اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در مهرآباد برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

یکی از هیجان انگیزترین و خاطره انگیزترین مهمانی هایی که برگزار می شود مهمانی جشن تولد است که در طول سال فقط یکبار اتفاق می افتد و اگر به بهترین شکل برنامه ریزی و برگزار شود برای مهمانها و شخصی که تولدش بوده است بسیار به یادماندنی و خاطره انگیز خواهد شد.

 برگزاری مراسم جشن تولد نیاز به تدارکات و آماده سازی های خاص خود دارد و اهمیت بسیاری دارد چرا که فرد در طول سال فقط یک روز است که روز تولدش است و باید بهترین اتفاقات در همان روز برای او رقم بخورد.  

جشن تولد بخش های مختلفی دارد و هر بخش نیز از اهمیت ویژه ایی برخوردار است.از مهمترین بخش های جشن تولد می توان به انتخاب درست تنقلات و خوراکی ها و همچنین غذا اشاره کرد و در آخر مهمترین قسمت انتخاب یک کیک زیبا،خوشمزه و با کیفیت است که جشن را تکمیل میکند.

انتخاب موزیک های متنوع و شاد مناسب جشن تولد نیز بسیار مهم است تا بتوان مهمانها را به وجد آورد و ساعات به یادماندنی برای آنها ساخت.

با توجه به اهمیت هر قسمت از مهمانی اعم از غذا،تنقلات،موزیک،کیک،ظروف پذیرایی،نحوه پذیرایی،گل آرایی،بادکنک آرایی،زمان برگزاری،مکان برگزاری جشن و...بهترین کار سپردن برگزاری جشن به تیم های تشریفاتی است که در برگزاری جشن ها با سابقه و خبره باشند.

برگزاری مراسم جشن تولد نیازمند تدارکات و برنامه ریزی های مختلفی است که زمانبر و خسته کننده است و ممکن است در توان و وقت ما نگنجد از آن گذشته برخی کارها نیازمند تخصص است و برای به دست آوردن نتیجه خوب باید به کاردان سپرده شود.

 برگزاری مراسم جشن تولد،نامزدی،مهمانی های بزرگ و...نیز در تخصص موسسه های تشریفاتی است که با کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه و همچنین در اختیار داشتن وسایل مورد نیاز برگزاری مجالس به کمک شما می آیند و به بهترین شکل و با توجه به خواسته و نیاز شما جشن ها و مهمانی هایتان را برگزار میکنند.

انتخاب محل برگزاری مراسم،مبلمان و میز و صندلی،ظروف یکبار مصرف،عکاس،فیلمبردار،باند و وسایل پخش موزیک،دیجی،غذا،تنقلات،گل آرایی،کارت دعوت و… از جمله کارهایی است که باید قبل از برگزاری هر جشن و مهمانی به آنها رسیدگی کرد و تا زمان برگزاری مهمانی آماده ساخت.

  مطمئنا اجرای تمام این کارها وقت و انرژی بسیاری خواهد گرفت برخی از کارها نیز تخصصی هستند و از عهده هر کسی بر نمی آید بهترین کار برای گرفتن بهترین نتیجه سپردن تمام مراحل کارها به مراکز تشریفاتی و برگزاری مراسم است.

 چه بسا که آنها پیشنهاداتی برای بهتر برگزار کردن مراسم بدهند که هرگز به ذهن شما نمی رسید زیرا آنها تعداد بسیاری مهمانی و جشن را برگزار کرده اند و با سلیقه های مختلف تدارک مهمانی دیده اند و گزینه های زیادی پیش روی شما قرار خواهند داد تا بتوانید مناسب ترین و بهترین را برگزینید و از مهمانی لذت ببرید و در خاطرات خود به بهترین شکل آن را ثبت کنید.

برگزاری مراسم ترحیم در قدیم چگونه بوده است؟

یکی از بدترین روزها و ساعاتی که انسانها در طول زندگی خود تجربه میکنند از دست دادن یکی از عزیزان و نزدیکان است.

در چنین زمانی انسان دچار شوک و غم فراوان می شود و نیاز به همراهی از سوی دوست و یا اقوام دارد تا در سپری کردن این غم او را همراهی کنند.

غم از دست دادن عزیز از یک سو و برگزاری مراسم ترحیم و خاکسپاری از سوی دیگر فشار بسیاری به صاحب عزا وارد می کند در این زمان است که بزرگان و نزدیکان فامیل به کمک می شتابند و هر کس مسئولیت قسمتی را بر عهده میگیرد هر قسمت از مراسم ترحیم و خاکسپاری نیز نیازمند تدارکات خاص خود است و باید به درستی انجام شود تا مراسم آبرومندانه و در شان خانواده باشد و تسلی خاطر بازماندگان نیز خواهد بود.

در چنین مراسمی با این همه فشار عاطفی که بر دوش همه مخصوصا اقوام درجه یک وجود دارد بهتر است با سپردن تمام کارها به تیم های تشریفاتی برگزاری مراسم با آسودگی خاطر از برگزاری صحیح مراسم یادبود در کنار دیگر اعضای خانواده به سوگواری پرداخت.

برگزاری مراسم ترحیم  و خاکسپاری از قدیم در ایران قدیم و مردم تمام دنیا با برخی تفاوت ها بسته به فرهنگ های گوناگون در هر اقلیم و منطقه ایی،مرسوم بوده و هست.

در فرهنگ ما ایرانی ها با هر شرایط روحی که باشیم اجرای این آداب و رسوم از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ایران قدیم اگر عزیزی از خانه ایی دعوت حق را لبیک میگفت و به دیار باقی میشتافت تا هفت شبانه روز از خانه آنها دودی بر نمی خواست به این معنا که اعضای خانواده به دلیل عزادار بودن پخت و پز نمی کردند.بنابراین همسایه ها و اقوام برای آنها غذا تهیه می کردند.

برخی اقوام ایرانی هستند که برای برگزاری مراسم ترحیم کمک مالی به خانواده داغ دیده میکنند.قوم لر از آن دسته هستند که این رسم پسندیده را از قدیم الایام همچنان اجرا می کنند.حتی کمک ها میتواند اهدای کله قند،چای و برنج باشد تا بار رنج خانواده داغ دیده را کمتر کنند.

در ایران از قدیم الایام رسم بوده که میز یا زمین را با قطعه ایی پارچه ترمه می پوشانند و روی آن را با قرآن،شمع های سیاه،گلاب،گل های سفید،عکسی از متوفی و سینی های حلوا و خرما برای پذیرای از مهمانها می پوشانند.

در مراسم ختم همه اقوام و آشنایان برای ادای احترام به متوفی و عرض تسلیت به بازماندگان در مجلس حاضر می شوند.

همواره احترام به حاضران برای وقتی که گذاشته اند و در مجلس ترحیم حاضر شده اند نزد خانواده ها بسیار مهم بوده بنابراین افراد درجه یک فامیل در درگاه ورودی محل برگزاری مراسم به احترام شرکت کنندگان می ایستند و از آنها هنگام ورود و خروج برای زحمتی که بابت تشریف فرمایی متحمل شده اند تشکر میکنند . 

پذیرایی از مهمانها نیز از اهمیت ویژه ایی نزد خانواده متوفی برخوردار است در محل برگزاری به جز خرما و حلوا از میوه، شیرینی،چای و یا شربت نیز برای پذیرایی استفاده می شود. بسته به تمایل خانواده ها پذیرای به صرف شام و یا ناهار نیز در برنامه قرار میگیرد. 

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید