اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در گیشا برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

چگونه یک مراسم ختم آبرومندانه را برگزار کنیم؟

مراسم های مختلفی بعد از خاکسپاری در ایران برگزار می شود که عبارتند از سوم(ختم)،هفتم،چهلم،نوروزی(اولین عید)وسالگرد که به عنوان مراسم یادبود برای عزیز سفر کرده برگزار می شود.

اولین و با اهمیت ترین مراسم بعد از خاکسپاری مراسم ترحیم یا همان سوم است.برای برگزاری مراسم ختم خوب و آبرومند نکات مهمی را باید رعایت کرد که در این مقاله به برخی از آنها اشاره میکنیم.

اطلاع رسانی مناسب به مهمان ها

معمولا بعد از وقوع مصیبت و فوت شخصی از خانواده افراد بزرگ فامیل به همه اقوام به وسیله های مختلف مصیبت وارده را اطلاع می دهند تا اگر مایل به حضور در مراسم خاکسپاری یا سوم و هفتم باشند از زمان و مکان مراسم خبر داشته باشند و برای تسلیت و همدردی بتوانند حاضر شوند.

معمولا اطلاع رسانی از طریق تلفن و وسایل ارتباط جمعی انجام می شود و در کنار آن با چاپ اعلامیه و نصب آن در اطراف منزل متوفی و مغازه های اطراف به همسایگان و آشنایان اطلاع رسانی می شود.

فرد یا افرادی هم تعدادی از اعلامیه ها را به درب منزل اقوام نزدیک میبرند تا آنها نیز با نصب اعلامیه به درب خانه خود به دیگر آشنایان اطلاع رسانی کنند.اقوامی هم که در شهرستان ها هستند هم از طریق تلفن با خبر می شوند و خود را به مراسم می رسانند.

انتخاب مسجد

در انتخاب مسجد دقت کنید،مطمئن شوید دسترسی به مسجد آسان باشد و حتما در محدوده طرح ترافیک هم نباشد.داشتن پارکینگ و محلی برای پارک ماشین های مهمانان نیز نکته مهم دیگر است که باید به آن توجه کنید. 

امروزه بیشتر مساجدی را برای مراسم ختم و هفتم انتخاب میکنند که صندلی مناسب و به تعداد زیاد داشته باشد تا مهمان ها برای نشستن و برخاستن دچار مشکل نشوند به خصوص بزرگان و افراد مسن فامیل که احترام به آنها از واجبات است و حتما با ذکر نام از حضورشان تشکر به عمل می آید. 

انتخاب سخنران

برای سخنران مراسم فردی را برگزینید که با اعتقادات شما هماهنگ باشد و سخنور خوبی باشد تا با نوع صحبت هایش نه حاضران را بی تاب و نه حوصله شان را سر ببرد بنابراین مهم است چه کسی مسئولیت سخنرانی مراسم را بر عهده می گیرد.

برخی خانواده ها به جای سخنران از گروه های نی نوازی و دف نوازی همراه با خواندن اشعار مولانا استفاده می کنند و به فضای مراسم ترحیم حالت عرفانی می دهند.

پذیرایی از مهمان ها

همیشه حضور مهمان با پذیرایی همراه است و در مراسم ختم و سوم نیز حتما از مهمانان در فصول گرم با شربت های خنک و در فصول سرد با چای،حلوا  و خرما پذیرایی انجام می شود و میوه و شیرینی هم در پک های مناسب و آبرومند به مهمانها داده می شود داخل پک ها دو یا سه نوع میوه و شیرینی و حتما دستمال کاغذی و چاقوهای یکبار مصرف گذاشته می شود.

بنا به خواست خانواده متوفی وعده های غذایی نیز برای پذیرایی در نظر گرفته می شود معمولا بعد از مراسم خاکسپاری برای افرادی که در مراسم حاضر شده اند با ناهار پذیرایی انجام می شود.برخی بعد از مراسم ختم به افراد نزدیک فامیل در رستوران و یا منزل به صرف شام پذیرایی انجام می شود.

تمام هماهنگی های برنامه هایی که ذکر شد نیازمند وقت و انرژی و مهارت هایی است که از توان یک نفر خارج است و لازم است افرادی زیادی دست به دست هم دهند و تمام تدارکات از خاکسپاری تا پذیرایی شام روز سوم را انجام دهند.

 توصیه میکنیم برای اینکه با آرامش خاطر و بدون استرس بتوانید به سوگ عزیز از دست رفته بنشینید اجرای تمام امور را به یک تیم پذیرایی تشریفاتی بسپارید و از صفر تا صد پذیرایی را به کارکنان خبره این موسسه ها موکول کنید و یک مراسم آبرومند برای متوفی برگزار کنید. 

تشریفات مجالس برای جشن تولد کودکان و بزرگسالان

تولد گرفتن برای هر فرد با هر سن و سالی کار سخت و دشواری است این کار نیاز به تدارکات و آماده سازی هایی دارد که باید از یک ماه قبل به آنها پرداخت تا بتوان بهترین و ایده آل ترین و صد البته با شکوه ترین تولد را برگزار کرد.

بنابراین برای برگزاری جشن به زمان کافی برای هماهنگی های لازم نیاز دارید برخی آدمها در طی این پروسه دچار سردرگمی می شوند و گاهی هم تعدادی کار را فراموش میکنند و از نتیجه کار و روند مهمانی راضی نخواهند بود.

اگر انجام تمام مراحل مهمانی را به تیم تشریفات مجالس بسپارید بهترین نتیجه را به دست خواهید آورد چرا که آنها تجربه برگزاری مراسم بزرگ عروسی و تولد های فراوانی را پشت سر گذاشته اند و با کمک گرفتن از تیم متخصص و مجرب می توانند بنا به درخواست شما بهترین و با شکوه ترین جشن را برنامه ریزی و اجرا کنند.

معمولا موسسه های تشریفات برگزاری مجالس تمام وسایل مورد نیاز برگزاری مجالس و مهمانی ها را در اختیار دارند  و با در اختیار داشتن تعداد زیادی افراد با تخصص های گوناگون در برگزاری مراسم میتوانند بهترین ایده ها را برای شما پیشنهاد دهند و باشکوه ترین جشن تولد را تدارک ببیند.

نکته مهم و قابل توجه در برگزاری مراسم سن فردی است که قرار است شب به یاد ماندنی برای او خلق شود.

مطمئنا جشن تولدی که برای فرد بزرگسال گرفته می شود با بچه ها کاملا متفاوت است و حتی تزیینات متفاوتی می خواهد.نحوه بادکنک آرایی،نوع تمی که برای مهمانی در نظر گرفته می شود،نوع پذیرایی و مواد خوراکی که انتخاب می شود و حتی انتخاب موزیک نیز از مواردی است که باید به آن توجه داشت.

اگر برگزاری مراسم بر عهده تیم های تشریفاتی مجالس باشد دیگر نیازی به نگرانی نیست آنها با رعایت تمام این تفاوت ها کاملا آشنا هستند و تجربه زیادی در برگزاری مراسم های مختلف داشته اند و با رعایت آنها موجبات رضایت مشتریان را فراهم می کنند و بهترین ارائه را خواهند داشت و شب به یادماندنی را برایتان خواهند ساخت.  

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید