اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در بلوار فردوس برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

بررسی اموری که قبل از مراسم تشییع موسسه تشریفاتی به آن می پردازد

قدم اول:

اگر چنانچه متوفی در منزل فوت شده باشد اخذ گواهی فوت الزامی است.اولین گام گرفتن گواهی فوت از پزشکی است که مجوز صدور گواهی فوت از وزارت بهداشت را دارد. 

اگر هم متوفی در بیمارستان از دنیا رفته باشد به شکل اتوماتیک وار گواهی فوت توسط پزشک معالج و یا تیم اداری بیمارستان صادر می شود و نیازی به پیگیری در این زمینه نخواهد بود.

قدم دوم:

قدم بعدی انتقال متوفی به بهشت زهرا توسط آمبولانس مخصوص حمل جنازه است که باید با هماهنگی راننده و مسئول مربوطه انجام شود.

اگر خانواده متوفی بخواهند عزیز از دست رفته را به شهرستان انتقال دهند و در شهر خود مراسم تدفین انجام دهند باید با بخش خصوصی تماس گرفته شود و آمبولانس خصوصی برای انتقال متوفی اجاره شود.

قدم سوم:

یکی از سخت ترین و دردناک ترین لحظات،اعلام خبر فوت عزیز از دست رفته به اقوام و آشنایان است.به شکل سنتی این وظیفه به عهده بزرگترهای خانواده است.ولی در این زمینه هم میتوان از موسسات خدمات ترحیم کمک گرفت.این موسسات با داشتن امکانات ارسال پیام و تماس گروهی به راحتی میتوانند در کار اطلاع رسانی به اقوام و آشنایان یاریگر شما باشند و هماهنگی های لازم را انجام دهند و زمان و مکان مراسم را نیز به اطلاع همگان برسانند.

استفاده از موسسات تشریفاتی ترحیم حرفه ایی می تواند بار سنگین تدارکات مراسم را از دوش خانواده متوفی بردارد و از لحاظ روحی و روانی کمک خانواده باشند تا بتوانند در سوگ عزیز از دست رفته بنشینند و مرحم دل غم دیده یکدیگر باشند. 

قدم چهارم:

چاپ اعلامیه،استند،بنر تسلیت،پلاکارد،تهیه قاب عکس،چاپ آگهی در روزنامه و سایت های خبری اقدام بعدی است که باید به آن پرداخته شود.

معمولا در اعلامیه نام متوفی زمان و مکان تدفین و مراسم ختم و همچنین عکس با کیفیت از متوفی وجود دارد.قطعه شعری نیز در وصف و مدح مقام و شخصیت متوفی در اعلامیه گنجانده می شود که از اهمیت بالایی نزد خانواده ها برخوردار است.

برخی خانواده ها تمایل دارند که خبر فوت را از طریق روزنامه های کثیرالانتشار به اطلاع همگان برسانند.موسسات تشریفاتی این کار را نیز به خوبی کارهای دیگر با هماهنگی انجام می دهند و بار سنگین مراسم را برای خانواده متوفی سبکتر می کنند.

قدم پنجم:

تهیه اتوبوس و مینی بوس برای رساندن مهمان ها به بهشت زهرا برای مراسم تشییع،یکی از اقدامات ضروری است که باید از قبل هماهنگی های آن انجام شود.

اگر مراسم خود را به موسسات تشریفاتی سپرده باشید بی شک پیشنهاد کرایه اتوبوس از طرف مسئول برگزاری به شما داده خواهد شد و با هماهنگی کامل تمام مهمانها به خوبی در مراسم حاضر خواهند شد.و بدون اتلاف وقت به کلیه مراسم خواهید رسید و نگران دیر رسیدن و یا گم شدن مهمانها در مسیر نخواهید بود. 

قدم ششم:

هماهنگی و رزرو مسجد نیز در کنار رزرو قبر و مسائل مربوط به آن از درجه و اهمیت بالایی برخوردار است.

بهتر است از مساجد اطراف محل زندگی متوفی برای سهولت در رفت و آمد مهمانها استفاده کنید امروزه به مبله بودن مساجد نیز اهمیت بیشتری داده می شود تا مهمانان برای نشستن و برخاستن دچار زحمت و ناراحتی نشوند(به خصوص بزرگان و پیران حاضر در مراسم).

نکات کلیدی که در زمان رزرو مسجد برای مراسم ترحیم باید به آن توجه کرد:

  • ظرفیت سالن
  • داشتن پارکینگ یا فضایی برای پارک خودرو در اطراف
  • سیستم صوتی حرفه ایی
  • دسترسی آسان برای مهمان ها
  • داشتن فضایی برای قرار دادن وسایل پذیرایی
  • و...

قدم هفتم:

اگر عزیز از دست رفته جوان باشد کرایه حجله عزا نیز باید انجام شود.

قدم هشتم:

اجاره و هماهنگی با تالار پذیرایی برای صرف ناهار بعد از مراسم خاکسپاری از مواردی است که باید از قبل نسبت به رزرو آن اقدام نمود و این نیز از طریق موسسه تشریفاتی صورت میگیرد و نسبت به کیفیت غذا ها نیز اطمینان پیدا میکنند تا مراسم با شکوه هرچه تمام تر برگزار شود و باعث تسلی دل بازماندگان شود.

برگزاری مراسم جشن تولد باشکوه یکی از بهترین ایده ها است ولی ممکن است ندانید که برای برگزاری چنین مراسمی چه کارهایی باید انجام دهید تا از دیگر جشن تولدها متمایز و خاطره آن را برای همیشه در ذهن ها ماندگار کنید.

خدمات مجالس تولد و مهمانی ها زحمت برگزاری مراسم اینچنینی را از دوش شما برداشته و بهترین مراسم را برای شما تدارک می بینند.

برای بهتر برگزار شدن جشن تولد باید به نکاتی توجه کنید که در اینجا ما به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

با انتخاب تم جالب و هیجان انگیز جشن تولد خود را خاص و ویژه کنید.انتخاب رنگ های مناسب و شاد میتواند شور و هیجان به مهمانی شما ببخشد،وجود رنگ های هماهنگ در عکس ها و فیلم نیز بسیار زیبا خواهد بود.

عده ایی برای روز تولد همسر و یا فرزند و دیگر اعضای خانواده آنها را سورپرایز میکنند و اکثر آدمها دوست دارند در طول زندگی یک بار هم که شده این تجربه را داشته باشند.با کمک موسسات تشریفاتی مراسم میتوانید بهترین سورپرایز را برای عزیزانتان رقم بزنید و خاطره زیبایی برای خود و دیگر حاضران در جشن تولد رقم بزنید.

معمولا در جشن تولد با تنقلات و میان وعده ها از مهمانان پذیرایی میشود،فینگر فودها بهترین گزینه برای مراسم جشن تولد خواهند بود.فینگر فود ها از نظر طعم هم مورد پسند همه هستند و زیبایی خاصی به میز پذیرایی شما میدهند و عکسها و فیلم شما را نیز زیباتر خواهند کرد.

دیگر گزینه گل آرایی و بادکنک آرایی است که می تواند محل برگزاری جشن شما را ویژه و خاص کنند(اصلا فکر نکنید که استفاده از بادکنک فقط مناسب جشن تولد کودکان است)در نظر داشته باشید رنگ گل ها و بادکنک ها باید هماهنگ با تم مهمانی انتخاب شود.

انتخاب موسیقی از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشت تا شور و شوق مهمان ها را دو برابر کرد و خاطره خوبی از مهمانی در ذهنشان باقی گذاشت.

از مهمترین عناصر جشن تولد کیک تولد است که تزیینات کیک نیز با تم و جنسیت فردی که تولد اوست ارتباط مستقیم دارد و می تواند در باشکوه تر برگزار شدن جشن تولد نقش کلیدی ایفا کند.

در انتخاب کارت دعوت برای مهمان ها دقت کافی داشته باشید و حسابی به آن فکر کنید و ایده های مختلف را بررسی کنید.

پذیرایی از مهمانها نکته مهمی است که باید به خوبی و با کیفیت انجام شود با سپردن مجلس تولد خود به موسسات پذیرایی از بهترین خدمات پذیرایی از طرف پرسنل آنها برخوردار خواهید شد.

انتخاب درست نوشیدنی های مختلف در میز پذیرایی متناسب با سرد و یا گرم بودن هوا می تواند مهمانی شما را خاطره انگیز کند.

انتخاب یک عکاس خوب و حرفه ایی میتواند در ثبت خاطرات این مهمانی بزرگ بسیار مفید باشد.یافتن عکاس خوب با توجه به تعداد بالای مهمانی ها و مراسم عروسی کار چندان ساده ایی نیست.موسسات پذیرای مجالس این کار را نیز برای شما به آسانی حل می کنند چرا که خود آنها تعداد زیادی از این مراسم را برگزار کرده اند و با عکاس های حرفه ایی و فیلمبردار های خوب برای برگزاری مراسم قرارداد  بسته اند و در صورت لزوم از آنها در مراسم های مختلف استفاده میکنند و با کیفیت عالی خدمات ارائه میدهند.

اگر میخواهید یک جشن تولد رسمی و شیک داشته باشید توصیه میکنیم که در یک رستوران شیک مراسم تولد خود را برگزار کنید.

اگر تعداد زیادی مهمان برای جشن تولد دعوت کرده اید بهتر است از باغ تالار برای جشن تولد استفاده کنید تا مهمانها از هوای مطبوع و دلچسب باغ بهره مند شوند و فضای کافی برای پذیرایی در اختیار داشته باشید.

اگر میخواهید برای کودکتان تولد بگیرید بهتر است اکثر دعوت شدگان کودک باشند تا خاطره انگیز ترین تولد را برای دلبندتان داشته باشید.

آخرین کاری که میتواند مهمانی شما را کامل کند و فضایی پر از هیجان و شادی برای حاضران بسازد آتش بازی است که مهمانی شما را کامل خواهد کرد و حسن ختام خوبی خواهد بود.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید