اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در اوین و ولنجک برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

نکات کلیدی مجلس ترحیم

برای برگزاری هر چه بهتر مراسم ختم می بایست به نکاتی توجه کرد که باید از سوی صاحبان عزا و یا افرادی که مسئولیت برگزاری مراسم را بر عهده دارند رعایت شود،در این مقاله به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

  • انتخاب مسجد
  • سالن پذیرایی
  • تهیه وسایل ضروری
  • سخنران و مداح

انتخاب مسجد:قبل از مراسم خاکسپاری باید مسجدی را که می خواهید مراسم در آن برگزار شود انتخاب کنید و تمام مراحل هماهنگی انجام شود تا آخر خاکسپاری و در اعلامیه ساعت و مکان مجلس به اطلاع فامیل و دوستان برسد.

برای انتخاب مسجد باید امکانات آن را در نظر گرفت:در درجه اول نباید مسجد در محدوده طرح ترافیک باشد چرا که مهمان ها برای حضور در مراسم دچار مشکل خواهند شد.داشتن محل مناسب برای پارک ماشین های مهمانان نیز نکته مهمی است که باید در انتخاب مسجد به آن توجه کنید.با توجه به تعداد مهمانانی که تخمین می زنید در مراسم شرکت خواهند کرد مسجد را انتخاب کنید تا فضای کافی برای پذیرایی داشته باشید.امروزه بیشتر،مساجدی را برای برگزاری مراسم برمی گزینند که برای نشستن مهمانها صندلی داشته باشند تا برای افراد پیر و بزرگان مجلس زحمتی نداشته باشد.مسئله دیگر که بسیار مهم است برای دسترسی مهمانها به مسجد نباید پله وجود داشته باشد بزرگان فامیل و افراد مسنتر برای بالا رفتن از پله دچار زحمت خواهند شد.

سالن پذیرایی:اگر تصمیم دارید بعد از مراسم سوم با ناهار و یا شام از مهمانان پذیرایی کنید بهتر است با سالن پذیرایی در نزدیکی مسجد برگزاری ختم هماهنگی های لازم را انجام داده باشید تا برای رسیدن به محل پذیرایی مهمان ها دچار زحمت نشوند و به راحتی در محل حاضر شوند.

تهیه وسایل ضروری:تهیه برخی از وسایل مورد نیاز مراسم ختم بر عهده صاحب عزا است مانند:ظروف یکبار مصرف،دستمال کاغذی و سینی های حلوا و خرما برای پذیرایی که باید از قبل تهیه شوند.

سخنران و مداح:برای گرداندن مراسم ختم در مسجد به مداح و سخنران خبره نیاز است تا با تسلط کافی در امر سخنوری بتوانند مجلس را به خوبی اداره و یاد عزیز از دست رفته را به خوبی گرامی بدارند.

مداح و سخنران هر یک با تشکر و قدردانی از بزرگان حاضر در مجلس و گفتن تسلیت به غم دیدگان حاضر به شکل مختصر و مفید و البته با شکوه باید مراسم ختم را اداره کنند.

سخنرانی و مداحی طولانی می تواند برای مهمان ها و حتی صاحبان عزا خسته کننده باشد و باعث شود مهمانها به صحبت با یکدیگر بپردازند و همهمه و شلوغی در مجلس ایجاد شود که در شان خانواده و متوفی نیست بنابراین در انتخاب مداح و سخنران باید دقت کافی داشته باشید.

مطالبی که در بالا ذکر شد گوشه ایی از کارهایی است که برای مراسم ختم باید انجام شود و باید به نکات ریزی برای بهتر برگزار شدن مراسم دقت کرد بنابراین بهتر است از ابتدا انجام تمام امور مربوط به خاکسپاری،ختم و هفتم را به تیم های تشریفاتی سپرد تا با در اختیار داشتن تیم های خبره و مجرب بهترین مراسم یادبود را برای عزیز سفر کرده تان برگزار کنید.

برای برگزاری هر جشن و یا مهمانی لازم است تدارکاتی انجام داد و از مدتی قبل با مکان ها و محل های خاصی هماهنگی و سفارش هایی داد اجاره محل برگزاری مراسم،کرایه میز و صندلی،خرید ظروف یکبار مصرف،تزیین محل مراسم،کارت دعوت،انتخاب غذا و سفارش آن به مراکز تهیه غذا و….از همان دست کارهایی است که باید انجام داد تا بتوان یک مهمانی و یا جشنی را به خوبی برگزار کرد.

اگر شما تجربه برگزاری جشن و یا مهمانی را از قبل ندارید و برای اولین بار است که می خواهید جشن تولدی برای همسر،فرزند و یا دوستی بگیرید بهتر است از همین ابتدا با تیم های تشریفاتی تماس بگیرید و انجام امور مربوط به جشن را به آنها بسپارید تا بهترین نتیجه از سورپرایز را تجربه کنید و خاطره زیبایی برای خود و عزیزانتان تجربه کنید.

برگزاری مراسم بزرگی چون تولد نیاز به کارهای فراوانی دارد که ممکن است برخی از آنها را فراموش و یا به خوبی انجام ندهید و این باعث خواهد شد تاثیر منفی در روحیه شما و فردی که تولد اوست ایجاد کند برای جلوگیری از همه شاید ها بهتر است برگزاری مراسم را به یک موسسه خوب و معتبر تشریفاتی بسپارید و مهمانی باشکوه و در خور عزیزانتان برگزار کنید و خاطرات خوبی برای خود و دیگر مهمانان ثبت کنید.

کافی است شما تعداد مهمان ها و زمان برگزاری مراسم و همچنین مقدار هزینه ایی که برای برگزاری مراسم در نظر دارید را به اطلاع موسسه مورد نظرتان برسانید و بقیه کارها را به آنها بسپارید.

موسسه های تشریفاتی با در اختیار گرفتن تعداد زیادی افراد برای انجام کارهای گل آرایی و پذیرایی و خدمات صوتی و تصویری می توانند از صفر تا صد هر مجلسی را برگزار کنند .

برخی از تیم های تشریفاتی حتی محل های برگزاری جشن(تالار و باغ تالار)را نیز در اختیار دارند و میتوانند با پیشنهاد به مشتریان در صورت پذیرش مشتری همه امور را به خوبی اجرا کنند. 

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید