اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در طرشت برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

برگزاری جشن تولد یکی از مهمترین مراسمی است که شادی آن را با دوستان و نزدیکان خود سهیم می شویم.

برای برگزاری مراسم جشن تولد در منزل مراحلی را باید گذراند تا به جشن تولد دلخواه خود رسید یکی از آن مراحل گل آرایی فضای منزل برای مراسم است.

کلا استفاده از گل در هر فضایی زیبایی دو چندانی به محیط میدهد.استفاده از گل در مراسم جشن تولد با رنگهای متفاوت یا هماهنگ با تم تولد بسیار زیبا خواهد بود.وجود گل در جشن تولد به مهمانها حس خوبی منتقل میکند.اگر در مهمانی هایی حضور داشته اید که از گل آرایی برای تزیین فضا استفاده کرده باشند قطعا متوجه این موارد شده اید.

اگر قرار است در مراسم جشن تولدی که در منزل برگزار می شود گل آرایی انجام دهید باید اطلاعاتی درباره انتخاب نوع گل و شیوه گل آرایی داشته باشید تا در دیزاین موفق عمل کنید.

انتخاب رنگ گل ها و نوع آنها به پیش زمینه های بسیاری بستگی دارد تا بهترین نتیجه حاصل شود.برای گرفتن بهترین نتیجه بهتر است این کار را به تیم های تشریفاتی بسپارید که در مراسم های مختلف و به شیوه های گوناگون هزاران بار محیط های مختلف را تزیین و گل آرایی کرده اند و می توانند با پیشنهاد و دادن ایده های مختلف بهترین گل آرایی و تزیین را برای بهترین شب زندگیتان بسازند.

جشن تولدی به یادماندنی و خاص می شود که طبق خواسته شما و مطابق با سلیقه مهمانها پیش برود.

تولد از مهمانی هایی است که سالی یکبار اتفاق می افتد و از اهمیت بالایی نزد افراد برخوردار است.

برای اینکه بهترین و به یاد ماندنی ترین تولد را در منزل داشته باشید بهتر است انجام تمام امور را به یک تیم تخصصی تشریفاتی برگزاری مراسم بسپارید.

با انجام این کار زیباترین تولد برای خود یا عزیزانتان را تجربه خواهید کرد و افراد خانواده نیز بدون ذره ایی خستگی(برگزاری مراسم همیشه همراه با کار و خستگی برای میزبان خواهد بود) می توانند کنار یکدیگر از جشن میلاد لذت ببرند و خاطرات خوبی برای یکدیگر بسازند.

از دیر باز برگزاری مراسم سوگواری برای درگذشتگان مرسوم بوده است،در میان مسلمانان نیز برگزاری مجلس ترحیم جایگاه ویژه ایی دارد.

در فرهنگ اسلامی احترام خاصی به فرد متوفی گذاشته می شود و برگزاری آبرومند مراسم سوگواری نشانگر جایگاه متوفی در میان بازماندگان و همچنین حفظ حرمت وی در نظر گرفته می شود.

هر جامعه ایی با هر فرهنگ و آیینی،آداب ختم و مراسم سوگواری خاص منطقه خود را دارد.

 که ریشه در تاریخ و فرهنگ آن جامعه دارد.معمولا این آداب و رسوم از لحظه فوت و خاکسپاری شروع می شود و تا مراسم سالگرد نیز ادامه دارد.

بعد از مراسم تدفین و خاکسپاری،مهمترین مراسمی که در اکثر نقاط دنیا برگزار می شود مراسم یاد بود یا ترحیم است که در آن همه فامیل و آشنایان در کنار خانواده متوفی جمع می شوند و برای آمرزش و شادی روح آن مرحوم دعا می کنند و برای بازماندگان طلب صبر و ابراز همدردی میکنند. 

در ایران بعد از خاکسپاری قبل از پراکنده شدن مردم حاضر در مراسم تدفین،مکان و زمان برگزاری مراسم ترحیم را به اطلاع حاضران می رسانند و به وسیله اعلامیه نیز اطلاع رسانی به اقوام نیز صورت میگیرد.

مجلس ختم یا در منزل متوفی یا در مسجد محل زندگی وی برگزار می شود و همه همسایگان،اقوام و آشنایان با حضور در مراسم و برخی با دسته گل و یا نسب پلاکارد با خانواده داغ دیده ابراز همدردی میکنند و برای تازه گذشته طلب مغفرت میکنند.

بزرگان فامیل و بستگان درجه یک متوفی در صحن ورودی مسجد یا محل برگزاری مراسم ترحیم می ایستند و در زمان ورود و خروج مهمانان از تشریف فرمایی آنها قدردانی میکنند.

یکی دیگر از آداب مراسم ختم پذیرای مهمانها به وسیلیه شربت یا چای و همچنین میوه در بسته بندی های یک نفره است که توسط خدمه مسجد یا نزدیکان انجام می شود خرما و حلوا نیز در این پذیرایی ها حتما وجود دارد.

در صورتی که اجرای تمام امور مراسم ختم را به تیم تشریفات مجالس بسپارید بسته بندی پک های پذیرای و تزیینان سینی های خرما و حلوا به شکل آبرومند و مرتب انجام می شود و خدمه هایی نیز از طرف تیم تشریفات برای پذیرایی حاضر خواهند بود و تمام امور مجلس را به بهترین نحو انجام خواهند داد.

از آنجا که تیم های تشریفاتی به تعداد زیاد مراسم ختم و یادبود برای سلایق مختلف برگزار کرده اند می توانند در امر پذیرایی و انتخاب نوع میوه و یا شیرینی که در پک های پذیرایی مورد استفاده است نیز به شما پیشنهاداتی بدهند و مراسم شما را با شکوه تمام و در شان خانواده برگزار کنند.

در جریان مجلس ختم افرادی قرآن های حزبی را در میان مهمانانی که مایل به خواندن باشند تقسیم میکنند تا ثواب قرائت قرآن خوانده شده به روح تازه گذشته هدیه شود.

همیشه در مجلس ختم آیاتی از قرآن کریم توسط قاری خوانده می شود و سپس سخنران مجلس درباره روز قیامت و در نهایت درباره مرگ صحبت میکند و برای خانواده متوفی طلب صبر و برای در گذشته طلب آمرزش از درگاه خداوند متعال میکند همچنین از طرف خانواده متوفی از دوستان و اقوامی که از راه دور و نزدیک تشریف آورده اند تشکر و قدردانی میکند.

بعد از سخنران،مداح از واقعه کربلا روضه خوانی میکند و در آخر او هم با ذکر نام بزرگان حاضر در مجلس از طرف خانواده متوفی از آنها تشکر میکند.

پس از پایان مراسم شماری از بستگان خانواده متوفی را تا منزل مشایعت میکنند وبا صلوات و فاتحه برای شادی روح مرحوم طلب آمرزش میکنند.

برخی خانواده ها بعد از مراسم ختم نیز با شام از مهمانان خود پذیرایی می کنند.پذیرایی شام میتواند در منزل و یا سالن غذاخوری انجام شود در اینجا نیز باید اشاره کنیم که اگر مراسم ختم را تیم تشریفات بر عهده داشته باشند بنا به درخواست شما هم میتوانند در پک های مناسب در منزل از اقوام شما پذیرایی کنند و یا در سالن های مناسب و آبرومندانه مراسم پذیرایی را به نحو احسنت انجام دهند.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید