اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در ابوذر و مهران برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

برگزاری جشن تولد بزرگسالان

برگزاری تولد برای بزرگسالان نیز با یکدیگر متفاوت است و به نوع شخصیت،سن و حتی زن یا مرد بودن بر می گردد و به ریزه کاری هایی نیاز دارد و هماهنگی های خاص خود را می طلبد. بهتر است برای اینکه مطمئن شد که همه کارها به درستی و بدون کم و کاستی انجام می شود برگزاری مراسم خود را به موسسات پذیرای و ارائه خدمات مجالس بسپارید.

با توجه به درخواست و نظر میزبان نوع پذیرایی و ارائه خدمات متفاوت خواهد بود برخی مایلند تولدی ساده و با تعداد اندکی میهمان در یک رستوران به صرف شام و کیک داشته باشند و بعد از صرف شام میهمانی به پایان می رسد در مقابل گروهی دیگر هم هستند که ساعت ها در جشن و پایکوبی و با تعداد زیاد دوستان و اقوام خود روز تولد را جشن میگیرند.

کیک جشن تولد یکی از قسمت های مهم جشن تولد است معمولا در مهمانی ها و جشن های دیگر نیز کیک سرو می شود ولی کیک تولد تفاوت های فراوانی با دیگر کیک ها دارد کیک جشن تولد باید بزرگتر و در عین حال تزیینات متفاوتی با کیک های دیگر داشته باشد برخی خانواده ها برای این تزیینات نظرات و ایده هایی دارند و بسته به شخصیت فردی که می خواهند تولدش را جشن بگیرند برای تزیینات کیک ایده هایی می دهند.

سن فردی که برای او جشن تولد برگزار میشود نیز در تزیینات کیک دخیل خواهد بود اگر برای مادر بزرگ خود جشن تولد گرفته اید،کیکی برای او باید آماده شود که متناسب با سن و روحیات او باشد و بسیار متفاوت خواهد بود با کیکی که برای برادر و یا خواهرتان انتخاب می کنید.

تزیینات روی میزها نیز بسته به نوع شخصیت و سن شخص انتخاب می شود.تزئیناتی که روی میزها قرار میدهند:فشفشه،نقل و شیرینی،شمع،گل،میوه،غذا،دسر،نوشیدنی های گرم و سرد و...است که میتواند به جشن تولد شکوه خاصی بدهد.

استفاده از گل آرایی و شمع در قسمتهای مختلف محل برگزاری جشن به مراسم رنگ و بوی خاصی میدهد.

انتخاب موسیقی خوب و مناسب جشن تولد نیز از نکات مهم برگزاری جشن تولد است داشتن فضای کافی در نقطه مشخصی از سالن و یا باغ تالار برای رقص مهمانها نیز بسیار مهم است برخی از موسسات تشریفاتی بسته به درخواست میزبان از موسیقی زنده و خواننده و یا دیجی استفاده میکنند که این امر باعث هیجان بیشتر و زیباتر شدن جشن خواهد شد. 

معمولا جشن تولد های بزرگ را در باغ تالار های خارج از شهر برگزار می کنند دقت کنید مهمانها برای رسیدن به تالار دچار دردسر نشوند.در کارت دعوت ها آدرس دقیق و کروکی محل را به خوبی درج کنید.

دسر و نوع تنقلاتی که برای جشن تولد انتخاب می کنید بسیار مهم است چرا که مهمانها باید برای شام و کیک تولد هم اشتها داشته باشند.فینگر فودها به میز پذیرای شما رنگ و شکل زیبایی می دهند و بسیار مناسب مراسم تولد هستند. 

خدمات ترحیم قبل از مراسم تشییع(خدمات ترحیم)

یه شکل کلی می توان خدمات ترحیم را به چند دسته طبقه بندی کرد:

  • امور مربوط به قبل از مراسم تشییع
  • مراسم تشییع و خاکسپاری
  • برگزاری مراسمات یادبود (شام غریبان،سوم،هفتم،چهلم و سالگرد و…)
  • رزرو مداح
  • رزرو گروه موسیقی عرفانی

بحرانی ترین و مهمترین لحظات برگزاری مراسم ترحیم تشریفات قبل از مراسم تشییع می باشد.

داغ از دست دادن عزیز سفر کرده افراد خانواده را در بهت و شوک عظیمی فرو می برد و توان انجام کارها را از آنها سلب می کند.از سویی دیگر تصمیم گیری برای بهتر و با شکوه تر برگزار کردن مراسم نیز لازم و ضروری است و تمام تدارکات باید در طی چند ساعت به بهترین و کاملترین شکل انجام شود.

در چنین شرایطی اعضای نزدیک خانواده و همچنین دوستان میتوانند بهترین کمک برای خانواده متوفی باشند و از سویی دیگر موسسات خدمات و تشریفات نیز می توانند به بهترین نحو تمام امور مراسم را در کوتاه ترین زمان انجام دهند و مراسم آبرومندی را برای یاد بود عزیز سفر کرده تدارک ببینند.

با توجه به اینکه موسسه های تشریفاتی به تعداد زیاد مراسم جشن و ختم را برگزار میکنند خود بسیاری از لوازم مورد نیاز برگزاری مراسم های مختلف را دارند و لازم نیست برای تهیه آنها به جایی رجوع کنند.از جمله وسایلی که می توان به آنها اشاره کرد.باغ تالار،میز و صندلی،دسته گل های مصنوعی،لوازم یکبار مصرف،شمع های رنگی و مشکی برای جشن و ختم و …..

موسسه های تشریفاتی با افراد مختلف در زمینه برگزاری مراسم ها،طرف قرارداد هستند و به سرعت می توانند در برگزاری مراسم از آنها کمک بگیرند و مراسم شما را به شکل عالی برگزار کنند مانند:مداح،فیلمبردار،رستوران(برای تهیه غذا)،قنادی(برای تهیه فوری حلوا و خرما)،گروه موسیقی عرفانی و...

موسسه های تشریفات با در اختیار داشتن افراد بسیار در هماهنگ کردن امور برگزاری مراسم با سرعت بالا عمل میکنند و هر کس برای رسیدگی به کاری قبول مسئولیت میکند و از آنجا که مراسم ختم و تشییع باید در عرض چند ساعت و نهایتا نصف روز انجام شود در اختیار داشتن چندین نفر می تواند سرعت کارها را بالا ببرد.

بنابراین با سپردن تمام امور مراسم ختم از تشییع جنازه گرفته تا مراسم ختم و دیگر مراسم ها میتوانید در کنار اعضای خانواده و اقوام به سوگ عزیز از دست رفته بنشینید و یاد و خاطره او را زنده نگه دارید. 

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید