اجاره میز، صندلی و ظروف کرایه پذیرایی در شهرک غرب و سعادت آباد برای مراسم ختم، تولد و مهمانی

در این صفحه می توانید لیست قیمت اجاره میز، اجاره صندلی، اجاره ظروف کرایه پذیرایی، برای مراسم ختم، تولد و مهمانی در شهرک غرب و سعادت آباد را مشاهده نمائید.

مراسم سوگواری و آداب رفتن به ختم

انسانها موجودات اجتماعی و عاطفی هستند که برای گذران زندگی به یکدیگر نیاز دارند و این امر کاملا طبیعی و بدیع است.در زمان غم و اندوه از دست دادن عزیز و زمان بحران عاطفی نیاز همراهی دو چندان می شود و حضور اقوام و دوستان تسلی دل بازماندگان خواهد بود.

در مصیبت ها افراد با توجه به روحیه و رویه خاص خود این موقعیت را میگذرانند و عموما به کمک و یاری دیگران برای عبور از این غم نیازمند هستند و درست مانند کودکی که تازه راه رفتن را آموخته است به همراهی نیاز دارد تا بتواند از این شرایط بحرانی عبور کند.

در زمان فوت فردی از خانواده اقوام کنار خانواده متوفی حاضر می شوند و به تسلی دل بازماندگان می پردازند.باید نکاتی را در نظر گرفت و توجه داشت که این حضور،برای یاری رساندن باشد نه باری بر دوش خانواده متوفی قرار داد.

مراسم ترحیم باید به سادگی برگزار شود و تا جایی که امکان داشته باشد از تکلف صاحب عزا کم شود. اصلا درست نیست افراد مصیبت دیده که با غم از دادن عزیزی رو به رو و نیازمند آرامش روحی هستند دغدغه تهیه غذا و پذیرایی از مهمان نیز به آنها تحمیل شود.

امام صادق در این باره می فرماید:غذا خوردن نزد مصیبت دیدگان از از کردار و رفتار دوره جاهلیت است و سنت اسلامی توصیه میکند که غذای افراد مصیبت دیده نیز از طرف بستگان و همسایگان فراهم شود.

در زمانهای قدیم هم چنین رسم بوده که تا هفت شبانه روز از خانه صاحب عزا دودی بلند نمی شد و غذای طبخ نمی کردند  بنابراین همسایگان و بستگان برای آنها غذا تهیه می کردند و اجازه می دادند آنها در خلوت و در آرامش به دلتنگی و عزاداری بپردازند.چنین آیینی در میان اقوام لر و بختیاری همچنان اجرا می شود.

امروزه مراسم ختم و شب هفت در مسجد برگزار می شود و با خرما،حلوا و میوه از مهمان ها پذیرای می شود.

آداب شرکت در مراسم ختم

 

شرکت در مراسم سوگواری آداب و مراسم خود را میطلبد. همراهی با خانواده صاحب عزا و ابراز همدردی با آنها نشانه احترام به متوفی و بازماندگان است. برخی از اقوام و آشنایان با ارسال دسته های گل احترام و همدردی خود را به صاحب عزا ابراز می کنند و ماندگار بودن خاطرات متوفی را به صاحب عزا یاد آور می شوند.

رعایت سکوت: مجلس ختم با قرائت قرآن شروع می شود و شایسته است زمان قرائت قرآن سکوت تا جایی که امکان داشته باشد رعایت شود و حاضران با یکدیگر حرف نزنند.بعد از خواندن قرآن،روحانی درباره مرگ و یادآوری قیامت سخن می گوید تا تسلی برای بازماندگان باشد و یادآور این باشد که طی این مسیر برای همه اجتناب ناپذیر است و همه رفتنی هستند و معاد و روز قیامت آنچنان که تصور می شود دور نیست.

همراه نبردن کودکان: از آنجا که رعایت سکوت در مجلس ختم ضروری است بهتر است تا جایی که امکان دارد از بردن کودکان خود به چنین مجالسی اجتناب کنید.گذشته از آن در این مراسم نوحه خوانی انجام می شود و گریه وزاری با صدای بلند در این مجالس متداول است و مطمئنا جو چنین مجلسی برای روحیه کودکان مناسب نخواهد بود و از نظر روحی آسیب خواهند دید.

پرهیز از لبخند: با توجه به غم فراوان از دست دادن عزیز،حضن و اندوه فراوانی بر محیط حاکم است بنابراین شایسته نیست زمان تسلیت گفتن و احوالپرسی لبخند به لب داشته باشید و با دیگران درباره مسائل خنده دار صحبت کنید بهتر است از حرف های بی مورد بپرهیزید.

حضور داشتن برای مدت موجه و نه طولانی: نشستن طولانی در مجلس ختم و تعریف با دیگران کار شایسته ای نیست.برخی در این مراسم به غیبت درباره متوفی می پردازند از چنین کاری بپرهیزید از قدیم گفته می شود دست او از دنیا کوتاه است و نمی تواند از خود دفاعی داشته باشد.گذشته از آن این کار موجب آزار و اذیت بازماندگان خواهد بود.سکوت بهترین تسلی برای داغدیدگان می باشد.

لباس مشکی و تا حد امکان پوشیده: در فرهنگ مردم ایران رسم بر این است از اول تا چهلمین روز، لباس مشکی بر تن می کنند تا در بین افراد مجلس نما و ظاهر متفاوتی نداشته باشند و بسیار ساده به نظر برسند.اقوام و آشنایان نیز برای ابراز همدردی با بازماندگان در این مجالس با لباس مشکی و پوشیده حاضر می شوند.

آراستگی و نه آرایش: لازم است بانوانی که می خواهند در مجلس ختم حاضر شوند به این امر توجه داشته باشند که تا حد امکان از آرایش زیاد بپرهیزند.البته آراستگی و مرتب بودن از مهمترین آداب حضور در چنین مراسمی است.مسلما" شایسته نیست آنگونه که در مراسم جشن و مهمانی حاضر می شوید در مراسم ختم نیز حاضر شوید این کار سبب دور شدن از دل و شرایط نامناسب خانواده متوفی به نظر می آیید.  

به طور کلی از جلب توجه در چنین مراسمی باید دوری کرد تا کمترین خاطره منفی در ذهن بازماندگان متوفی و سخت تر شدن شرایط باقی نماند.

خصوصیات جشن تولد مناسب بزرگسالان

 

برگزاری جشن تولد برای افراد بزرگسال نیاز به ابتکار و خلاقیت ویژه دارد و میتواند بسیار جذاب و دلنشین باشد.

معمولا سعی بر این است که مراسم تولد افراد بزرگسال ساده،شیک،خاص و با شکوه برگزار شود.

با آشنایی مدلهای مختلف تزیینات تولد افراد بزرگسال و گرفتن ایده های به روز و مدرن،می توان الگوی خوبی در ذهن ایجاد کرد و راهکارهای متناسب با شخصیت و سن شخص پیش رو داشت و برای برگزاری جشن بهترین را انتخاب کرد. 

امروزه به اجرا کردن تم تولد توجه خاصی می شود و اکثر افراد تمایل دارند تم لباس حتما اجرا شود که البته گزینه بسیار مناسبی است.به دلیل اینکه در تولد افراد بزرگسال از تجهیزات کمتری استفاده می شود داشتن تم می تواند زیبایی و جذابیت بیشتری به مراسم بدهد.

برگزاری جشن تولد کودکا

کودکان تمام طول سال به انتظار رسیدن روز تولد خود هستند و برگزاری جشن تولد برای آنها  اهمیت بسیاری دارد و همیشه خاطرات این تولدها در ذهنشان می ماند.

امروزه والدین نیز از برگزاری هرچه بهتر مراسم تولد برای فرزندانشان دریغ نمی کنند.

سن کودک نقش بسزایی در برگزاری جشن تولد ایفا می کند.کودک خردسال مجموعه جشن را میبیند و از آن لذت می برد ولی وقتی کمی بزرگتر می شود در برپایی جشن مشارکت میکند و نظرات و خواسته هایی نیز برای موارد مختلف خواهد داشت.

وقتی کودک کمی بزرگتر می شود و شخصیت های کارتونی را می شناسد تمام زندگیش را با آن شخصیت کارتونی پر میکند و در مراسم جشن تولد نیز این شخصیت ها را می گنجاند.از طرفی باید گفت استفاده از این شخصیت ها رنگ و شور خاصی به مراسم می دهد و جشن تولد کودک روح تازه و شادی می گیرد. 

در مراسم تولد کودکان برعکس بزرگسالان از تم و رنگ های متنوع و شاد بسیار بیشتر استفاده می شود حتی نوع غذایی که در تولد کودکان سرو می شود با نوع غذای افراد بزرگسال بسیار متفاوت است.

مشاوره آنلاین

افزودن دیدگاه جدید