اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در ستارخان برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

ایده های ناب برای برگزاری جشن تولد بزرگسالان

از مهم ترین جشن ها و مهمانی هایی که برای خیلی از افراد اهمیت بسیاری دارد جشن تولد است.جشن تولد در طول سال یکبار اتفاق می افتد و همه دوست دارند این روز را با همه عزیزان و دوستان خود به بهترین شکل سپری کنند.

افرادی که خود را دوست دارند و برای خود و روز تولدشان اهمیت قائل هستند،این روز را با برپایی جشن تولد با دیگر دوستان و اقوام خود با شادی به اشتراک میگذارند و برای برپایی جشن تولد،وقت و هزینه در حد توان خود صرف میکنند. 

امروزه تعداد زیادی از موسسات تشریفاتی وجود دارند که چنین مراسم هایی را به نحو احسنت و با امکانات خوبی که در اختیار دارند برگزار میکنند و خاطره روز میلاد افراد را با شکوه هرچه تمام تر و بسته به درخواست آنها برگزار میکنند.

 در نظر داشته باشید با توجه به برگزاری بیشمار مراسم توسط تیم های تشریفاتی و همچنین استفاده از افراد متخصص در زمینه های مختلف،ایده های نابی در اختیار دارند که میتوانند جشن شما را ویژه و به یادماندنی کنند.

اگر تصمیم دارید عزیزی را سورپرایز کنید و یا برای همسر خود جشن تولد بگیرید میتوانید با همفکری با تیم های تشریفاتی درباره نحوه چگونگی سورپرایز همسر و یا فرزند خود ایده های جالبی بگیرید و بهترین خاطره ها را بسازید.

استفاده از عکس ها و یا خوراکی های زمان کودکی می تواند ایده جالبی باشد و خاطرات کودکی را برای همه مهمانان زنده کند.

بادکنک آرایی هم جشن را ویژه و خاص میکنند برخی گمان میکنند که استفاده از بادکنک مختص تولد کودکان است ولی این اصلا نظر درستی نیست نحوه چیدمان و رنگ هایی که برای بادکنک ها استفاده می شود می تواند زیبایی خاصی به محیط جشن تولد ببخشد.

انتخاب موسیقی های مناسب و متنوع نیز بسیار مهم خواهد بود انتخاب درست آهنگ ها میتواند مهمانها را به وجد آورد و مهمانی را نیز پر شور تر و مهیج تر کند.اگر از موزیک زنده و یا دیجی استفاده کنید که چه بهتر،مطمئنا هیچ مهمانی روی صندلی خود نمی نشیند و پیست رقص مملو از مهمانها خواهد شد.

آتش بازی نیز گزینه خوبی است،در مورد آتش بازی نیز تصور میشود که برای جشن تولد کودکان مناسب است ولی در این مورد مانند بادکنک آرایی سخت در اشتباه هستید.اگر از آتش بازی در جشن تولد خود استفاده کردید به چهره تک تک مهمانان دقت کنید همه لبخند بر چهره خواهند داشت و با اشتیاق به تماشای آتش بازی می پردازند.

انتخاب تم مناسب نیز میتواند رنگ و جذابیت خاصی به جشن تولد ببخشد و حال و هوای جشن را جالب تر کند.اجرای تم توسط مهمانها فیلم و عکس ها را نیز جالب خواهد کرد و خاطره جشن در ذهن همه ماندگار خواهد شد.

در قسمت انتخاب خوراکی های مراسم جشن تولد افراد بزرگسال،فینگر فود مناسب ترین گزینه خواهد بود.امروزه در مراسم های مختلف از انواع گوناگون فینگر فود برای پذیرایی استفاده میکنند و از طرف اکثر آدمها نیز از نظر سلیقه غذایی مورد پسند بوده است.

تیم های تشریفاتی که مسئولیت پذیرایی از مهمانی ها را بر عهده میگیرند میتوانند از صفر تا صد مراسم را تدارک ببینند و حتی برای بهتر برگزار شدن مراسم ایده های جدیدی را مطرح کنند که شاید هرگز به ذهنتان خطور نمیکرد.

بنابراین برای اینکه در جشن تولدی که یا برای خود یا برای سورپرایز کردن کسی گرفته اید خسته و نگران نباشید و از لحظه لحظه جشن لذت ببرید انجام تمام امور را به موسسه تشریفات معتبر و خوب بسپارید و همراه دیگر عزیزانتان خاطرات زیبا بسازید.

تیم های تشریفاتی نه تنها در برگزاری جشن ها و عروسی ها همراه شما هستند بلکه در زمان وقوع درد و رنج از دست دادن عزیز نیز به یاری شما می شتابند و به بهترین شکل،آبرومندانه و در شان خانواده بهترین مراسم ختم،هفتم و دیگر مراسم را برگزار میکنند. 

در زمان مرگ عزیز همه افراد خانواده با شوک از دست دادن مواجه هستند و عملا انجام کار و برنامه ریزی از آنها سلب می شود.

ولی در همین زمان بد و پر از غم نیاز است که برای خاکسپاری و مراسم ختم برنامه ریزی کرد چرا که زمان کمی برای این حجم از کار در اختیار است،در چنین مواقعی افراد بزرگ فامیل و دوستان به کمک صاحب عزا می آیند و در تصمیم گیری و انجام کارها هر کس داوطلب می شود.

برگزاری مراسم ختم با حجم بالای آدم هایی که در آن شرکت می کنند بسیار کار سخت و دلهره آوری است و نیازمند مدیریت و برنامه ریزی دقیق است.

به طور کلی تعدادی از کارهایی که باید انجام داد عبارتند از:

 • تحویل جنازه از بیمارستان و انتقال به بهشت زهرا
 • اگر مرگ در خانه بوده باشد گرفتن گواهی فوت و انتقال جنازه به بهشت زهرا
 • سفارش کفن و مراحل شستشوی متوفی
 • رزرو قبر و انتقال متوفی به محل دفن
 • رزرو مداح و سیستم صوتی بر سر مزار
 • کرایه صندلی برای نشستن مهمانها بر سر مزار
 • تهیه آب و یا شربت،خرما و حلوا برای پذیرایی
 • رزرو رستوران و یا تالار پذیرایی به صرف ناهار برای اقوامی که در مراسم خاکسپاری قبول زحمت کرده اند
 • اطلاع رسانی به اقوام و آشنایان از طریق تلفن،وسایل ارتباط جمعی و اعلامیه
 • چاپ اعلامیه به تعداد مناسب و اعلام زمان و مکان خاکسپاری و ختم 
 • اعلام زمان و مکان ختم توسط مداح به اقوام حاضر در مراسم خاکسپاری
 • رزرو مسجد یا حسینه در بهترین مکان که در دسترس همه باشد برای مراسم ختم
 • تهیه سینی های حلوا و خرما برای مراسم ختم به تعداد لازم
 • تهیه پک های میوه با بسته بندی مناسب برای پذیرایی در مراسم ختم
 • تهیه ظروف یکبار مصرف برای پذیرایی شربت یا چای از مهمانها
 • آماده کردن گلاب و گلابدان برای مراسم ختم
 • تهیه شمع های سیاه برای چیدن روی پارچه ترمه در مسجد
 • تهیه یک عکس با کیفیت و قاب شده از متوفی برای مراسم ختم
 • اگر تصمیم دارید از مهمانها به صرف شام پذیرایی کنید،رزرو سالن پذیرای و سفارش غذا 

تمام مواردی که شمرده شد از جمله کارهایی است که باید درست بعد از وقوع فوت عزیز،صاحب عزا باید انجام دهد و با وجود فشار روحی که دارد تمام این مراحل را هم مدیریت کند.

درست است که در این زمان افراد فامیل و دوستان به کمک می آیند ولی انجام به موقع و درست کارها استرسی است که همیشه در ذهن ها هست.برای اینکه بتوانید فارغ از این فشارها و استرس ها به همراه خانواده به سوگ عزیز از دست رفته بنشینید انجام تمام این امور را به موسسه های تشریفات معتبر و خوب بسپارید و مراسم آبرومندی را برگزار کنید. 

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید