اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در پونک شمالی و پونک جنوبی برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

پذیرایی ختم و آداب مجلس ترحیم

از دست دادن عزیز جدا از سن و شرایط آن مرحوم همیشه سخت خواهد بود.سختی از دست دادن در روز های اول برای نزدیکان متوفی بسیار بیشتر است  و دچار شوک و غم بزرگی هستند.در این بین وظیفه اقوام و نزدیکان است تا با همراهی این عزیزان از دردهای آنها بکاهند و تسکینی بر دل داغ دیده آنها باشند.

یکی از کارهایی که بسیار کمک کننده است یاری رساندن این افراد در برپایی مراسم ختم خواهد بود.دغدغه این افراد برگزاری یک مراسم آبرومند برای عزیز از دست رفته شان است کمک و همکاری دوستان بهترین تسکین بر تحمل غم از دست دادن عزیزشان خواهد بود.

مکان مجلس ترحیم

معمولا برای مجلس ترحیم نزدیکترین مکان به منزل متوفی را انتخاب می کنند تا مهمانها برای حضور در محل برگزاری مراسم دچار زحمت نشوند.

یکی دیگر از موارد مهم برای انتخاب مسجد یا تالار برای مراسم ترحیم این است که داخل طرح ترافیک نباشد و رفت و آمد برای اقوام و شرکت کنندگان مشکل نباشد.

یکی دیگر از موارد مد نظر در انتخاب مکان مجلس ترحیم این است که برای ورود به داخل مسجد مهمانها مجبور به استفاده از پله نباشند افراد مسن برای عبور از پله ها دچار مشکل خواهند شد و این شایسته نخواهد بود.

در هنگام انتخاب مکان مراسم ترحیم دقت کنید،برای توزیع میوه و وسایل پذیرایی مکانی تعبیه کرده باشند تا برای پذیرای دچار مشکل و آشفتگی نشوید.

انتخاب مداح و سخنران

معمولا مرسوم است که برای برگزاری مراسم ترحیم از سخنران و مداح برای زنده نگهداشتن یاد عزیز از دست رفته و آرامش بازماندگان دعوت می کنند.

سخنران از کوتاهی عمر و جهان پس از مرگ صحبت میکند و یادآور می شود که همه یک روزی در این مسیر قرار خواهند گرفت پس بهتر است اعمال نیکی داشت.و مداح نیز با روضه خوانی از واقعه کربلا سعی در التیام دل خانواده متوفی دارد.

تسلط این دو فرد در برگزاری مراسم نکته بسیار مهمی است که با کمی پرس و جو و تحقیق میتوانید مسلط ترین افراد را برای برگزاری بیابید.

برخی افراد و خانواده ها مایلند در کنار مداح و یا به جای مداح از گروه های نی نوازی و دف استفاده کنند و با اشعار مولانا و همراهی ساز نی و دف فضای عرفانی بر مجلس ایجاد کنند و این بسته به سلیقه خانواده متوفی دارد.

اطلاع رسانی زمان و مکان مجلس ترحیم

معمولا با همراهی اقوام و دوستان نزدیک صاحب عزا قبل از خاکسپاری تمام اقدامات به سرعت انجام میشود و بعد از انتخاب مکان مجلس ترحیم با چاپ اعلامیه و نصب آن به دیوارهای اطراف منزل متوفی و مکان های پر رفت و آمد اطلاع رسانی انجام می شود.بعد از مراسم خاکسپاری نیز مداح مکان و ساعت برگزاری را به حاضران اعلام میکند.

به تازگی رسم شده که با کارت دعوت نیز از مهمانها برای حضور در مراسم دعوت به عمل می آورند.برای اقوام و آشنایانی که در شهرهای دیگر هستند نیز با تلفن و دیگر وسایل ارتباط جمعی مجلس ترحیم را اطلاع رسانی میکنند.

نکات مهم برای برگزاری جشن تولد

بسیاری از افراد دوست دارند روز میلاد خود را با دوستان و اقوام در جشن و شادی بگذرانند و شادی این روز را با عزیزان خود شریک شوند برگزاری چنین مراسمی نیازمند برنامه ریزی و مراحل مختلفی است که در این مقاله به نکات مهمی که در جشن تولد باید به آن توجه شود می پردازیم.

برگزاری جشن تولد برای افراد بزرگسال و کودک متفاوت است.

انتخاب یک تم برای تولد: اجرای تم برای جشن تولد برای کودکان بیشتر اجرا می شود و از اهمیت ویژه ایی نیز برخوردار است.

ارسال کارت دعوت: یکی از قسمت های مهم برگزاری جشن تولد دعوت مهمانها است که از طریق کارت دعوت و درج دقیق آدرس محل برگزاری و ساعت برگزاری مراسم اطلاع رسانی انجام می شود.

برنامه ریزی برای غذا و نوشیدنی: از جذاب ترین قسمت های جش های جشن تولد،غذا و نوشیدنی است که باید به این مهم توجه ویژه داشت.

استفاده از بادکنک آرایی در جشن تولد: با توجه به تمی که برای جشن انتخاب شده است استفاده از بادکنک آرایی هماهنگ با تم،می تواند جذابیت خاصی به جشن تولد بدهد.اجرای بادکنک آرایی بیشتر در تولدهای کودکان توصیه می شود.

موزیک: وجود موزیک های شاد و مختص تولد به برپایی بهتر مراسم کمک شایانی میکند میتوانید برای برگزاری بهتر مراسم از دی جی حرفه ایی کمک بگیرید و تمام مدت از موزیک زنده و شاد بهره ببرید.

عکاسی و فیلمبرداری جشن تولد: برای ثبت و به یادگار ماندن مراسم جشن تولد بهتر است از فیلمبردار و عکاس حرفه ایی استفاده کنید.فیلمبردار و عکاس لحظات خاطره انگیز شما را به بهترین شکل ثبت خواهد کرد.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید