اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در ایوانک برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

رسوم برگزاری مراسم ترحیم

دردناکترین غم و رنجی که به انسان وارد می شود غم از دست دادن عزیز است در این زمان با وارد شدن شوک از دست دادن و تنهایی عملا انجام کارها از انسان سلب می شود و نیاز به کمک برای گذر از این مرحله خواهد داشت.

در فرهنگ ایران در چنین زمانی همه اقوام و دوستان در کنار فرد غم دیده حاضر می شوند و با او ابراز همدردی میکنند.حتی برای انجام کارهای مربوط به خاکسپاری و دیگر مراسم ها نیز به کمک فرد مصیبت دیده می شتابند.

در همه جای دنیا با از دست دادن عزیزی از هر خانواده همین رفتارها با کمی تفاوت انجام می شود.حرف زدن درباره از دست دادن عزیزان بسیار سخت و وحشتناک است حالا فردی را در نظر بگیرید که در چنین موقعیتی قرار دارد،فرق نمی کند اهل کدام کشور و یا کدام مذهب و یا فرقه ایی است.

هر کشور و یا دین و مذهبی این مراسم را به شیوه خود و با کمی تفاوت انجام می دهند و برگزاری یادبود فرد سفر کرده از اهمیت بالایی نزد خانواده ها و اطرافیانشان برخوردار است.

به طور کلی در مراسم ختم و عزاداری دوستان و آشنایان در کنار افراد مصیبت دیده حاضر می شوند تا او بتواند غم خود را به دیگران ابراز کند و دیگران نیز با همدلی با او در سوگ فرد سفر کرده می نشینند.

در ایران اقوام و قومیت های مختلفی وجود دارند که با کمی تغییرات مراسم ترحیم را برگزار میکنند.ولی نقاط مشترک بسیاری در برگزاری مراسم در همه جاها وجود دارد.تقریبا همه جای دنیا در چنین مراسمی از لباس تیره استفاده میکنند،از خاطره های فرد سفر کرده صحبت می شود،از خوبی هایی که داشته و….در این مراسم حتما از مهمانان به صرف شام یا ناهار پذیرایی می شود و خیلی مراسم دیگر که شبیه یکدیگر است. 

تاریخچه برگزاری مراسم ترحیم در ایران به اینگونه است که از قدیم وقتی فردی از خانواده فوت میشد افراد خانواده دیگر پخت و پز در منزل انجام نمی دادند و هفت شبانه روز به عزاداری می پرداختند و همسایگان و اقوام نزدیک برای آنها غذا می فرستادند.

در برخی اقوام نیز افراد فامیل در برگزاری مراسم ختم و هفتم به کمک خانواده داغ دیده می آیند و با پرداخت پول و یا اقلام خوراکی مانند چای و قند و دیگر اقلام به کمک خانواده عزادار می شتابند.

در همه اقوام در محل برگزاری مراسم شال ترمه ایی در وسط مجلس روی زمین یا میزی انداخته می شود و روی آن را با شمع های مشکی و گلدانی پر از گلهای سفید و قاب عکسی از متوفی و همچنین قرآن های حزبی و گلابدان می پوشانند و حتما با سینی های حلوا و خرما که روی شال قرار میدهند از مهمانها پذیرایی انجام میدهند.

پک های میوه و شیرینی نیز از قبل برای هر فرد تدارک دیده می شود تا در زمان مشخص برای پذیرایی از آنها استفاده شود برخی نیز تعدادی یا همه حاضران در مراسم را به صرف شام در تالارهای پذیرایی دعوت میکنند.

همان گونه که مشخص است برگزاری چنین مراسم هایی بسیار سخت و زمانبر است و باید تعدادی به انجام این کارها بپردازند و در شان خانواده و متوفی مراسم برگزار شود.

برای اینکه مطمئن باشید هیچ قسمتی از قلم نمی افتد و همه چیز به درستی و به خوبی برگزار می شود بهتر است برگزاری مراسم اینچنین با اهمیتی را به تیم های تشریفاتی بسپارید و از صفر تا صد مراسم را با آسودگی خاطر و بدون کوچکترین کاستی از آنها بخواهید.

تخصص تیم های تشریفاتی برگزاری مراسم های مختلف با تعداد های مختلف مهمان است و با استفاده از افراد مجرب و متخصص در امر پذیرایی و برگزاری مراسم بهترین پذیرایی را از مهمانان شما خواهند داشت.و مجلسی در خور خانواده و در شان عزیز سفر کرده برگزار خواهد شد.

تخصص این تیم های تشریفاتی فقط برگزاری مراسم ترحیم نیست هر گونه مهمانی را به بهترین شکل و تخصصی انجام میدهند و با ایده های نابی که به شما میدهند با شکوه ترین مراسم را برایتان برگزار میکنند.

جشن های تولد،نامزدی،عروسی،مهمانی های بزرگ خانوادگی وحتی اداریتان نیز در تخصص این تیم ها است.آنها با در اختیار داشتن مکان و وسایل جانبی مورد احتیاج چنین مراسمی به راحتی و با کمترین زمان میتوانند شما را در برگزاری جشن هایتان همراهی کنند.

افراد متخصص در زمینه های مختلف نیز در اختیار این تیم های تشریفاتی هستند و می توانند محیط جشن شما را به بهترین شکل تزیین و فضایی خاص و شیک در اختیارتان قرار دهند. 

برگزاری مهمانی کوچکی که تعداد کمی مهمان در آن حضور دارند نیاز به تدارکات و خرید وسایل از چند روز قبل دارد و کلی انرژی خواهد گرفت حالا تصور کنید تعداد مهمان های زیاد و نیاز تزیین فضا و موزیک و کارهای دیگر را به کارهای مهمانی کوچکتان اضافه کنید.

برگزاری جشن تولد نیز از آن دسته جشن هایی است که نیاز به تدارکات فراوان دارد که باید حداقل یک ماه قبل از روز تولد انجام شود.

 • اجاره محل برگزاری جشن
 • تهیه کارت دعوت
 • تزیین محیط با بادکنک و گل های تزیینی
 • تهیه و تدارک تنقلات میز پذیرایی 
 • انتخاب موزیک های مناسب تولد
 • کرایه سیستم صوتی
 • نورپردازی محیط رقص و پذیرایی
 • رزرو فیلمبردار و عکاس
 • تهیه غذا برای پذیرایی از مهمان ها
 • انتخاب و اجرای سرگرمی برای مهمان ها
 • و…….

اگر میخواهید بدون خستگی و نگرانی از برگزاری مراسم از جشن تولدی که برگزار کرده اید لذت ببرید اجرای تمام امور جشن تولد را به تیم های تشریفاتی بسپارید و بهترین نتیجه را کسب کنید.

 چرا که تخصص این تیم ها برگزاری مراسمی از این دست است و با در اختیار داشتن افراد خبره در امور برگزاری مراسم آبرومندانه ترین و باشکوه ترین مراسم را برایتان به بهترین شکل اجرا خواهند کرد و مطمئنا دیگر خودتان اقدام به برگزاری مراسمی نخواهید کرد و همیشه از این افراد برای جشن ها و مهمانی هایتان استفاده خواهید کرد

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید