اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در جنت آباد برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

جشن تولد خاطره انگیز

یکی از جشن هایی که برگزاری آن برای افراد زیادی بسیار مهم است جشن تولد است.این افراد با برگزاری مهمانی های مفصل شادی این روز را با دوستان و اقوام خود شریک و خاطرات زیبا می سازند.

اگر تعداد مهمان ها کم باشد منزل جای مناسبی خواهد بود و جمعی صمیمانه کنار هم شادی تولد عزیزی را جشن می گیرند.ولی اگر قرار باشد تعداد افراد حاضر در مهمانی زیاد شود باید از سالن های پذیرایی یا باغ تالارها استفاده کرد.

برگزاری مراسم بزرگ را بهتر است به موسسات تشریفاتی که تجربه خوبی در برپایی چنین مجالسی دارند سپرد تا بدون دغدغه و با خیالی آسوده در زاد روز خود بهترین و خاطره انگیز ترین جشن تولد را تجربه کنید.

برگزاری مراسم تولد تدارکات و آماده سازی های خاص خود را دارد و کلی وقت و کار میبرد و مطمئنا چیدن همه کارها کنار هم و انجام درست آنها از توان و تجربه ما خارج خواهد بود.ولی موسسات تشریفاتی مدام در حال برگزاری این دست جشن ها هستند و تمام ریزه کاری ها را می دانند.

خیلی از وسایل لازم برای برگزاری مراسم های مختلف تولد کودک و یا بزرگسال.مهمانی ها جشن نامزدی و….را نیز در اختیار دارند و می توانند به شما در بهتر شدن مراسم تولدتان ایده های خوبی ارائه کنند.

در چنین موسساتی هر فردی با مسئولیتی استخدام می شود برای گل آرایی،پذیرایی،تهیه غذا،حمل و نقل وسایل(میز و صندلی و…)فیلمبردار و عکاس،نورپرداز،دیجی برای جشن ها و ….تا بتوانند بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه بدهند.   

موسسات تشریفاتی در زمان غم و اندوه نیز یاری رسان خانواده ها خواهند بود و مراسم یادبود و ختم را نیز به خوبی اجرا و مدیریت میکنند.

در زمان شادی شاید بتوان با کمی کاستی خود به امور تولد رسیدگی کرد و مهمانی را مدیریت کرد ولی در هنگام از دست دادن و  وجود غم فراوان توانایی مدیریت تمام امور تا حد زیادی کاهش پیدا میکند.

 ولی با سپردن تمام کار ها به موسسات تشریفاتی،میتوان مطمئن بود که به بهترین نحو و به شکل آبرومندانه مراسم برگزار می شود و شما نیز میتوانید کنار دیگر عزیزانتان در غم از دست دادن عزیز خود به سوگ بنشینید.

کارهایی که برای انجام مراسم ترحیم باید انجام شود کم نیستند و نیاز به هماهنگی و مدیریت فراوان دارد تا تمام کارها به درستی انجام شود،در اینجا به برخی از این کارها اشاره می کنیم:

  • مکان مجلس ترحیم
  • مداح و سخنران مجلس ختم
  • اطلاع رسانی زمان و مکان مجلس ترحیم به اقوام و دوستان
  • هماهنگی با مسئولان مکان برگزاری مجلس ختم
  • نحوه استقبال از مهمانان مجلس ختم
  • تهیه پک پذیرایی و پک میوه 
  • پذیرایی از مهمانهای مراسم ختم

مکان مجلس ترحیم

معمولا نزدیکترین مسجد یا حسینیه نزدیک منزل متوفی بهترین گزینه برای انجام مراسم ختم است تا مهمانها برای رسیدن به آنجا دچار زحمت نشوند بهتر است مکان مورد نظر در محدوده طرح ترافیک هم نباشد که در این صورت تردد برای مهمانها مشکل خواهد شد توجه به این نکات از واجبات برگزاری مراسم است.

محلی که برای برگزاری مراسم انتخاب میکنید باید پارکینگ داشته باشد که مهمانها دغدغه جای پارک نداشته باشند و یا در بلندگو مدام برای برداشتن ماشین ها در اطراف مسجد برنامه سخنران و مداح را قطع نکنند.

مداح و سخنران

تسلط مداح و سخنران به کار خود از نکات مهمی است که باید به آن دقت داشته باشید اگر سخنران و مداح در برگزاری مجلس ختم و فن بیان مهارت نداشته باشند حوصله افراد حاضر در مجلس سر خواهد رفت و باعث میشود با یکدیگر صحبت را شروع کنند و همهمه در مراسم ایجاد شود و این در شان یک مراسم ختم و یادبود نیست.

سخنران با یادآوری روز قیامت و کوتاهی عمر به جهان پس از مرگ اشاره میکند و مداح نیز با روضه خوانی از واقعه کربلا مجلس را گرم میکند و یاد و خاطره عزیز از دست رفته را گرامی می دارد و در آخر با ذکر نام بزرگان مجلس از حضور تک تک آنها سپاسگزاری میکند و با ذکر فاتحه و صلوات برای شادی روح مرحوم دعا میکنند.

 اطلاع رسانی زمان و مکان مجلس ترحیم

بسیار مهم است که اطلاع رسانی به درستی انجام شود تا برای پیدا کردن مکان برگزاری مراسم مهمان ها سردرگم نشوند از این رو با کارت دعوت های مخصوص مراسم عزا می توان به راحتی این مشکل را برطرف کرد.بعد از مراسم خاکسپاری نیز مداح ساعت و مکان مربوطه را به اطلاع حاضران می رساند و مهمانهای شهرستانی نیز از طریق تلفن و وسایل ارتباط جمعی اطلاع رسانی می شوند.

هماهنگی با مسئول مکان برگزاری مجلس ختم

حتما می بایست قبل از رسیدن زمان برگزاری ختم از مسجد یا حسینیه مربوطه دیدن کنید از تمیزی محیط و داشتن مکانی برای پذیرایی و گذاشتن وسایل وجود داشته باشد اگر خدمه ایی برای پذیرای وجود دارد در جریان قرار بگیرید.

خدمه باید با برگزار کنندگان مراسم هماهنگ باشند و قبل از شروع مراسم،هماهنگی های لازم برای چیدن وسایل و پک های پذیرای صورت بگیرد.

نحوه استقبال از مهمانها

در فرهنگ ما مرسوم است که تعدادی از افراد نزدیک متوفی در دو صف روبروی هم در جلوی درب ورودی می ایستند و به مهمانان خوش آمد میگویند.

تهیه پک پذیرایی

در فرهنگ ما ایرانی ها مرسوم است که برای شادی روح درگذشته خیرات میدهند. پک های پذیرای نیز همین حکم را دارد.لازم است در تهیه این پک ها دقت کافی داشته باشید و به درستی و متناسب با فصل مواد داخل آن را انتخاب کنید و نوع بسته بندی آبرومندانه باشد سپردن مجلس ترحیم به موسسات پذیرایی این حسن را دارد که لازم نیست افراد فامیل که با شوک از دست دادن عزیز روبرو هستند در بسته بندی پک پذیرایی شرکت کنند و دغدغه تهیه این وسایل را داشته باشند.

پذیرایی از مهمانها

معمولا مساجد و حسینیه ها خدمه هایی برای پذیرایی دارند و کار پذیرایی را به عهده میگیرند ولی اگر تمام امور را به موسسات پذیرایی سپرده باشید دیگر لازم نیست نگران این مسائل باشید آنها چنین مراسمی را هزاران بار برگزار کرده اند و تجربه کافی در این زمینه دارند و با در اختیار داشتن افراد مجرب در این زمینه به بهترین شکل از اقوام و دوستان شما پذیرایی خواهند کرد.  

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید