراحی فرنچ فرانسوی است با این تفاوت که هنرمند ناخن کار با ادغام خلاقانه سر سفید ناخن ها با بستر ناخن که با رنگهای صورتی و یا گلبهی دیده می‌شود، شاهکارهایی را به تصویر می کشانند. 

اگر شما نیز علاقمند به کاشت ناخن در شرایطی هستید که در نگاه نخست افراد متوجه زیبایی و شکل طبیعی ناخن ها باشند، می توانید این نوع کاشت ناخن را انتخاب کنید. البته باید یادآور شد که چندان تفاوتی از نظر مراحل انجام کاشت بیبی بومر با کاشت ناخن پودری وجود ندارد اما هنرمند ناخن کار ترجیحا دو رنگ پودر را به کار میبرند. 

از نظر ظاهری نیز ممکن است حالت هایلایت دیده شود به همین دلیل برخی کاشت ناخن بیبی بومر را به کاشت ناخن هایلایت نیز می شناسند.

کاشت ناخن کوتاه هلویی 

برخی به دلیل نوع سبک زندگی و مشغله های مختلف، ترجیح می دهند از کاشت ناخن کوتاه استفاده کنند که هنرمندان ناخنکار، مدل هلویی که در آن رنگ های طبیعی کار می‌شود را پیشنهاد می‌دهند.

روز به روز بر علاقه مندان این شیوه نیز افزوده می شود، اگر چه از نظر ظاهری شاید ساده به نظر برسد اما تمیزی و مرتب بودن ناخن ها، جذابیت بالایی را به ارمغان می آورد.

سادگی و جذابیت کاشت ناخن هلویی موجب شده، برخی در منزل نیز برای جذابیت و زیبایی ناخن ها، این شیوه را به کار ببرند اما پیشنهاد می شود از افرادی که در این زمینه سابقه و مهارت دارند کمک بگیرید که می تواند علاوه بر کار حرفه ای در صرفه جویی وقت و هزینه نیز مزایایی را به ارمغان آورد.

آشنایی با مراحل کاشت ناخن

مراحل کاشت ناخن باید توسط افرادی که مهارت و تخصص لازم را دارند و تمامی مراحل را به درستی آموخته اند، صورت گیرد تا نه تنها از نظر زیبایی چالشی احساس نشود، بلکه سلامت ناخن نیز آسیب نبیند.

اگر شما نیز علاقه مند به آموزش در این زمینه باشید، باید بدانید تنها انگیزه کافی نیست، باید با صبوری و حوصله تمامی تکنیک ها و نکات را در کنار افراد خبره و باتجربه بیاموزید. همچنین خرید مواد و لوازم با کیفیت نیز اهمیت بالایی دارد.

اگر در بازار قدم بزنید، شاهد وسایل و مواد مختلف با برندهای متنوع هستید که ممکن است انتخاب را برای شما سخت نماید، اما می توانید از تجربه افراد ماهر در این زمینه استفاده کنید تا با تهیه کیت کامل لوازم کاشت ناخن استاندارد شاهد هنرنمایی خیره کننده نیز باشید.

ترکیباتی که حاوی ame هستند، می توانند برای اجرای طراحی های مختلف کاشت ناخن سودمند باشند، ame در واقع ماده مشابه آکریلیک دندان بوده که باید از بهترین برندها خریداری شوند.

گروهی از هنرآموزان ناخنکار تمایل به خرید مواد به شکل جداگانه دارند اما باید مواردی را در نظر بگیرند علاوه بر انتخاب مواد مرغوب، استفاده از تجربه افراد حرفه ای نیز اهمیت بالایی دارد.

گروهی از آکریلیک برای بعد از خشک شدن هم بهره می‌گیرند، مطمئناً کاربرد چسب ناخن و ناخن مصنوعی نیز در جذابیت اهمیت بالایی دارد، بنابراین باید با دقت در زمینه شکل و اندازه عمل کرد. در انتخاب پودر کاور ناخن معمولی باید دانست که چندان مناسب برای ناخن های آکریلیک نیستند، اگر چه شباهت بالایی به رنگ ناخن طبیعی دارند.

برای ساخت پودر نیز کاربرد لیکوئید و آکریلیک اهمیت دارد تا با ادغام آنها شاهد چنین نتیجه ای بود. از دیگر نکات مهم، خرید پرایمر و ظرف مناسب است که حالت استاندارد پرایمر اغلب اندازه حدود ۸ تا ۱۲ سانتیمتر عنوان می‌شود.

نحوه آماده سازی پودر کاشت

برای آماده سازی پودر کاشت باید نکاتی را مدنظر قرار داد. برخی از افراد ممکن است، حساسیت ویژه ای نسبت به این گروه مواد داشته باشند. بهترین حالت امتحان کردن بر روی یک انگشت بوده تا شاهد آسیب گسترده نبود. نباید فراموش کرد، افراد حرفه‌ای همواره از مواد ضد قارچ نیز استفاده می‌کنند بنابراین باید در انتخاب فرد ناخن کار دقت نظر داشت تا شاهد ریسک درگیری با مشکلات متعدد نیز نبود.

ناخن ها به دلیل کاربرد گسترده دستان و تماس با مواد مختلف، ممکن است آلوده باشند بنابراین تمیز بودن و ضدعفونی کردن آنها، اهمیت بالایی دارد. استفاده از استون خالص می تواند چنین هدفی را میسر کند. متاسفانه برخی از افراد لایه بردار ناخن را به کار می‌برند که می‌تواند علاوه بر نازکی، آسیب های جدی به ساختمان ناخن نیز وارد نماید.

نحوه زیر سازی

برای ظاهر جذاب و شکیل ناخن های کاشت نیاز است که تناسبی از نظر هماهنگی باشد بنابراین تمیز کردن آن ها و کوتاهی، گام نخست است به همین دلیل هنرمندان ناخن کار از سوهان ناخن کمک می‌گیرند تا ظاهری بهتر ایجاد شود. استفاده از سوهان برقی نیز می‌تواند برای کاهش قطر ناخن ها به کار گرفته شود.

سوهان کشی ناخن ها اگرچه کاری ساده به نظر می‌رسد اما زمانی میتوان برای کاشت ناخن چنین نتیجه‌ای را تایید کرد که فرد مهارت لازم را داشته باشد، در غیر این صورت نمی‌توان شاهد حالت براقی ناخن بود و خلق ایده های مختلف را چندان موفقیت آمیز نخواهد کرد.

برخی افراد تازه کار چندان از سوهان برقی ناخن استفاده نمی‌کنند که می‌توان ظاهری براق و خشن ناخن‌ها را شاهد بود.

فرایند جدا کردن ناخن از کوتیکول

ایجاد حالت قوس مانند در فرایند چسباندن ناخن های مصنوعی اهمیت دارد، بنابراین نیاز بوده با فشار، اطراف کوتیکول ناخن را به سمت عقب هدایت کرد.

معمولا افرادی که سابقه و تجربه بیشتری دارند از ابزار چوبی کمک می کنند، البته نباید این نکته را نیز فراموش کرد که خیس بودن ناخن ها کمک می کند تا سریع‌تر بتوان شاهد جدا کردن پوست ناخن از کوتیکول بود، استفاده از آب گرم و قرار دادن ناخن ها می تواند به تثبیت روند، کمک کند.

لزوم استفاده از پرایمر ناخن

ناخن های جذاب و خاص انتخاب بسیاری از بانوان هستند اما نیاز بوده، اصول و نکات تاثیرگذار را شناخت. استفاده از پرایمر ناخن کمک می کند شاهد رطوبت و چربی اضافه بر روی ناخن ها نبود، در صورت بی اهمیت و بی توجهی به این مرحله، نمی توان شاهد چسبندگی استاندارد ناخن بود و چالش هایی را منجر خواهد شد.

استفاده از دستمال آغشته به استون نیز می تواند به تمیز شدن سطوح آنها منجر شود البته نباید این نکته را نیز فراموش کرد، به دلیل اسیدی بودن پرایمرهای ناخن نباید در کاربرد انها زیاده‌روی داشت بطوری که برخی افراد را با سوختگی پوست مواجه می‌کند که رهایی از آنها، چالش برانگیز است.

نکات مهم برای چسباندن ناخن ها

چسباندن ناخن ها شاید به ظاهر ساده تلقی شود اما باید نکاتی را مدنظر قرار داد، از جمله می توان انتخاب اندازه مناسب را اشاره کرد، در صورت عدم تناسب نتیجه چندان رضایت بخش نخواهد بود. 

نباید فراموش کرد که استفاده از چسب ناخن مرغوب می تواند به فرایند چسباندن ناخن ها کمک کند، سپس در مرحله بعدی نیاز بوده ناخن مصنوعی را به ناخن طبیعی متصل کرد.

معمولاً زمان استاندارد برای بهترین نتیجه فشار ۵ ثانیه ای، عنوان می‌شود البته نباید برای نتیجه عجله داشت. بهترین حالت پیگیری مراحل برای تمامی ناخن ها بوده و سپس طول آنها را بررسی نمود. 

در مواردی ممکن است، چالش هایی همچون قرار دادن اشتباهی ناخن ها و یا خوب جان نگرفتن مشاهده شود. برای رهایی از این مشکلات، قرار دادن دستان در آب کمک کننده است. ناخن کار های مبتدی ممکن است در استفاده از چسب، زیاده روی کنند که زیبایی چندانی را به ارمغان نمی آورد.

برای چسباندن ناخن مصنوعی باید چه وسایلی را تهیه نمود؟

اگر شما نیز تمایل به چسباندن ناخن مصنوعی دارید، می توانید از یک پک مخصوص ناخن مصنوعی که دارای چسب ناخن و بافر بوده استفاده کنید.

همچنین افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت دارند، خرید وسایل دیگری همچون سوهان، بافر ناخن، چسب ناخن، گوش پاک کن، قیچی، ناخن گیر، قلم موی مخصوص مانیکور ناخن و مقداری لاک پاک کن بدون استون را پیشنهاد می دهند تا بتوان شاهد نتیجه کار آمد بود و از مشکلات احتمالی نیز پیشگیری کرد.

نحوه تهیه پودر ناخن چگونه است؟

اگر مایلید خود به تهیه پودر ناخن بپردازید، باید ظرف مخصوص را برای لیکویید و پودر اکریلیک در نظر بگیرید. احتیاط در این زمینه پیشنهاد می شود تا شاهد آسیب از این مواد شیمیایی قدرتمند نبود، بنابراین باید در فضایی که تهویه مناسب وجود دارد، چنین فرایندی صورت گیرد.

در مرحله بعد برای براش کشیدن نیاز بوده از قلمو و یا براش مرغوب استفاده کرد که در ایده آل ترین حالت می بایست درون ظرف مواد کاشت بوده و آغشته به مواد نیز شود. از ریزه کاری هایی که می تواند ساده تلقی شود اما تاثیر گذار است، کشیدن براش یا قلم مو بر روی ظرف بوده تا شاهد حباب یا ذره‌های پودر نیز نبود. 

براش دادن اهسته نیز می‌تواند مانع از برداشت اضافه مواد توسط براش آغشته شود. زمانی می توان مطمئن شد که فرآیند استفاده درست صورت میگیرد که شاهد قرارگیری توپ از مواد در انتهای براش بود.

افرادی که مبتدی هستند نباید نگرانی داشته باشند، با تکرار و تمرین به چنین مهارتی دست می یابند و شاهد نسبت صحیح برداشت مواد نیز خواهند بود، البته نباید غلظت استاندارد مواد را نیز فراموش کرد. برخی متاسفانه رطوبت و انعطاف استانداردی را مد نظر قرار نمی دهند که می تواند به نتیجه کار آسیب برساند.

در مرحله بعد نیاز است که مخلوط آکریلیک بر روی ناخن ها قرار گیرند اما ایده آل ترین حالت، قرار دادن بر روی مرکز صدف ناخن است تا بتوان آنها را به سمت نوک امتداد داد، در اوایل کسب تجربه ممکن است، چالش‌های احساس شود اما رفته رفته می توان شاهد سطوح صافی در سطح ناخن ها بود، در صورتیکه بتوان با حرکات دایره ای مواد را به سمت کوتیکول، هدایت کرد و چالش هایی همچون برجستگی نیز دیده نخواهد شد. 

استفاده از دست برای صاف کردن مواد چندان نتیجه بخش نیست، از نکات تاثیرگذار استفاده از براش خشک برای هر بار براش کشیدن و هدایت پودر بر روی ناخن ها عنوان می شود، ممکن است در اوایل کار برخی با برآمدگی های ناشی از چسبیدن مواد مواجه شوند که متخصصان این هنر، استفاده از براش کوچکتر را پیشنهاد می دهند.

زمانی می‌توان مطمئن شد که پخش مواد پودر ناخن به درستی صورت گرفته باشد که بتوان شاهد یک منحنی ملایم در قسمت اتصال ناخن به ناخن طبیعی بود.

فرآیند خشک شدن آکریلیک نیز در ایده آل ترین حالت ممکن حدود ۱۰ دقیقه زمان میبرد. ناخن کارهای حرفه ای استفاده از دسته براش و ضربات آرام را جهت اطمینان از چنین فرایندی پیشنهاد می دهند.

مرحله آخر کاشت ناخن کدام است؟

سوهان کشی در مرحله آخر می تواند ظاهر جذاب تری به ناخن‌ها ببخشد و رضایت فرد را جلب نماید. استفاده از کاور نیز نیاز بوده که بر اساس سلیقه انتخاب شود. گروهی که علاقمند به ناخن های طبیعی هستند، رنگ کاورهای طبیعی را می پسندند اما برخی نیز علاقه زیادی به کاربردن کاور رنگی دارند البته باید این نکته را نیز مدنظر قرار داد که کاربرد کاور تنها برای زیبایی نیست بلکه به سطوح صاف و براق تر نیز منجر می‌شود.

محافظت از ناخن ها می تواند به طول عمر مفید آنها منجر شود البته باید فرایند ترمیم را نیز به عنوان یک مرحله طبیعی پذیرفت، با توجه به آن که معمولاً ناخن ها همواره رشد میکنند.

یکی از مشکلات شایع برای گروهی که از کاشت ناخن استفاده می‌کنند، وجود قارچ یا عفونت است که می تواند آسیب جدی به سلامت ناخن ها وارد کند، در این صورت باید رنگ زرد یا سبز را به عنوان رنگ خطر هشدار دهنده در نظر گرفت و مراجعه به پزشک داشت.

متاسفانه برخی از افراد چنین چالش هایی را جدی نمی گیرند، در حالی که می‌تواند آسیب وارد کند علاوه بر آنکه باید سرایت سریع قارچ ناخن را نیز پذیرفت، بنابراین در انتخاب مراکز دقت نظر داشته باشید که می‌تواند آسیب های جدی را برای این فرآیند ایجاد کند.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید