سالن زیبایی ندا - سالن کاشت ناخن در سعادت آباد - ناخن کار در سعادت آباد

۶۸ نفر در این نظر سنجی شرکت کرده اند
حرفه ای بودن (۱۰۰%)
مواد مورد استفاده (۹۰%)
هزینه (۸۰%)
وقت شناسی (۹۵%)
خوش خلقی (۱۰۰%)

کاشت ناخن حرفه ای میتواند به زیبایی و مرتب بودن این اجزای دوست داشتنی کوچک اما تاثیر گذار کمک کند. بسیاری از زنان فارغ از سن و هر نوع کسب و کاری، تقاضای بالایی برای اجرای مدل های زیبا ناخن دارند و مایلند شاهد ماندگاری استانداردی نیز باشند اما مطمئناً شناخت افراد توانمند و خوش سلیقه، کار راحتی نیست. در این مطلب سعی شده است، نکاتی درباره کاشت و مراقبت های پس از آن به اشتراک گذاشته شود تا انتخاب شایسته‌ای داشته باشید.

ندا داننده
مدیر سالن زیبایی ندا

 

استقبال از ناخن های کاشت

داشتن ناخن های محکم، براق و زیبا برای بسیاری از بانوان اهمیت بالایی دارد. برخی ممکن است از طریق روشهای طبیعی و مراقبت های روزمره این هدف را دنبال کنند اما حال بسیاری از افراد، برای بلند کردن و تقویت ناخن های خود که همواره در معرض دید عموم قرار دارند، به افرادی مراجعه می‌کنند که در زمینه کاشت ناخن تجربه دارند.

برخی تصور می‌کنند زیبایی و رسیدگی به سلامت ظاهری، تنها محدود به تهیه مواد مرغوب و استفاده از راهکارهای موثر برای مراقبت از موها است. در حالیکه مراقبت از زیبایی دستان نیز اهمیت بالایی دارد، ناخن های مرتب و زیبا در هر شرایطی می‌توانند شگفت انگیز باشند.

البته نباید از یاد برد ناخن های شما مانند دیگر فاکتورها همواره در معرض استفاده در زندگی روزمره هستند و باید برای ارائه خدمات استاندارد، نکات زیادی را مد نظر قرار داد. در این مطلب می توانید با انواع روش کاشت ناخن آشنا شوید تا تصمیم بهتری درباره مزیت ها و عوارض احتمالی نیز داشته باشید.

چه افرادی نیاز به کاشت ناخن دارند؟

قبل از آنکه به رمزگشایی انواع روش کاشت بپردازیم، باید دانست مشتریان این نوع خدمات، صرفا افراد خاصی نیستند بلکه تنوع طراحی و اجرای انواع کاشت می تواند، افراد مختلف و با سلایق و علایق متنوع را مجاب کند که فارغ از سطح اجتماعی، نوع کسب و کار و شرایط روزمره ایده های خاص، جذاب و منحصر به فرد را امتحان کنند.

حال نمی‌توان چنین خدماتی را فقط برای افراد خاص دانست شاید شما نیز از جمله گروهی هستید که احساس میکنید کاشت ناخن به زیبایی بیشتر دستان کمک می‌کند. البته برخی نیز به دلیل مشغله های بسیار زندگی روزمره خود، فرصت چندانی ندارند زمانی را برای مرتب کردن ناخن ها و زیبایی آن صرف کنند. در ادامه مطلب بیشتر با انواع روش های کاشت آشنا می شوید و می توانید ناگفته های وسیع‌تری را مطلع شوید.

کاشت قالب

افرادی که تمایل به کاشت قالب دارند می بایست برای شکل گیری درست شاهد قرار دادن مواد در داخل قالب ناخن مصنوعی باشند البته ناخن کار جزئیات دیگری را نیز در نظر می‌گیرد تا شاهد چالش هایی برای سلامت فرد نبود، از جمله میتوان استفاده از مواد ضد قارچ بر روی ناخن را اشاره کرد، سپس قدم به قدم بقیه مراحل طی می‌شود. همچین باید فشار دادن قالب بر روی ناخن را اشاره کرد تا شاهد خشک شدن مواد بود، البته در این حین نباید برداشتن ناخن مصنوعی را از یاد برد.

مهمترین نکته در این شیوه عدم نیاز به سوهان کشی و کاربرد چسب ناخن عنوان می‌شود. کاشت قالب شاید از نظر اقتصادی به صرفه باشد اما باید کیفیت پایین را نیز افراد بپذیرند به طوری که اغلب به دلیل هوا گرفتگی ناخن که ناشی از عدم انجام سوهان‌کشی است، مشکلاتی مثل قارچ دیده می شود.

بهتر است، خانم های خانه دار که اغلب تماس بسیاری با آب دارند چنین شیوه ای را انتخاب نکنند که می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد.

چه افرادی می توانند از این شیوه استفاده کنند؟

کاشت قالب ابتکاری جذاب، سریع و در دسترس محسوب می‌شود اما بهتر است افرادی که تماس چندانی با آب ندارند، چنین شیوه ای را برگزینند البته انتخاب شخص متخصص کاربلد برای اجرا نیز اهمیت بالایی دارد.

حال بسیاری از افراد که شاغل محسوب می‌شوند از این شیوه استفاده می‌کنند که داشتن مزایایی همچون زمان کمتر، عدم نیاز به سوهان کشی و تناسب در زیبایی می‌تواند دلایل قانع کننده ای برای این انتخاب باشد.

چه گروهی نباید از کاشت قالب استفاده کنند؟

حتی اگر ناخن کار به شدت حرفه ای باشد و کارنامه درخشانی از اجرای طرح های خارق العاده را نیز به دوش بکشد، بهتر است افراد شرایط خود را در انتخاب نوع کاشت در نظر بگیرند به طور مثال گروهی که ناخن های پراکنده و یک شکلی ندارند کاندید مناسبی برای این نوع کاشت، محسوب نمی شوند به دلیل آنکه مهمترین ویژگی این روش، داشتن ناخنهای مرتب و متناسب است بنابراین نتیجه کار برای آنها دلچسب نخواهد بود و حالتی غیرطبیعی را به نمایش خواهد گذاشت.

اگر شما مایلید این شیوه را برای کاشت انتخاب کنید، باید احتمالاتی همچون هوا گرفتن بیشتر، ماندگاری کمتر و مصرف زیاد مواد را بپذیرید که به عنوان نقاط ضعف، چشمگیر محسوب می‌شوند.

کاشت پودری

برای اجرای این نوع سبک، ناخن کار نیاز بوده از چسب ناخن جهت چسباندن ناخن مصنوعی از نیمه ناخن استفاده کند البته متناسب با سلیقه اندازه نیز تغییر خواهد کرد، سپس اضافه شدن مواد ضد قارچ صورت می گیرد.

دلیل نامگذاری این شیوه کاربرد پودر کاشت بوده که در واقع مواد دندانپزشکی است، انجام می پذیرد.

در مرحله بعدی برای یکنواختی و اجرای طرح دلخواه از سوهان برقی استفاده می شود که طرفداران این شیوه بیشتر هستند البته باید از افرادی برای کاشت ناخن کمک گرفت که مهارت و کارایی بالایی داشته باشند در غیر این صورت نمی‌توان انتظار داشت کارایی دقیق و جالبی صورت گیرد علاوه بر آنکه وقت و هزینه نیز هدر می رود.

چه افرادی می‌توانند از کاشت پودری استفاده کنند؟

کاشت پودری علیرغم زمان‌بر بودن، محبوبیت بالای بین بانوان دارد که حاضرند برای ترمیم همواره یک تا یک ساعت و نیم نیز زمان صرف کنند بنابراین اگر شما نیز تحمل سوهان کشی دقیق و حرفه ای را دارید که همواره می بایست هر انگشت به شکل جداگانه و زمان‌بر صورت گیرد، می توانید از این شیوه برای زیبایی و مرتب کردن ناخن های خود استفاده کنید و لذت ببرید اما گروهی که دغدغه بسیاری دارند و چندان زمانی برای انجام مراحل کار دیده نمی شود بهتر است از این شیوه صرف نظر کنند.

کاشت ژل

فرایند اجرای این شیوه ساده تر و راحت تر است که برای اجرای نهایی نیاز است، مواد ژل به شکل آماده خریداری شده سپس استفاده از مواد ضد قارچ بر روی ناخن صورت می گیرد اما مهم ترین مرحله برای خشک کردن، کاربرد دستگاه یووی است.

شاید با مرور جزئیات این شیوه، متوجه مشابهت زیاد با کاشت پودری، شده باشید اما مرز تفکیکی آنها در استفاده از مواد متفاوت بیان می شود. متخصصان کاربلد با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت در زمینه کاشت با قالب یا قلم برای طرح ها در کاشت پودری، هر یک را انتخاب می کنند.

کاشت پودر با قلم میتواند ب خلق طرح های اولیه کمک کند علاوه بر آنکه خستگی و رخوت چندانی نیز احساس نخواهد شد به طوری که سلایق مختلف را نیز می توان مجذوب نمود. اما در صورت بروز مشکلات رهایی از آنها چندان کار سختی نخواهد بود.

افرادی که مایلند کاشت ماندگاری داشته باشند که چندان ترمیم زمانبری را نیز شاهد نباشند بهتر است این نوع را در نظر بگیرند.

معایب و محاسن کاشت کدامند؟

حال کمتر کسی را می توان پیدا کرد که علاقمند به کاشت ناخن نباشد اما این شیوه نیز مانند دیگر مراقبت های زیبایی ممکن است چالش‌هایی را به همراه داشته باشد. مهمترین نکته انتخاب ناخن کار حرفه ای و با سابقه است که علاوه بر اجرای طرحهای شیک و متفاوت، آسیب چندانی به ساختار ناخن نیز وارد نکند. البته ترمیم به عنوان یک فرآیند طبیعی کاشت مطرح است که به دلیل رشد ناخن ها دور از انتظار نیست.

برخی تصور می‌کنند کاشت‌ فقط جنبه زیبایی دارد در حالی که مشخص شده است افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند از این طریق توانستند، مبارزه موفقیت‌آمیزی با این مشکل داشته باشند که بی ارتباط با ما مزه بد مواد و شکست تلاش در کندن آنها نیست.

گروهی از بانوان به شدت حساس هستند و تصور می کنند مراحل کاشت‌ می تواند آلرژی زا باشد. اگرچه برخی از این مواد ممکن است واکنش هایی را به دنبال داشته باشند اما انتخاب مراکز استاندارد که نظافت و تمیزی را رعایت می‌کنند، به شدت مهم است.

مقایسه انواع کاشت ناخن

کاشت را می‌توان به عنوان یک راه حل خارق العاده برای حفظ تمیزی و زیبایی ناخن ها دانست که افراد مختلف، فارغ از سن و سلیقه طرفدار شیوه‌های مختلف آن هستند. بد نیست این نکته را مدنظر قرار داد که کاشت پودری طرفداران بیشتری دارد به طوری که ۸۰ درصد در ایران از این طریق شاهد مراقبت های زیبایی هستند. البته سهم کاشت های ژله‌ای ۱۵ درصد و دیگر کاشت ها نیز حدود ۵ درصد عنوان شده اند.

نقاط قوت و پتانسیل منحصر به فرد کاشت پودری سبب شده است که اغلب از این نوع برای ترکیب با سایر کاشت ها استفاده صورت گیرد که باید ماندگاری خیره کننده را در این امر تاثیر گذار عنوان کرد البته زمانی می‌توان از نمایش انتظارات و زیبایی خاص آنها، لذت برد که فرد تخصص، مهارت، سابقه و تجربه خوبی داشته باشد.

شاید تعجب کنید که نوع آب و هوای شهر ساکن در انتخاب کاشت ناخن تاثیر گذار باشد به طوری که اغلب بانوان ساکن مناطق شرجی تمایل به کاشت ژله‌ای دارند تا از نظر دوام و زیبایی جلوه بدیعی را شاهد باشند. البته برخی هم بیان می کنند در صورت تهیه مواد استاندارد و مناسب می‌توان چنین فاکتوری را کمرنگ دانست.

کاشت دیپینگ، کاشت سینگ و کاشت فیبری از دیگر شیوه‌های هستند که اغلب ابداعی بوده و فرمولاسیون آنها از ترکیب مواد مختلف صورت گرفته است.

در چه مواردی مواد کاشت ترک میخورند؟

ترک خوردن مواد کاشت اتفاق شایعی است که بسته به نوع کار، عوامل مختلفی در آن دخیل است به طور مثال برای کاشت ژله ای، خشکی هوا تاثیرگذار است اما دیگر افراد باید بدانند استفاده از مواد کم و یا عدم مراقبت چندان، سوهان کشی زیاد و یا استفاده از مواد نامرغوب در کاشت پودری منجر به چنین نتیجه‌ای خواهد شد که از نظر زیبایی چندان دلچسب نیست.

البته انتخاب ناخن کار حرفه ای نیز در این امر می‌تواند موثر باشد که باید مواردی مانند انتخاب مواد مرغوب، تماس مناسب قلمو به لیکویید و شرایط نگهداری را به درستی انجام دهد.

داشتن ناخن سالم و خاص، صرف نظر از زیبایی و جذابیت با سلامت نیز مرتبط است، بنابراین افرادی را به عنوان ناخن کار می بایست انتخاب کرد که دانش لازم و تجربه کافی داشته باشند تا چنین نتیجه ای، صورت نگیرد.

بخش ترمیم یا کاشت زمانی اصولی صورت می‌گیرد که فرد با جزئیات تمامی مراحل به خوبی آشنا باشد بنابراین افراد با سابقه، برتری بیشتری نسبت به سایرین دارند.

مضرات کاشت ناخن

مراقبت از ناخن ها و حفظ زیبایی آنها برای بسیاری از طریق کاشت صورت می‌گیرد اما باید مشکلاتی همچون حساسیت و آلرژی به چسب نگهدارنده و یا قالب کاشت را نیز در نظر گرفت که می‌تواند چالش‌هایی را رقم زند.

افرادی که همواره جنب و جوش دارند و از دستان خود استفاده زیادی می‌کنند، ممکن است شاهد عقب برگشتی ناخن باشند که البته تنها محدود به این گروه نیست. بسیاری از افراد که صاحب دستانی با ناخن های طبیعی و بلند نیز هستند، ممکن است چنین اتفاقی را تجربه کرده باشند بنابراین نیاز است همواره مراقبت هایی را مدنظر قرار دهند.

هواگیری از دیگر تبعاتی بوده که اغلب برای افرادی دیده می شود که در سالن های بی نام و نشان و در کنار افراد تازه کار فرآیند کاشت را انجام می‌دهند که به دلیل عدم پوشش دهی کامل قالب کاشت‌ صورت می‌گیرد که نتیجه آن تشکیل جرم خواهد بود و علائم هشدار دهنده ای مثل تغییر رنگ ناخن ها را منجر خواهد شد.

ممنوعیت کاشت برای چه افرادی وجود دارد؟

حال کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که علاقمند به داشتن ناخن های خاص و مرتب نباشد اما اگر فردی سابقه بیماری عفونی و قارچی دارد، بهتر است چنین تصمیمی را به تعویق بیندازد. مطمئنا تبعات بیشماری به دلیل پیشرفت بیماری دیده خواهد شد.

گروهی که مستعد عفونت بوده و بدنی قدرتمند از نظر سیستم ایمنی ندارند نیز در صورت کاشت، باید ریسک درگیری با مشکلات احتمالی را بپذیرند که می‌تواند منجر به تضعیف سلامت خواهد شد.

موارد خطر زا

در حالت کلی کاشت موجب آسیب خاصی به بدن نمی شود اما معمولا بهترین کارها نیز با احتمالات آسیب زا مواجه هستند بنابراین نیاز است اقدامات ایمنی را مد نظر قرار داد. گروهی که علاقمند به کاشت ناخن های پا هستند باید الزامات دوچندانی را رعایت کنند.

برخی در گذشته معتقد بودند که تنها افرادی نیاز به کاشت دارند که از نظر ظاهری مشکلات چشمگیری وجود دارد و یا اعتماد به نفس چندانی ندارند اما حال افراد مختلف از این شیوه برای بهتر کردن حس و حال درونی استفاده می‌کنند علاوه بر آنکه موجب صرفه جویی در زمان خواهد شد و نیاز نبوده لوازم مختلف جهت مدل سازی ناخن ها در منزل را نیز تهیه کرد.

موارد ایمنی بعد از کاشت

فارغ از نوع طراحی و انتخاب شیوه کاشت، باید مواردی را مدنظر قرار داد تا ضمن حفظ زیبایی از نظر ماندگاری و درگیری با بیماری، چالش‌هایی را احساس نکرد. بنابراین تماس با اجسام آلوده و ضربه به ناخن ها باید به حداقل برسد علاوه بر آنکه استفاده از دستکش برای انجام مسئولیت های روزمره می تواند بسیار کارگشا باشد.

برخی تصور می‌کنند نوع کاشت می تواند برای انتخاب مواد حساسیت‌زا تاثیر گذار باشد، در حالی که چنین نتیجه ای به اثبات نرسیده است.

سخن آخر

شاید شما نیز از علاقه مندان به کاشت ناخن هستید، اگه مایلید با ناخن های زیبا و جذاب تجربه لذت بخشی را داشته باشید اما صرف نظر از نوع شیوه، انتخاب ناخن کار اهمیت بسیاری دارد. برخی ممکن است با آسیب‌های جدی مواجه شوند که در صورت وجود چالش، مراجعه به پزشک ضروری است. عفونت با مصرف آنتی بیوتیک ها کاهش می یابد اما در مواردی ممکن است فرد با جرم مواجه شود که برداشت آنها می‌تواند به سلامت ناخن‌ها کمک کند. به یاد داشته باشید هر گونه علامت غیر طبیعی به منزله یک زنگ خطر هشدار دهنده بوده و نباید زیبایی را فدای سلامت کنید.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید