اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در سازمان برنامه برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

آداب شرکت در مراسم ختم چیست؟

معمولا در مراسم ختم همه با لباس مشکی حاضر می شوند و یا دست کم با لباس هایی با رنگ تیره برای همدردی با خانواده عزادار در مراسم شرکت می کنند.و در بدو ورود به مسجد یا حسینه اول به بستگان درجه یک متوفی که معمولا در جلوی مسجد می نشینند تا به راحتی دیده شوند تسلیت می گویند و طلب آمرزش برای روح متوفی و همچنین صبر برای بازماندگان از درگاه خداوند می کنند.

معمولا در این مراسم از قرآن های حزبی استفاده می شود و به افرادی که تمایل به خواندن دارند داده می شود تا ثواب آیاتی را که میخوانند برای شادی روح مرحوم هدیه کنند.

در طول برگزاری مراسم سخنران و مداح و برخی از حضار بارها از حاضران می خواهند تا برای شادی روح مرحوم فاتحه و صلوات بفرستند.

در مراسم ختم حتما از مهمانها پذیرایی انجام میشود.در تابستان با شربت و آب میوه های خنک و در زمستان با چای گرم در بدو ورود از مهمانها پذیرایی می شود.میوه و شیرینی هم در پک های تمیز و شیک برای استفاده راحت در اختیار مهمانها قرار میگیرد.در این پک ها دستمال کاغذی،چاقو،اقلام خوراکی که برای پذیرای در نظر گرفته اند وجود دارد.وجود خرما های تزیین شده با گردو و پودر نارگیل و همچنین حلوا نیز همیشه در مراسم عزا وجود داشته است.

تهیه چنین اقلامی نیاز به هماهنگی و کمک افراد زیادی از خانواده متوفی دارد و با وجود غم فراق از دست دادن عزیز مجبور به آماده سازی برای مراسم ختم هستند.اما اگر برگزاری مراسم را به موسسات تشریفاتی بسپارید دیگر نیازی به نگرانی نیست چرا که آنها در برگزاری چنین مراسم هایی بسیار خبره هستند و به بهترین شکل و آبرومندانه مراسم را برگزار می کنند.

چنین موسساتی می توانند ایده های متفاوتی برای پک پذیرایی و مواد داخل آن پیش روی شما بگذارند و نوع بسته بندی را به بهترین شکل تزیین کنند.که شما به تنهایی هرگز این ایده ها در شرایط سخت غم از دست دادن عزیز،به ذهنتان نمی رسید و مطمئنا وقت اجرای آنها را هم پیدا نمی کنید. 

موسسات تشریفاتی با تهیه و آماده سازی تمام کارها و هماهنگی های لازم با مسئولان مکان پذیرایی قبل از رسیدن مهمانان شما تمام پک های پذیرایی،صندلی ها،گل ها و هر آنچه که برای برگزاری آبرومندانه مجلس ترحیم نیاز است را آماده میکنند.و شما را در هر چه بهتر برگزاری مراسم برای عزیز از دست رفته تان همراهی میکنند.

اگر چنانچه می خواهید همسر،برادر،خواهر و یا عزیزان دیگر را برای جشن تولدشان سورپرایز کنید و نمی خواهید کسی متوجه شود.بهترین کار سپردن تمام کارها به موسسات تشریفاتی است.کافی است شما نظرات و پیشنهادات خود را برای آنها بیان کنید و دیگر نگران چیزی نباشید تمام کارها و تدارکات به نحو احسنت انجام می شود چه بسا که آنها نیز ایده های نابی را به شما پیشنهاد کنند و سورپرایز تان را شگفت انگیزتر کنند. 

مراسم تولد نیز تدارکات خاص خود را میطلبد و نیاز به زمان برای آماده سازی دارد.انتخاب محل برگزاری جشن تولد،گل آرایی،بادکنک آرایی،تهیه تنقلات و میان وعده ها،کیک،موسیقی و….

تهیه و اجرای تمام مراحل تولد نیاز به زمان دارد و باید قبل از رسیدن زمان مراسم حتما با موسسه تشریفاتی هماهنگی های لازم را انجام دهید و زمان کافی برای بهترین کار داشته باشید برخی از باغ تالارها از قبل و در زمان های طولانی به اجاره رفته اند و باید برای یافتن بهترین مکان زمان کافی داشت هماهنگی با فیلمبردار  و عکاس هم که معمولا سرشان با عروسی ها و تولدهای مختلف شلوغ است هم مورد دیگر است بنابراین دو روز به زمان تولد نمی توان توقع داشت که موسسات تشریفاتی برایتان معجزه کنند.بنابراین لازم است تمام هماهنگی ها و برنامه ریزی ها دست کم یک ماه قبل انجام شود تا توقع بهترین نتیجه را از جشن تولد داشت.

بسته به سن و شخصیت فردی که می خواهید برای او تولد بگیرید تزیینات و گل آرایی های متفاوت خواهد بود.تم جشن تولد بزرگسالان با کودکان بسیار متفاوت است،منوی غذایی که برای تولد کودکان انتخاب می شود با منوی غذا افراد بزرگسال کاملا فرق دارد.برای اینکه ذهنتان درگیر مسائل این چنینی نشود برگزاری جشن ها و مراسم خود را به موسسات تشریفات بسپارید و با خیال راحت به زندگی عادی خود بپردازید و در روز موعود از جشن خود لذت ببرید.موسسات تشریفاتی مراسمی را که در خانه برگزار میشود را نیز به خوبی اجرا میکنند و با کمک آنها می توانید در منزل خود به بهترین نحو از مهمانان خود پذیرایی کنید. 

از آنجایی که جشن تولد هر ساله برگزار میشود و اکثرا خانواده و دوستان نزدیک در آن حضور دارند همه مایل هستند جشنشان با سال قبل متفاوت باشد و به مهمانها بیشتر از سال قبل خوش بگذرد.

 برای این که مراسمی تکراری نداشته باشید با مشاوره و کمک گرفتن از موسسات تشریفاتی میتوانید از ایده های به روز آنها در زمینه برگزاری جشن ها استفاده کنید چرا که آنها همه روزه در حال برگزاری چنین مراسمی هستند و برای سلایق متفاوت مراسم جشن تولد و مهمانی های بزرگ تدارک دیده اند و می توانند بهترین ایده ها را برای شما اجرا کنند و تولدی خاطره انگیز برایتان بسازند.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید